çift çekerden tek çekere geçerken zor geçmesi ?

Ynt: çift çekerden tek çekere geçerken zor geçmesi ?

tümosanla nhler öyle..köyde yaşlı bi amca tümosanı batırmış çiftçekere alamamış.yürüyerek köye geldi gittik çektik biz denedik bizde alamadık çekiçle filan belki geçerdi ama denemedik ..

anayurtlu 3105d link=topic=50659.msg507984#msg507984 date=1326137548' Alıntı:
tümosanla nhler öyle..köyde yaşlı bi amca tümosanı batırmış çiftçekere alamamış.yürüyerek köye geldi gittik çektik biz denedik bizde alamadık çekiçle filan belki geçerdi ama denemedik ..
bzmki tek çekere almıyor yaw ne garipse :D gene bizimkinin durumu daha iyi zor durumda kaldığımzda çiftçekere geçermi acaba die şüpheye düşmeden geçiyor

bizim burda geçen sene bi tt55te oldu aynı olay şanzıman sökücez demişler tek traktörü var işleri bitinceye kadar öyle kullandı sonra servis söktü yapı ama sormadım neden olduğunu...

bencede düğmeyle geçen traktörlerde frene basınca otomatik çift çekere geçiyor. kullanım klavuzunda durdurunda geçirin diye birşey yazmıyor. hareket halinde yüksek hızlarda çift çekere alınmaması lazım.

motoru çok hafif hareket ettirir gibi yaparak dene bakalım bizdede tt 55 vardı çift çeker tek çekere geçirirken biraz hareket eder gibi yaptınmı rahat geçerdi durarken bazen geçmezdi. td 65 d vardı ondada tek çekere bizde alamıyoduk aldıgımızı sanıyoduk motor sürekli çift çekerde dolanıyodu bazen :S

Ahmet745 link=topic=50659.msg508041#msg508041 date=1326140964' Alıntı:
bizim burda geçen sene bi tt55te oldu aynı olay şanzıman sökücez demişler tek traktörü var işleri bitinceye kadar öyle kullandı sonra servis söktü yapı ama sormadım neden olduğunu...
bizimki hep deil kafasına göre geçmemezlik yapıyor hiç geçmese şanzımanda vardır sorun dicemde düzenekte sorun var bence ayar istiyor :)
masseysuper90 link=topic=50659.msg508098#msg508098 date=1326143771' Alıntı:
td90d pluss frene basınca çift çekere geçiyor sizin dediğiniz gibi durdurup geçirme işi plussda biraz mantıksız geldi bana. düğmeyle geçen çift çekerde sizin teziniz yanlış ama mekanikte doğrudur.....
bizimki plus deil 2 ay sonra alsaydık plus almış olcaktık. kolla geçiyor.
frene basınca çiftçekere alıyor ama gaza basınca tekrar tek çekere geçiyor onlar :)
omerfarukkoc link=topic=50659.msg508111#msg508111 date=1326144222' Alıntı:
tekcekere allırken hafifce geri divindir bakalm gecicekmi sorunsuzca...
köye gidnce ilk onu denicem zaten :)
ekselans01 link=topic=50659.msg508334#msg508334 date=1326189606' Alıntı:
bencede düğmeyle geçen traktörlerde frene basınca otomatik çift çekere geçiyor. kullanım klavuzunda durdurunda geçirin diye birşey yazmıyor. hareket halinde yüksek hızlarda çift çekere alınmaması lazım.
frene basınca çiftçekere alıyor ama frenden çekince tekrar tek çekere geçiyor maksat 4 tekerde frenlemesi :)
yüksek hızda zararlı ama geçmeyince napcan 6km dip gaz gittm :)
cazgin0020 link=topic=50659.msg508335#msg508335 date=1326190220' Alıntı:
motoru çok hafif hareket ettirir gibi yaparak dene bakalım bizdede tt 55 vardı çift çeker tek çekere geçirirken biraz hareket eder gibi yaptınmı rahat geçerdi durarken bazen geçmezdi. td 65 d vardı ondada tek çekere bizde alamıyoduk aldıgımızı sanıyoduk motor sürekli çift çekerde dolanıyodu bazen :S
td65d deki durumun aynısı bizdede var ama biz 2ye atınca zaten o vulama sesi başlıyor tekrar deneyince geçiyordu geçen bi türlü geçiremedm şuan geçiyomu bilmem hacı kullanıyor köyde ama :S
---
yorumlarınz bilgilerinz için çok çok teşekkur ederm :)

Freston link=topic=50659.msg508456#msg508456 date=1326202232' Alıntı:
en iyisi düğmeli 2012 model tt65 bile kollu yaw
2010da pluslar çıktı ocak ayından sonra alınan tüm tdler düğmeli
ttde öledir sanırım bz 2009 kasım ayında aldık 2010 die geçiyor. ama plus deil işte :(

merak ettim arkadaşlar bizim mf 3635 te çift çekerde iken 14 km yi geçince otomatikman tek çekere geçiyor. 14 km nin altına inince ise çift çekere alıyor kendisi.
acaba diğer düğmeli geçişi olan markalarda da bu olay var mı? yada hangilerinde var.
bir de şunu belirteyim istersem 14 km nin üzerindede çiçt çeker kullanılabiliyorum traktörü özellik olarak bu da mümkün.

ekselans01 link=topic=50659.msg508492#msg508492 date=1326204763' Alıntı:
merak ettim arkadaşlar bizim mf 3635 te çift çekerde iken 14 km yi geçince otomatikman tek çekere geçiyor. 14 km nin altına inince ise çift çekere alıyor kendisi.
acaba diğer düğmeli geçişi olan markalarda da bu olay var mı? yada hangilerinde var.
bir de şunu belirteyim istersem 14 km nin üzerindede çiçt çeker kullanılabiliyorum traktörü özellik olarak bu da mümkün.
td lerde öyle değil.ancak kendin düğmeye basınca geçer veya çıkar

ekselans01 link=topic=50659.msg508492#msg508492 date=1326204763' Alıntı:

Çoğu avrupa traktörde dediğiniz sistem mevcut. Yerli TD serisinin düğmeli modellerinde varmı bilmiyorum. Ama aynı segmentteki avrupa traktörlerin hepsinde olması lâzım. Bizim Ares ' tede aynı sistem mevcut. 14 Km/H üzerine çıkınca otomatikman çıkartıyor. Yavaşlayınca yine devreye giriyor. Eğer 14 Km/H üzerinde çalışcam dersen 3sn düğmeye basılı tutman yeterli oluyor.

ekselans01 link=topic=50659.msg508334#msg508334 date=1326189606' Alıntı:
aynen