Same Frutteto3 60 - 80 - 100 & Teknik Bilgiler

Same Frutteto3 60 - 80 - 100 & Teknik Bilgiler

Herkese merhaba,
Same markasının diğer modellerinin teknik bilgilerinin paylaşıldığı sabit konular var forumda, bölüm yöneticilerinden ricam bu konuyu da Frutteto serisi adına sabitlemeleri... Teknik paylaşımlar, deneyimler önemli...

Konu açılışını bir Frutteto3 80 kullanıcısı olarak birkaç küçük sorunla açmak istedim.

1. Traktörün çiftçeker kolunu kaldırdığınızda, yani 4 çekere aldığınızda bazen kol çok az aşağıya kayma yapıyor, 4 çekere ilk aldıktan sonra hareket halindeyken bir kaç kez kontrol ediyorum, sonra sabit duruyor. Bunu da kendi deneyimlerimle öğrendim, var mı bununla karşılaşan?

2. Henüz 2 aylık traktör, ancak geldiği günden beri çiftçeker konumundayken ekranda çiftçeker ışığı yanmıyor. Kullanım klavuzunda yanması gerektiğine dair bilgi var ama sadece göstermelik bir bilgi mi yoksa traktör çiftçekerdeyken ekranda ışığı yanıyor mu? Kullanıcısı varsa lütfen... Esasen ışığın yanması gerekli, zira bazen çiftçekerde unutabiliyoruz, gerçi traktör sesinden belli ediyor ama ikaz da olmalı...

3. Son olarak difrensiyal kilidi hakkında birisi açıklama yapabilir mi? Kulaktan dolma, dede usülü anlatıyor herkes, kısmen biliyorum ama teknik olarak özelliğini ve kullanımını anlabilecek olan Samedeş aranıyor... :)

Şimdiden teşekkürler, keyifli forumlar, sağlıklı hasatlar...

Ynt: Same Frutteto3 60 - 80 - 100 & Teknik Bilgiler

diferansiyel kilitli iken tekerler birbirine bağlıdır yani asla tek teker patinaja düşmez ikiside aynı hızda döner kilitli iken sağa sola tam dönemezsin vede kilitli iken tek fren yaparsan diferansiyeli dağıtırsın

sadece çiftçeker ışığı konusunda bilgim var bizim deutuz ' da alalı iki ay oldu bizim deutz ' unda 4x4 ışığı yanmıyo babam servise sordu serviste müşürlerin arızalı olduğu ve yakında müşürlerin hepsinin değişeceğini söyledi eminim senin traktöründede müşür sorunu vardır.

Herkese Merhabalar,
Same Frutteto3 80 DT Classic marka traktörümüzde, memory (el gazı hafıza) tuşuna ait ışık sürekli yanmaya başladı. Yani gaz hafıza sistemi devrede değilken de yanıyor. Bunun sebebi basit bir müşir arızası mıdır? Vaktim olmadı servise gitmeye, gitmeden önce buradan da konuşalım istedim, nedir yorumlarınız..?

Teşekkürler..

Hocam bizde o motorlara baktık fiyatı pahalı olduğundan Goldoni Maxter RS 60 serisini aldık. Bizim motorda da 4 çeker ışığı yanmıyor. Defransiyel kilidi faydalı bir araçtır. Nedeni ise şudur. Motor bir yerde askıda kalabilir. Yani tüm tekerler dönmeyebiliyor. Ve motor haliyle gitmiyor. Fakat siz defransiyeli tam olarak kilitlediğinizde motorun tüm tekerleri asılma yapar ve olduğu yerden kurtulur. Bunu direksiyonu sabit olarak yapmanız sizin faydanız açısındandır. Saygılar.

same teknoloji olarak çok üstün bir makina ama burda duyduğuma göre teknolojisi çok olduğundan erken bozula bili,yor dedi yani halk deyimiyle ıvır zıvır olduğundan özellikle tazikli suyla yıkandığında ve çiften sonra biraz aksilik çıkabiliyo servise götürdüğünüzde ya müşillerden yada koblolar birbirine girmiştir 4*4 çalışıyodur normalde küçük bir örnek verirsek elfireni kaldırdığınızda uyarı lanbası yanmıyor ama elfiren motoru durduruyor gibi ok-*-s

Yıl 2017 halen same deutz fahr yerli üretim modellerinde 4x4 ışığı ve difransiyel kilidi ışığı yok. Kullanma kılavuzunda ve gösterge panelinde ışığın yeri var ama muşür(sensör) olmadığı için aktif değil. Yerli malı maalesef böyle oluyor. Özentisiz eksik parçalar oluyor. Geldiği ilk ayda 3 sigorta bozuldu ve fren lambasının muşürü arızalandı. Same argon 80