2010 Pancar Serüvenimiz :)

Ynt: 2010 Pancar Serüvenimiz :)

Paylaşım için teşekkürler,güzel resimler aynen pancar serüveni olmuş toprak yapınız kumsal galiba kantarda burada mazide kaldı özel fabrikaya geçince kantarları kapattılar burada.

hacimmet link=topic=50454.msg504259#msg504259 date=1325704554' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler,güzel resimler aynen pancar serüveni olmuş toprak yapınız kumsal galiba kantarda burada mazide kaldı özel fabrikaya geçince kantarları kapattılar burada.
eyvallah abi...

abi bu iki resimde de gördügün gibi 2 farklı toprak yapısı var...

1. resimdeki toprak biraz daha iyi işlemesi zor,
hatta su paylaşımıma bakarsan anlarsın, aynı tarla ;)
http://www.trakkulup.net/fotograflar-%28cekimler%29-319/yagmurlar-yagdi-suremedigim-anizlari-surup-hazirliyorum%28nh-tl1ooa-vs-7o-66s%29/

2. resimdeki toprak hem gevsek hemde hafifte akcıl bir toprak... tuz gölüne yakın :)

1. yerde tla aynı pulluk ayarı ile aynı pullukla 2 3 ile nadas yapıyor
2. yerde seri 1 ile...
burdan bile belli olur...

Altınekin'in oldugu resim de köyün baktıgı ova, yani kantarın bulundugu ve Ankara yolunu da içine alan ova biraz akcıl,
köyün bulundugu dağ ın arka tarafı kırmızı toprak, köyün sol tarafı killi toprak, sağ tarafı kızıl toprak :)
toprak cesitleri bol :D

'Tohumdan kantara pancarın serüveni' diyebileceğimiz bir fotoğraf dizisi olmuş Ömer, eline emeğine sağlık. Kalp şeklindeki pancar da çok güzelmiş. :) Önceden duvarlara, defter veya kitapların kıyısına köşesine çizilip içine isimlerin baş harflerinin yazıldığı kalp şekillerini pancara benzetirdim hep. Bu pancarın o düşüncemin gerçek olduğunu gösterdi. :D

Ahmed Gülsu link=topic=50454.msg504284#msg504284 date=1325706139' Alıntı:
'Tohumdan kantara pancarın serüveni' diyebileceğimiz bir fotoğraf dizisi olmuş Ömer, eline emeğine sağlık. Kalp şeklindeki pancar da çok güzelmiş. :) Önceden duvarlara, defter veya kitapların kıyısına köşesine çizilip içine isimlerin baş harflerinin yazıldığı kalp şekillerini pancara benzetirdim hep. Bu pancarın o düşüncemin gerçek olduğunu gösterdi. :D
eyvallah abi saolasın...
aynen bnmde garibime gitti o kalp seklinde pancar, tarlanın biri heralde %10 filan hep kalp seklindeydi pancarlar :D
bu da kırmızı pancar :)

alipasalierkan link=topic=50454.msg504302#msg504302 date=1325707168' Alıntı:
Güzel paylaşım. Bereketli olsun. Bu pancar römorkları dolu ne kadar geliyor? Hep bakıyorum pancarcılar 4-5 tane römork takıyorlar arkalarına...:D
tesekkürler, saolasın abi...

bu sekil brüt=35 ton... net(yani temiz pancar agırlıgı)=25 ton geliyor...

Dqn link=topic=50454.msg504305#msg504305 date=1325707283' Alıntı:
Bereketli olsun. Eline sağlık.
eyvallah dogan :)