BU ÖN ÇEKER SİSTEMİ NASIL

Ynt: BU ÖN ÇEKER SİSTEMİ NASIL

Konik dişli sistem Aycan abi. Asya menşeili motorlarda genelde var. Ayhan abi bu ön çekerlere ömür boyu garanti veriliyor benim bildiğim. Şaft yok. Direk işli var

doganbey1 link=topic=50332.msg502717#msg502717 date=1325439041' Alıntı:
Konik dişli sistem Aycan abi. Asya menşeili motorlarda genelde var. Ayhan abi bu ön çekerlere ömür boyu garanti veriliyor benim bildiğim. Şaft yok. Direk işli var
ama doğan tanınmış traktör firmaları şaftlı sistem yapıyor ..

Abi Asyada genel olarak pirinç yetiştiriciliği yapılyor. Adamlar eğer normal sistem yapsalar habire arıza çıkaracak. Buda olumsuz demek. Asyada da hakim markalar olduklarından dolayı bu sistemi uyguluyorlar. Ayrıca dar alanlardan dönüşlerde de bu sistemin diğer sisteme göre artısı oldukça fazla. Ben makina mühendisi olmadığımdan dolayı tam olarak hakim değilim ama araştırmalarımdan çıkardığım sonuçlarda konik dişliler daha avantajlı.

doganbey1 link=topic=50332.msg502717#msg502717 date=1325439041' Alıntı:
vide0da görüy0rsun,traktörün ön cerlerine hareket vermek için 2 yerden aktarılarak ulaşıy0r ön lastikleri...lasiklerin z0rlamasını hesaplayarak ,traktörün ön aksi haliyle çabuk b0şluk yapacak....diğer düz aksli traktörlerde direk 0larak güç lastiklere aktarılıy0r,böyleyken yinede ön k0vanda ileri geri yapmada b0şluk farkediliy0r...1999 m0del traktörümün mafsalını geçen sene değiştim...yani 0kadarda 0lsun artık ))) )))