2012 Yılı Soğan Tohumu Piyasası Nasıl?

2012 Yılı Soğan Tohumu Piyasası Nasıl?

Arkadaşlar malumunuz 2011 yılında soğan yüzümüzü güldürmedi, 2012 yılında belki para eder diye yine soğan ekmeyi düşünüyoruz. Ekeceğimiz alan pek büyük sayılmaz ve daha hangi tohumu ve soğanı ekeceğimize (aklıma kırmızı soğan bile geliyor ama piyasası ne olur bilmediğim için tereddüte düşüyorum) bile karar vermedik.
Sizlerden bilgi mahiyetinde yörenizde soğan tohumu fiyatlarını, hangi soğanı tavsiye edeceğinizi öğrenebilirmiyim.
Yardım ve Tavsiyeleriniz için şimdiden Teşekkür ederim
Not: Soğan ekeceğimiz yer Tokat ' ın Zile ilçesi, tarla düz, taşsız ve sulama imkanı var

Ynt: 2012 Yılı Soğan Tohumu Piyasası Nasıl?

Bu senenin kendi yetiştirmem tohum var hemşehrim.35 taneden 34 ü çimlendi. Şimdi tekrar çimlendirmede,çünkü fotoğrafını çekip trakkulup e koymak istiyorum.Belki almak isteyen olur diye.10 kg ihtiyaç fazlamı var. 11 istense veremem.

çorumdada 90 100 lira arsında soğan tohumu fiyatları bu sene husranla bitti seneyede aynı olacak artık soganın para yapacagını düşünemiom gap bölgesine taşıyolar artık soğan yetiştiriciliginide git gide çogalacak soğan ekimi patatesde seneye aynı olacak bizim çiftçimiz ne para etse hemen ona yöneliyor çorumda ekmeyen yok denecek kadar az patates patatesin pesini bilmeyen ekecek diyor

geçen yıl kara borsaya düşmüştü soğan tohumu 300 lirayı gördü cidd*-*-* polatlıda biri soğan tohumu diye bulguru ayakkabı boyasıyla boyayıp satmış :S gence ve vicroia ' yı 185 e almıştık bu yıl fiyatlar ne olur bilmiyorum evde var ama yetmeyecek sanırım bir 30 kg daha lazım

Cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, konuya rağbet pek fazla olmadığına göre çiftçimiz soğan ekmeyi de bırakacak gibisinden bir kanıya varıyorum ıh-*-s ıh-*-s

qarizmatiqa link=topic=50412.msg503783#msg503783 date=1325621243' Alıntı:
geçen yıl kara borsaya düşmüştü soğan tohumu 300 lirayı gördü cidd*-*-* polatlıda biri soğan tohumu diye bulguru ayakkabı boyasıyla boyayıp satmış :S gence ve vicroia ' yı 185 e almıştık bu yıl fiyatlar ne olur bilmiyorum evde var ama yetmeyecek sanırım bir 30 kg daha lazım

ben bu sene GENCE ekmeyi düşünüyorum.metan -gence yani. gence nasıl bir soğan.tatlı mı.verim nasıl.kabuk rengi koyu kahverengi mi beyaza mı çalıyo.. bu benim için çok önemli.cevabını bakliyorum..