TÜRKTRAKTÖR FABRİKASI TRAKTÖR YETİŞTİREMİYOR:-)

arkadaşlar bir ay önce td75 plus sipariş ettik martta gelir dediler şaşırdım.bizim burda case bayiside var.onun elinde hazır vardı jx75 onumu alsaydık ne?ama 3binlira pahalıydı birde ikinci elinden korktuk. :S

Ynt: TÜRKTRAKTÖR FABRİKASI TRAKTÖR YETİŞTİREMİYOR:)

2 ay uzun bir süre..JX75 alsaydınız.TD75 ile aynı fabrikada üretiliyor zaten sadece sürüngen var ve rengi değişik boya maviye olsun TD75... :) :D

mali87 link=topic=50559.msg505977#msg505977 date=1325954652' Alıntı:
uzel dağılınca müşterilerin birazı erkunta, diğer yarısıda nh a kaldı. o yüzden şimdi traktör yetiştiremiyorlat..
sana tamammiyle katılıyorum.ama diğer markalar(erkunt,tümosan,case,başak,valtra...)bizim burlarda kamyonda motor gezdiriyorlar ama nafile yinede holland

ALİ DURMUŞŞŞŞŞ link=topic=50559.msg505980#msg505980 date=1325955157' Alıntı:
bence sen doğru olanı yapmışsın nh ile case bakıldığında aynı ama fazla bilinmeyen bir durum var case nin motoru enter bu yönden sen doğru olanı yapmışsın.

Casenin JX serisi motorlarda iveco... Enter nereden çıktı? :)

ALİ DURMUŞŞŞŞŞ link=topic=50559.msg505983#msg505983 date=1325955414' Alıntı:
enter kardeş idda etme zaten amlemdede enterin işareti var dikkatli bakarsan.

Amblem International Harvester (IH) markasına yani 'Enter' olarak bilinen markaya ait tamam ama yıllar önce üretimi duran bir marka nasıl olacak da bugün motor üretip satacak onu anlamıyorum.

http://www.caseih.com.tr/Tarihce.aspx?cid=18

Verdiğim linkteki tarihçeyi yandaki tarihlere tıklayarak okursanız, günümüzün Case - IH markasının nasıl McCormick olarak doğduğunu ve sonrasında yaptığı anlaşma veya satın almalarla nasıl Case -IH markasına dönüştüğünü görebilirsiniz. Yani şu anda üretilen Case 'lerin motorunun International Harvester veya McCormick 'e ait olması düşünülemez.

Case ve IH başlı başlarına birer markalardı daha sonra NH-FORD gibi ortaklık sağladılar sanırsam yada satın alınmalarla günümüze CASE-IH olarak geldi :)