GÖZDE TRAKTÖR KABİNİ KULLANANLARA SORU

arkadaşlar bizim traktörde gözde kabin var. kabin tavanına kullanılacak hoparlör alacağım. şu an memlekette olmadığım için kabin durumunu bilmiyorum. yaza kadar da görmeme imkan yok. tavana hangi hoparlör uyar? oval hoparlör mü, 16 cm hoparlörler mi uyar? isteğim oval takmak ama kabin tavanı ve döşeme arası boşluk yeterli gelir mi bilemiyorum. siz ne kullanıyorsunuz? oval takıp da memnun olan var mı? 16 cm hoparlörlerle iyi bas elde edilebiliyor mu?

Ynt: GÖZDE TRAKTÖR KABİNİ KULLANANLARA SORU

ben geçen gün tümosanın orjinal hoparlörlerini değiştirdim patlamıştı.üzerinden 16 cm çıktı yine aynı 16 cm lik jvc aldım taktırttım çok güzel ses veriyor.bana kalırsa 16 cm ideal olcaktır senin için.oval belki montajda biraz sıkıntılı olabilir.

Ynt: GÖZDE TRAKTÖR KABİNİ KULLANANLARA SORU

benim bilmek istediğim oval takmaya kalkarsam döşeme ile kabin tepesinde kalan boşluk yeterli derinlikte olur mu? bi fikriniz var mı? oval hoparlörler otoların arka cam altına pandizona takılıyor. böylece bagaj hoparlöre bir nevi kabin görevi yaparak sesin çok çıkmasını sağlıyor. bu boşluk traktör tepesinde o kadar yok doğal olarak. bu nedenle de nasıl bir ses alırım merak ettiğim konu bu. deneyen gören varsa fikirlerini istiyorum. olmaz denirse 16 cm 4 yollu bi hop buldum. teyp ise navitech 4060r aldım daha yeni.