Royal ilacin urunlerini kulanan var mi

Ynt: Royal ilacin urunlerini kulanan var mi

Hebun021 link=topic=50616.msg568257#msg568257 date=1332606346' Alıntı:
abi faydasini guruyor gibiyim ben kizginlik sorunu icin kulaniyorum su anlik iyi gibi kulanmaya devam edicem tavsiye ederim bi dene memnun kalirsin insallah .
Ben yem katkı tozlarını kullnıyorum bazı hayvanlarda kızgınlık sorunu var denk gelirse alacağım am pahalı bence süt veriminde artış oluyormu geçen veteriner arkadaşta 'tekvit-F' diye toz vardı %10 süt artışı yapıyormuş orada kullananlar anlatıyordu karaciğer sorunlarını çözüyormuş sahibi dediğimiz çıkmassa para almayacağız ve üstelik işletmenizde hayvanlarınızda kontrol yapacağız demişler onu alıp bir deneyeceğim 25 kgr 90 tl ye felan alabilirim.

ben kullandım, bu sinekleri yok edici vitamolix fly var. hiçbir faydasını görmedim sinek açısından. ben bu türlü ürünlere pek inanmıyorum. bizlerin sıklıkla kullanma ihtiyacı duyduğumuz yalama taşları. bunun için doğal kaya tuzu kullanmanızı tavsiye ederim. royalin taşları 3 liraya satılıyor. 3 lira firmanın satışı olan bir taşta ne derece vitamin ve mineralden bahsedilebilir, eğer mantıklı düşünürseniz bunun bildiğiniz tuzdan başka bişey olmadığını anlarsınız.

bende kullandım fayda görmedim. 1,5 liraya yalama taşı satılıyor. üstünde dünya kadar iz element ve mineral yazmış. bu kadar ucuza satılması imkansız yada içinde bu kadar maddenin olması imkansız. ortada bir yanlış var

Yalama taşlarını hayvanların tuz ihtiyaçlarını karşılamaları için özellikle yaz günleri zaman zaman kullandım. Diğer markalara göre daha uzun ömürlü oluyorlar,çabuk bitmiyorlar... Bu aralar kullanmıyorum, iştahları kapansın diye bakıyorum zaten. Böyle giderse samanlıkta saman maman bırakmayacaklar,samanın sınırlı olduğu bu yılda sanki daha çok iştahları açıldı... İki gün önce saman aramak için köye 45 plaka bir kamyon gelmişti samanı fazla olanlar balyanın tanesini 12 liradan sattılar. O kamyonun gittiği yerde o balyaları kaç paraya alacaklar ve nasıl para kazanacaklar akıl ermez, Allah yardımcıları olsun.

768 link=topic=50616.msg654336#msg654336 date=1353963116' Alıntı:
Yalama taşlarını hayvanların tuz ihtiyaçlarını karşılamaları için özellikle yaz günleri zaman zaman kullandım. Diğer markalara göre daha uzun ömürlü oluyorlar,çabuk bitmiyorlar... Bu aralar kullanmıyorum, iştahları kapansın diye bakıyorum zaten. Böyle giderse samanlıkta saman maman bırakmayacaklar,samanın sınırlı olduğu bu yılda sanki daha çok iştahları açıldı... İki gün önce saman aramak için köye 45 plaka bir kamyon gelmişti samanı fazla olanlar balyanın tanesini 12 liradan sattılar. O kamyonun gittiği yerde o balyaları kaç paraya alacaklar ve nasıl para kazanacaklar akıl ermez, Allah yardımcıları olsun.
Biz bir hesap yaptık,evdeki balyaları satsak nerden baksan en az hayvanların yarısı kadar para ediyor abi :D

768 link=topic=50616.msg654336#msg654336 date=1353963116' Alıntı:
Buraya gelmiştir burda saman artık balya hesabından çıktı kilo 800 balya 17 18 lira valla allah hayvancının yardımcısı olsun

Bu ay royalin yalama tuzlarını ve vitamolix ini aldım taşları kaliteli gerçekten başka markaların vitaminli taşları normallerden çabuk parçalanıyor bunlar sağlam vitamolix i hayvanlar pek yalamıyor ama ileriki günlerde göreceğim faydasını işe yararsa şayet.

Konuyu güncelleyelim. Yalama taşlarını büyükbaş ve küçükbaş için aldım. 5 kg 7,5 lira. Devamlı yalıyorlar. Dağılma yok. Vitamolix ' i de almaya düşünüyorum. Sizler bi faydasını gördünüz mü? Almaya değer mi?

Bende yalama taşlarını kullanıyorum gerçekten de memnunum.Diğerleri gibi boya atıp çabuk dağılmıyor.Epeydir almıyordum.Geçen ineklerin önüne iki tane 10 kg lıkdan aldım 2-3 gün sonra iki hayvanım kızgınlık gösterdi.
Vitamolixi de bir kere almıştım büyük kovadan inekler iki günde bitirdi.bitirdi. Bir daha da almadım.

Ben daha önce bayi altında pazarlamasını yaptım ve kendi hayvanlarımda o zamanlardan beri kullanıyorum. Royvimin D Forte 3 yıldır devamlı kullanıyorum. Pahalı ama biraz süt artışı yapar ve kendini amorti eder, hayvanların vitamin+ mineral ihtyaçlarını karşıayarak sağlık ve verimlerine olumlu etki yapar ayrıca içinde maya var bu da rumen mikroflorasını düzenler. Yalama taşlarına gelecek olursak içerdiği mineraller hayvan ihtiyacına göre düzenlenmiştir. Kaya tuzunun tuz içeriğinin yanında yapısında bulunan diğer mineralleri ve miktarları bilemediğimiz için olumlu etkisinden ziyade olumsuz etkisi olması ihtimali vardır fakat yalama taşında bu ihtimal yok. Royal yalama blokları diğerlerine göre sağlam ve uzun ömürlüdür.
Bu yazdıklarımı reklam sanmayın 3 yıl önce işten ayrıldım fakat memnuniyetimi anlatmak ve bilgisi olmayanları bilgilendirmek için yazdım. Şuan danalarda yalama taşı kulanmıyorum etrafı yalıyolar, yabancı cisimleri yemeye çalışıyoar özellikle kıyafetlermi yemeye çalışıyolar yani belirgin bir mineral ihtiyacı var ilçeye gittğimde alacağım

• Beğen
Tepkiler: okan

Besi için sadece yalama taşı ile mineral ihtiyacını karşılasan yeterli bence vitamini enjeksiyonla verebilirsin gerisi kaba- yoğun yemine kalır. Yalama kovaları veya diğer yem katkılarının beside gerekli olmadığı görüşündeyim( tabi paran fazlaysa bilemem)
Süt inekleri için royvimin d forte kullanırsan hayvanların ihtiyaçlarını karşılarsın eğer kızgınlık ve döl tutma problemleri vitamin mineral eksikliğinden kaynaklanıyorsa sorunun çözülür fakat rasyonda problem varsa veya rahimde, tohumda veya tohumlamada sıkıntı varsa fayda etmez tabikide..

• Beğen
Tepkiler: nactem