işte f16 ların vurduğu masum köylüler ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
24.09.2009
1,389
13
aksaray

482404922_10150451731598531_192236228530_8488153_3806219_n.jpg

Ynt: işte f16 ların vurduğu masum köylüler ..

F-16 ' ların vurduğu masum köylüler tabutun içinde Ahmet abi. O resimleri o bayrakları emin ol o vurulanlar götürmedi oraya. O halkın üzerinden yıllardır siyaset üreten şerefsizler götürdü onları oraya. Ben bu güne kadar yüzlerce Kürt tanıdım ve hiç bir tanesi PKK veya BDP ideolojisini savunmadı bana. Biz de çıkıp bu tip şeylerle bu kini ve nefreti körüklemeyelim. Allah rızası için yapmayın bunu. Daha ne kadar insan ölecek, ne kadar kan akacak ?

Ahmed Gülsu link=topic=50271.msg501798#msg501798 date=1325283054' Alıntı:
F-16 ' ların vurduğu masum köylüler tabutun içinde Ahmet abi. O resimleri o bayrakları emin ol o vurulanlar götürmedi oraya. O halkın üzerinden yıllardır siyaset üreten şerefsizler götürdü onları oraya. Ben bu güne kadar yüzlerce Kürt tanıdım ve hiç bir tanesi PKK veya BDP ideolojisini savunmadı bana. Biz de çıkıp bu tip şeylerle bu kini ve nefreti körüklemeyelim. Allah rızası için yapmayın bunu. Daha ne kadar insan ölecek, ne kadar kan akacak ?
güzel arkadaşım diyorsunda o bayraklar o resimler niçin gözünle görmüyormusun sana bana neden kimse gelipte bişi yapmıyor neden hala bdp yi savunuyorlar devlet bize uygulamıyor doğudaki çoğu istisnayı pkk nın ortasında ne işleri var sınır ötesi harekatı bile bile neden gittiler doğuda askerlik yapsan anlarsın sende nedemek istediğimi yapan arkadaşlar bilir ..türk bayrana sarılsaydı o cesetler bende senin dediğine katıla bilirdim .o bayrakla çaput parçasına sarılıyorsa olmaz ...

kaçakçılık sanki legal bir işmiş gibi bahsediliyor,bunlar kaçakçılık yaparken pkk ya vergi ödüyor o bölgede pkk ile ilişkisi olmadan hiçbir şey geçiremezler karşıdan

ahmet kesikbaş link=topic=50271.msg501801#msg501801 date=1325283487' Alıntı:
güzel arkadaşım diyorsunda o bayraklar o resimler niçin gözünle görmüyormusun sana bana neden kimse gelipte bişi yapmıyor neden hala bdp yi savunuyorlar devlet bize uygulamıyor doğudaki çoğu istisnayı pkk nın ortasında ne işleri var sınır ötesi harekatı bile bile neden gittiler doğuda askerlik yapsan anlarsın sende nedemek istediğimi yapan arkadaşlar bilir ..türk bayrana sarılsaydı o cesetler bende senin dediğine katıla bilirdim .o bayrakla çaput parçasına sarılıyorsa olmaz ...

Abi görüyorum onları ama kandırıyolar, kullanıyolar o insanları. Belki o bayrakları saran, o resimleri elinde tutanlar o köyden bile değil. Bunları örnekleri çok görüldü. Ben doğuda askerlik yapmadım, senin de haklı olduğun noktalar var ama kinle nefretle kavgayla çözülmez bu iş. E devlet ne yapsın şimdi, koskoca Doğu Anadolu ' yu mu bombalasın ? O resimlerin bayrakların olduğu köyleri mi yaksın ? Çözüm nedir ? Benim merak ettiğim bu.

BENCEDE KÖYLÜ FİLAN DEİLDİR.neymiş kaçakçılarmış yapmasınlar kaçakçılık.. bizlerde zar zur geçiniyoruz bizlerdemi başka şeyler yapalım...askerde arada kaldı ne yapsın ... vurunca vurdu oluyor.. vurmayınca vurmadı oluyor..30 senedir kan akıyor varsın aksın. nasıl olsa bu işlerin düzeleceği filan yok...yanlış anlamayın bnm kürtlere filan bir kazdim yok..çok sayıda bnm kürt arkadaşlarımda var. ama içlerinde yanlış yapanlarda yok deil..diyarbakırda çok zor şartlarda askerlini yapan bir TÜRK VADANDAŞI olarak bu yorumu yaptım..kanunlar hepbize doğuda kanun filan yokkk bunuda böle bilin.. bn özellikle doğudaki vatantaşın içindeki POLİS KERDEŞLERİME ÇOK ÜZÜLÜYORUM. ASKERLERİMİZİ... VE POLİSİMİZİ GÜZEL ALLAHIM sevdiklerine başlasın..AMİNN AMİNNN.

Ahmed Gülsu link=topic=50271.msg501806#msg501806 date=1325283690' Alıntı:
Abi görüyorum onları ama kandırıyolar, kullanıyolar o insanları. Belki o bayrakları saran, o resimleri elinde tutanlar o köyden bile değil. Bunları örnekleri çok görüldü. Ben doğuda askerlik yapmadım, senin de haklı olduğun noktalar var ama kinle nefretle kavgayla çözülmez bu iş. E devlet ne yapsın şimdi, koskoca Doğu Anadolu ' yu mu bombalasın ? O resimlerin bayrakların olduğu köyleri mi yaksın ? Çözüm nedir ? Benim merak ettiğim bu.
şimdi konu türkiyenin bölünmesi gibi büyük bir konu bunun içinde istisna göstermemek gerekiyor bende istemem tabikide suçu olmayan insanların ölmesini ama senin ve benim dediğim gibi kolay değil olay çözülemiyor işte istisna gösterildiğinde daha kötü olmasından korkuluyor sende biliyorsun ki türkiyeyi hem şehitleriylem hemde ekonomisiyle pkk olayı yıllardır kemiriyor kimse istemez böyle olmasını obayrakları asanlar farklı insanlarsa astırmayın gelin devlete pkk bize zorla iş yaptırmaya çalışıyor deyin devletinize sığını demi iki yol var dersenin pkk diyenler çoğunlukta ..

askerlermz istese çoktan kökünü kazıdıydı bu şerefsizlerin. herşey emir bir çok örneğini gördk şehit mektuplarında günlüklerinde önlernden gidiyolarmış vur emri vermiyorlarmış komutanlar.
bnm bi arkadşın babası doğuda bir ile gitmş ismi aklıma gelmiyor hangi şehirdi. orda teröristler rahat rahat girip çıkabliyorlarmış mal erzak alıp gidiyorlarmış ve anlaşark ticaret yapark doğuda bazı yerlerde cidden teröristleri koruyan şehirler var.
bana kalsa hepsini gebertirim bir damlada acırsam şerefsizim o kadar mehmetcik öldü bunun kanını km alacak bu kadar kavga oldu bitsin diyonuzda o kadar kolay deil işte o şehit aileleri napsın.
bdpyi soktular meclise şimdi çıkaramıyolar herkez biliyor ne olduklarını ama kmse bişey yapamıyor. ah ben bi bşbkan fln olcaktım onların hepsinin gelmişi geçmşini s... de. nerde işte. ancak serediyorz. burda bilecikte 3 5 tane kürt var hepsi bdpli pkklı hepsi şerefsiz bozuyuk ilinde kürt bırakmadılar bi kaç sene önce olaylar oldu hepsini s. attılar. bi gün ya biz onları halledecez. yada akında onlar bizi.. köpek sürüsü gibi enikleyip duruyorlar. kürtlere karşı bi ters bi düşüncem yok aslında ama ben bunları gördm bunları sölerm. hepsi belirli facede bile terörstlerin profillerine denk geliyorm. adamların kafa rahat .. rahat rahat geziyolar TÜRKİYEyi s.. attılar kmsenin bişey yaptığı yok.

Konu amacını aşıyor,tabi ki çok önemli bir konu ancak buradaki arkadaşlık ortamımızı ve sitenin huzurunu kaçırabilecek tarışmaların çıkabileceği bir konu,ondan dolayı kilitliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...