110'luk case 4 soklu pullukla sürüyor ama kesek çıkmıyor

Ynt: 110'luk case 4 soklu pullukla sürüyor ama kesek çıkmıyor

son teknoloji traktör alıp eski düzen ekip biçiyoruz bence sorun bizde... avrupa videolarında hiç diskaro görmedim ben hiç tapan yada çekili mibzer de görmedim daha öğreneceğimiz çok şey var

erkuntta teknoloji eksikliği çok fazla türk traktorun ilk yapması gereken bence elektronik-makatronik-pc yazılım müğendisleri işe alıp arge için çalışmalara başlaması lazım böyle çalışmaları varmıdır bilimiyorum ama eğer yapılırsa bunlardan çok üstün traktorle üreteceğine inanıyorum

böyle elektronik bir motorun ülkemizde yerli firmalar tarafından yapılabilmesi için öncelikle otomatik sanzıman işinin ögrenilmesi lazım die düşünüyorum...

pulluk konusuna gelicek olursak, pullugun önünceki küçük aynalar bitki artıklarını önden cızının içine gömerek köklerinin kesek cıkarmasını engelliyo + tabi topragın durumununda alakası var...

ve avrupalıların videolarını izlerken hemen hemen hepsinde pullukların aynalarının uzun oldugunu görüceksiniz + ayakların önünden giderek topragı kesen diskleri de...
öncelikle o didkler topragı kesiyor, daha snra aynalar topragı daha uzaga iteliyerek cızının içine toprak düşmesini engelliyor...
bu da motor sekmesini engellediği için az da olsa zamandan ve yakıttan tasarruf sağlıyor...