JD 2030 mısır tarlasında

Ynt: JD 2030 mısır tarlasında

böcek sinek değil ama mısırı ilk ektikten sonra kargalardan korumanız gerekmekte. biz çok uğraştık. ekimden hemen sonra tarlanın büyük bir bölümünü birkaç dakikada söktüler geçen yıllarda...

ufukbeyoglu58 link=topic=5688.msg68530#msg68530 date=1219617379' Alıntı:
böcek sinek değil ama mısırı ilk ektikten sonra kargalardan korumanız gerekmekte. biz çok uğraştık. ekimden hemen sonra tarlanın büyük bir bölümünü birkaç dakikada söktüler geçen yıllarda...
ewt haklısın kargalar başbelası oluyo,özellikle tarlada toprağa gömülmemiş mısır varsa onları topluyolar,çözüm olarak bir iki tanesini vurup tarlaya asıyoruz,sonra gelmiyolar,,

DoYRaNLı link=topic=5688.msg68550#msg68550 date=1219645615' Alıntı:
ewt haklısın kargalar başbelası oluyo,özellikle tarlada toprağa gömülmemiş mısır varsa onları topluyolar,çözüm olarak bir iki tanesini vurup tarlaya asıyoruz,sonra gelmiyolar,,
Bir de tarlaya kurulan ve belirli aralıklarla tüfek sesi çıkaran bir ekipman varış adını tam hatırlayamadım. Ayrıca tarlanın beli yerlerine topluca CD koymak ve sallanmasını sağlamak kargaları tarlaya yaklaştırmıyor.

başak 2073 link=topic=5688.msg67273#msg67273 date=1219218467' Alıntı:
MISIR İÇİN HERHANGİ BİR İLAÇ EDİYORMUSUNUZ. OT İLACI HARİCİNDE YEŞİL SİNEKLERE KARŞI VEYA BAŞKA BİR ZARARLIYA KARŞI.CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER..
böcek sinek fln olsada koskoca mısır bitkisine birşey yapmıyor ama ekimden hemen sonra kuşlar ( özellikle kargalar ) yeni çıkan bitkiyi söküp altından kurt yemeğe çalışıyor, olan mısıra oluyor. o konuda çok dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum.saygılar