Yardım!!! Ederseniz Sevinirim...

Dayımda 2005 Model JD 5715 var ama bazı teknik sorunlarından dolayı onu satıp 5820 almayı düşünüyor..
Daha önce anket yapmıştım 6220 ve 5820 ile ilgili ama o 5820 de karar kıldı..
karış-*-s JD 5820 hakkında ufak bilgiler yeterli olacaktır..(Yakıt.performans vs vs aklınıza ne geliyorsa..))
Yorum Yapan Arkadaşalara Şimdiden TşK Ederimm Saygılarımla...

Ynt: Yardım!!! Edersiniz Sevinirim...

Yeni 5020 Serisi 5720 ve 5820 modelleriyle 6020 Serisi traktörlerin temel özelliklerine sahip. 80 ve 88 beygir gücündeki bu traktörler orijinal John Deere PowerTech motoruyla eşsiz peformans ve yakıt ekonomisi tüm beklentileri karşılayacak ölçüde.

* Komple çelik şasi dizaynı.
* 75 dB(A) ' lık düşük gürültü seviyeli ergonomik kabin.
* Kabinin 90 derece yana yatabilme özelliği.
* PermaClutch 2 yağlı tip kavrama ile debriyaj pedalına basmadan ileri-geri yön değiştirme.
* 16 İleri-16 geri hızlı PowerQuad transmisyon ile debriyaj pedalına basmadan vites değiştime.
* Elektronik 3 nokta askı sistemi.
* Orijinal John Deere ön yükleyicilerle uyumlu.
* Kolay günlük bakım.

Ynt: Yardım!!! Ederseniz Sevinirim...

john deere 5020 serisi ve 6020 serisi traktörler arasında yapısal olarak pek farklılık yok. ancak motor performansı ,tork rezervi konusunda 6020 serisi daha verimli. aralarında küçük bir farklılık daha var.6020 serisi traktörlerde standart sunulan powercore hava filtreleme sistemi 5020 serisi traktörlerde yok. onun yerine 5025 ve 5015 serilerinde kullanılan filtreleme sistemi mevcut.

not: 6020 serisi üretimi 1 ocak 2008 tarihi itibari ile durdurulmuş olup, bu serinin yerine teknolojisi, yapısı değiştirilmiş gücü yenilenmiş 6030 serisi üretimine geçilmiştir.

saygılarımla...

Ynt: Yardım!!! Ederseniz Sevinirim...

Johndeere bana göre en yüksek performanslı modelidir.6030 serisine göre biraz elektronik acıdan eksik olmasına rağmen türkiye şartlarına göre bunu ben bir avantaj olarak görmekteyim.traktörde bir adet kontrol ünitesi mevcut olarak bu kontrol ünitesi 3 nokta askı sitemi ile ciftceker komutasını gerceklestirir.traktörün yakıt sistemi mekanik sitem olarak elektrikli mazot otomatiği ve standyne pompa sistemi ile kontrol edilmektedir.Motor kısmı 5025 serisi traktörlerle aynıdır.Sonuc olarak benim size tavsiyem eğer bulabilirseniz kaçççççırmayın ünkü bu yıl itibarı ile bu seride 5030 serisi olarak değişecektir.