ATAMA İZİNDEYİZ !!!

'Hep rüyamda ders zilinin çaldığını, benim de sınıftan içeri girdiğimi görürdüm, son zamanlarda o rüyaları da görmez oldum.' diyor röportajında.

Atanamayan bir öğretmen vardı bir zamanlar. Şafak öğretmen. 5 yıl atama beklemesine rağmen, üstüne üstlük yakalandığı kanser illetiyle mücadele etmesi gerekmesine rağmen yılmadan direndi, bu bozuk ve kokuşmuş düzene karşı hep haklı olanlardan yana oldu. Atanamayan öğretmenlerin sesi oldu.
Ama o çok istediği hayalini gerçekleştiremeden göçüp gitti bu dünyadan. Sonrasında unutulup gitti diğer tüm unutulmaması gerekenler gibi.
Ve bugün bir haber gördüm, Şafak öğretmeni ölümünden sonra da rahat bırakmamışlar. Onun 'bir gün bile olsa öğretmenlik yapmak istiyorum' diyen feryadına, cevap veremeyen örümcek kafalılar hangi ibadetleriyle hangi tövbeleriyle ödeyecekler bunun hesabını ?

http://www.haberler.com/safak-bay-a-olumunden-sonra-hapis-cezasi-aileyi-3246586-haberi/

Onun hayatta kalabilmesi için kimse bir şey yapamadı. Yüreğim düğümleniyor şimdi. Öleceğini bildiği halde hayata çok daha fazla tutundu, bir sınıf kapısından girebilmek için çok çaba harcadı ama olmadı. Uzun süre önce Cüneyt Özdemir'in programında herkesle helalleşirken benim de boğazım düğümlenmişti herkes gibi.

safak.mpg

Bir tutunamayan, bir olmamışlık hali olarak kalacak hep aklımda o yüce insan.

Yum gözlerini şimdi Şafak öğretmen.

Ruhun şad olsun.

Şafak öğretmen ve KPSS yüzünden hayatını kaybeden diğer 27 öğretmenin anısına çekilen bir filmi de paylaşmak istedim, sizinle.
Atanamayan diğer 400 bin öğretmen adına bir kez daha saygıyla anıyorum seni.

ATAMA İZİNDEYİZ! www.atamaizindeyiz.com