FENDT Tarla başlarındaki dönüş problemini çözmüş

Ynt: FENDT Tarla başlarındaki dönüş problemini çözmüş

SmhGwz link=topic=50507.msg505210#msg505210 date=1325847348' Alıntı:
daha öncededen görmüştük tabi ama bu neye baglı önune takmışlar sadece ama çevirmeyi pto yapmıyor sankı başka bi şekilde çeviriyorlar :)

ilk önce bende ön pto çeviriyor diye düşünmüştüm ama dikkatli bakınca ön pto da şaft olmadığı görülüyor(videonun başında) Belki de ön şanzumandan hareket alıyordur. :S

hirolik motor denilen sistem var yani hidrolik pompanın tam tersi durum... Hidrolik motor pompadan gelen basınçlı sıvıyı dairesel harekete çeviren sistem... zaten ön pto sistemleride bu şekilde çalışıyor genelde ama adamlar burda ayriyeten bir hidrolik motor koymuşlar

senin videoda da hydro motor kullanılmış ama izine döndüğünden frenle dönülmüş gibi dikkaktli izlerseniz fendt tin videosunu normal sürümde iken hem sağa hem sola hareket veriyor birde döner iken arka tekerlerin biri geri diğeri öne dönmesi heralde tek fren kullanmadığının ispatı olur

murat_saribas link=topic=50507.msg505250#msg505250 date=1325852546' Alıntı:
senin videoda da hydro motor kullanılmış ama izine döndüğünden frenle dönülmüş gibi dikkaktli izlerseniz fendt tin videosunu normal sürümde iken hem sağa hem sola hareket veriyor birde döner iken arka tekerlerin biri geri diğeri öne dönmesi heralde tek fren kullanmadığının ispatı olur

Evet, ben de biraz araştırdım, frensiz ve dişlisiz bir sistem olduğunu okudum. Demek ki, hidrolik bir motor sistemi var ve dediğiniz gibi tekerleklere bakıldığında bu fark edilebiliyor. :)

bencede o dediğiniz hidrolik sistemle çalışıyor o zmn çünkü ilk vidyoda eleman yukardaken sağa sola cevirmesidnen dikkatimi çekti :)
akıllıca urnler buyukler cabuk dönmuyor iş kolaylıgı saglar..

bende benim 4 çekere taktırsam böyle dönermi acaba helal olsun adamlara bu sorunuda çözmüşler alk-*s