Tümosan hema ortaklıgı

s.a arkadaşlar burda açılan bir çok konularda genelde hattat konularında üniversal filan ne olacak filan gibi küçük düşürücü tabirler kullanıyor tümosan cılar bazıları bu fotoyu koymak istedim resmi açıp ön dingillerine bakmanız yeterli ..

Ynt: Tümosan hema ortaklıgı

üniversal traktörlerini zaten hema yapmadı üniversalller romanyadan gelmiş sadece hema endüstri satısı üstlenmiş romanyadaki fabrika durunca burdada durdu ama hema marka traktörlerde tümosan motor var üniversallerde utb motor var zamanında tümosan hema ya motor satmıs şimdidede hema tümosana parca üretiyo demekki

ben sıfır traktör alacak olsam gider direk bi tümosan alırım tümosanında hemanında kalitesi ortada bizim hema da tümosan motor var 14 sene dir daha tık yok tümosan motorun sağlıgı hakkında kimse tereddüt etmez

Ben bu olayı bir ortaklık olarak görmüyorum. Tümosan ihale yapmıştır.örneğin 5000 tane DT ön dingil için.Hema da en düşük fiyatı da hema vermiştir.bizim köydeki Tümonun birinde italyan DANA vardı.

HEMA 60 link=topic=50615.msg506948#msg506948 date=1326044804' Alıntı:
ben sıfır traktör alacak olsam gider direk bi tümosan alırım tümosanında hemanında kalitesi ortada bizim hema da tümosan motor var 14 sene dir daha tık yok tümosan motorun sağlıgı hakkında kimse tereddüt etmez

alırsın ona bişey demiyorum fakat ben kötü gibi kelimeler kullanıyorlardı üniversal için onun için koydum şimdi tümoda mı kötü oldu yani yargısız infaz dır bu

TT 55 link=topic=50615.msg506951#msg506951 date=1326044871' Alıntı:
Ben bu olayı bir ortaklık olarak görmüyorum. Tümosan ihale yapmıştır.örneğin 5000 tane DT ön dingil için.Hema da en düşük fiyatı da hema vermiştir.bizim köydeki Tümonun birinde italyan DANA vardı.

yukarda belirttigim gibi

bencede dedigin dogru içlerinde 1 2 kişi çıkıyor batırıyor . zaten osmanlı devletide padişahın yardımcıları arasında çıkan kavgalar tımarlı sipahiler askerler derken çöktü içten içe çökertiyorlar.

fatih ödemişli link=topic=50615.msg506996#msg506996 date=1326047203' Alıntı:

*098*-

Eren ASLAN link=topic=50615.msg507001#msg507001 date=1326047463' Alıntı:
Hemayı nh de kullanıyor bazı 75-56 çiftçekerlerin hidrolik pompası hema ön dingil hema nh lerin bi kaç modelinde kullanılıyor hidrolik de kendini kanıtlamış bi marka

siz hema iyi kendini kanıtlamış diyorsunuz biz diyoruz ama şurdan biri çıkıyor hema üniversal bişey olmaz onlardan hema degilmi filan gibi laflar söylüyorlar

bizim eleştirimiz devamlılık hemayı bilmem 533 lük ünüversal aldı amcam şanzıman yağı ısınmayınca direksiyon dönmüyor dayı oğlu 4 çekerini aldı yine 533 ün ada aynı direksiyon dönmüyor illa arka yağ ısınacak yazın işlerin curcuna zamanı ikiside kırangı kırdı diyarbakırda 1 tanesini buldular geçende dayı oğlununkinin kırangını ankarada birinden ikinci elini buldular bu traktörler daha 1500 saatı doldurmadılar 2004 modeller 583 aldı komşu köyden biri motor 70 hp arka 48 hp nin arka 4lü pulluğu taktımı arkada nevar ne yok parçalıyor 3 sefer oldu 1 ni fabrika üstlendi 4 yıl kıredili 540000 ne aldı 17 000 zorla sattı oda takasla böyle bi tıraktör bunların kaportanın alt köşesindede hattat tarım yazıyor ağzı ile kuştutsalar bizim köye birdaha ünüversal mümkün değil girmez

sizim köye girmez . 2-3 ü kırılmış bozulmuş aha benim amcam 82-80 tümo her yıl baskı balata degiştiriyor 2 yılda bir rektefiye yaptırıyor sade römorkla pancar çekiyor kantara yakıtı çok bizim burdada 3 tane var zaten tümo yani 2 adet 8195 aldılar 4 lü 14 no ünlü tanotamatil önunu dikiyor 5 li çekmiyor ..

sami ÖZKAN link=topic=50615.msg507012#msg507012 date=1326047989' Alıntı:
bizim eleştirimiz devamlılık hemayı bilmem 533 lük ünüversal aldı amcam şanzıman yağı ısınmayınca direksiyon dönmüyor dayı oğlu 4 çekerini aldı yine 533 ün ada aynı direksiyon dönmüyor illa arka yağ ısınacak yazın işlerin curcuna zamanı ikiside kırangı kırdı diyarbakırda 1 tanesini buldular geçende dayı oğlununkinin kırangını ankarada birinden ikinci elini buldular bu traktörler daha 1500 saatı doldurmadılar 2004 modeller 583 aldı komşu köyden biri motor 70 hp arka 48 hp nin arka 4lü pulluğu taktımı arkada nevar ne yok parçalıyor 3 sefer oldu 1 ni fabrika üstlendi 4 yıl kıredili 540000 ne aldı 17 000 zorla sattı oda takasla böyle bi tıraktör bunların kaportanın alt köşesindede hattat tarım yazıyor ağzı ile kuştutsalar bizim köye birdaha ünüversal mümkün değil girmez

Universaller dışarıdan geliyordu zaten.Hema monte etti. motor soğukkun hidroliğin yavaş kalkıp direksiyonun dönmemesi de yanlış yağdan.Yeni nesil traktörlerin şanzımanına özel bir yağ konuluyor.Bende 2005 ünversal vardı.direksiyonla falan sorun yoktu.sadece çekmiyordu... grin-*-s

XxXEsinti66 link=topic=50615.msg507022#msg507022 date=1326048379' Alıntı:
sizim köye girmez . 2-3 ü kırılmış bozulmuş aha benim amcam 82-80 tümo her yıl baskı balata degiştiriyor 2 yılda bir rektefiye yaptırıyor sade römorkla pancar çekiyor kantara yakıtı çok bizim burdada 3 tane var zaten tümo yani 2 adet 8195 aldılar 4 lü 14 no ünlü tanotamatil önunu dikiyor 5 li çekmiyor ..
4 tanede tümosan var köyümüzde hepside memnun nasipse benimki tek çeker yazın çift çekerini alacagım burada ağırlık fiat nh tümosan da bütün gözler

XxXEsinti66 link=topic=50615.msg507022#msg507022 date=1326048379' Alıntı:
ayrıca sizin ustalarınızda sorun rektefe nasıl rektefe

hemanın piyasasını bu turuncu renkli üniversallerle h serisi çin malı hattatlar bozdu ama hemada şuçlu sayılır bu kadar adi kalitesiz malları reva görmemeliydi müşterisine

XxXEsinti66 link=topic=50615.msg506919#msg506919 date=1326043400' Alıntı:
s.a arkadaşlar burda açılan bir çok konularda genelde hattat konularında üniversal filan ne olacak filan gibi küçük düşürücü tabirler kullanıyor tümosan cılar bazıları bu fotoyu koymak istedim resmi açıp ön dingillerine bakmanız yeterli ..

ön dingili hema dan tedarik ediyor tümosan buna hidrolik sistemide dahil. bu orataklık anlamında gelmiyor kardeşim. o anlama glirse eğer o zaman aç kaputu kale radyotörleri görürsün, pompoya bak bosh olduğunu görürüsün, jantlarda jamaş yazar bunun gibi birçok markayı kullanıyor yerli üretimçiler o zaman hepsi ortak sana göre kardeşş