ERKUNT SERVET 80T 4WD YONCA YERİNİ SÖKERKEN

Ynt: ERKUNT SERVET 80T 4WD YONCA YERİNİ SÖKERKEN

kıraç yer ama ben kendimizin sulak yerdeki yoncayı söktüm akrabaların ayarlı yaylı pulluğuyla yinede anlamadı videosunu çekme fırsatı bulamadım komşular bakmaya gelmişti bizim eskide 135 lik massey ferguson vardı o bu tarlanın içnde gidemez diye yorum yaptılar ben bu videolar ile erkuntu övmek değil paylaşım için yükledim servisi ağı olmayan traktör en kötü traktördür yoksa çekiş olabilir ama yedek parçası yok servisi arayacan getirecekte takacak hay bababm hadi ben var iken tamam aradım ben yokken ne olacak babmın kulağı ağır işitiyor bilmem ney sen bir çelik kapı yap ama takacak yer bulama yada ulaşılmaz bi yere bırak onun gibi bir şey işte

şerefli1 link=topic=50342.msg502855#msg502855 date=1325450060' Alıntı:
öyle ya gücüne diyecek yok ama arkadaşların korkusundan bir şey yazamıyoruz maşaallah forumda ne kadarda erkunt düşmanı varmış
Biraz öyle usta beğenmeyen arkadaşlar var ama normaldir illa beğenecekler diyebi kural yok herkezin malı kendine güzel boşver takma sen ok-*-s

aynen öyle kardeş yoksa normalde nohut ekiminde 2 h de dahi gidebiliyor ama normalde 2. viteste sürüm olmaz ama 1 vitesle çok rahat bi şekilde sürebiliyor

senin sürdüğün tarlayı o şekilde ben 480 fıat ile sürüyorum 3 lü 12 no pullukla toprak pulluk ustune cıkıyor senin taktördende seri gidiyor 3 . vitesle dozer gibi yarıyormuş

mesuteker link=topic=50342.msg513662#msg513662 date=1326785756' Alıntı:
senin sürdüğün tarlayı o şekilde ben 480 fıat ile sürüyorum 3 lü 12 no pullukla toprak pulluk ustune cıkıyor senin taktördende seri gidiyor 3 . vitesle dozer gibi yarıyormuş

Allah aşkına kardeşim bizde şu an 480 likte var 1981 model yani bilmesem diyecemki senin 480 lik çift çekermi kaç günde sürersin bilmem ben o tarlayı 1,5 günde sürdüm 53 dekar sen herhalde bir 10 gün sürerdin orası buğday yeri değil yonca yeri yoncanın 50-60 cm kökü var 240 lıkta vardı tarlanın sahibinin bırak çekmeyipulluk batmadı 480 li,kte her halde tırmık filan çekerdi zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

geçen yıl yani 2010 da bizim 63 dekar tarlayı oda mercimek yeriydi 480 lik le 3 gün sürdüm bitiremedim 10 dekarı buğday ekimine kaldı ama akşma eve gidinci eşşekten düşmüşe dönüyor insan

yav birde bu 480 liğin erkuntla kıyaslanması nerden çıktı adam sen iyimisin
sen iyi dinlemiyon galiba yada bu işlerde fazla anlamıyon ben çekim için o traktörde nasıl inip bineceğim seri 1 h ile elimde kamera bide kulaklarında sorun yoksa 4 lü 11 li diyorum 11 li pulluk bu kadar batıyor 14 lü olsaydı dediğin olurdu bide ben hiç inmeden tam 35 saat aralıksız sürdüm acaba 480 likle hiç inmeden 53 dekar tarlayı bitirebilecekmiydin zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s sadece üç kere çay ve yemek molası verdim sen 480 likle her hal bir 35 kez mola verirdin tabi hiç inmeden dayanabilirsen sen erkunt fabrikasın bir telefon et artık erkun servet 80 değil servet 480 lik üretsinler 80 lik iyi çekmiyor zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ;D ;D ;D ;D

birde sen 480 likle dene bakalım direksiyonu bırakta bi çekim yapsana bakalım nasıl çekiyormuş görelim tarlanın ortsanda çıkıverir ;D ;D ;D ;D

demir45 link=topic=50342.msg502827#msg502827 date=1325447369' Alıntı:
Yonca yeri baya gevşek galiba, bizim burada çekeceği 3 10-11 numara...Paylaşım için teşekkürler..

yok kardeşim bizim sulu tarladada yonca vardı bu buğday ekimnde tarlayı aktarıyordum hazır aktarmışken yonca yerinide bozayım dedim 4 lü 16 lı pullukla pulluk akrabanın dı onunla sürdüm bizim 480 lik içerisne hayvan gübresi getirdi tarlanın içine giremedi