Deere den kubo ya misillemeler !!

Ynt: Deere den kubo ya misillemeler !!

John Deere, Kubota ' ya kaptırdığı pazar payını, Kubota ' yı karalayarak geri kazanmaya çalışıyor. Herhalde bizim traktör galerisi esnafımızdan ders almış JD yönetimi. :D

:D Bundan sonraki favorim JD :D adamlar o kadar uğraşıyor helal olsun. Gidince bende KUBOTA M 8540 ile John Deere 5715 DT yi kıyaslayayım bare :) ilk videoda yaptıkları gibi

Adamlar demek ki Kubotadan bayağı bir korkmuşlar ki her defasında Kubotayı yererek üste çıkmaya çalışıyorlar. Bunuda John deere kalitesine yakıştıramadım doğrusu. Yaparsın kaliteli malını kullanıcıya sağladıklarıyla övünürsün. Başka markaları karalayarak değil. Bunu çifçi yapsa neyse diyecem ama globalleşmiş bir firmanın yapması bence övünç değil utanç kaynağı olmalı! :)

jd firması kubotayla uğraşana kadar müşteri memnuniyeti 1 lastik için 1 sene hukuk çabası verdim ve kazandım ortalama değeri 6bin ama bir deutz müşterisinin motorunu değiştiyor ben 5725 2010 da 6 defa elazığ malatya servislerinde hidrolik açtırdım servisler hiç bir şey bilmiyorlar sadece müşteriye laf yetiştirme derdindeler adamlar zengin olma peşinde her şeferinde malatya 120 km fazlası onların olsun gidiş geliş 1200 km arazide çalışana kadar ömrüm yollarda geçti bu nedir çifçinin çilesi reklamlara para verene kadar kaliteyi artırsın kubotayı niye karalıyor kapımda 8540 2011 model var en ufak beni işimden eden hata olmadı japonlar işi biliyorlar amerikalılar dedelerinden hep zorbalık görmüşler müşterinede onu yapıyorlar ırakta gördük tam bir fiyasko yarın motorlarıda bir fiyaskoyla sonuçlanır yalanım varsa

yahya link=topic=50692.msg508698#msg508698 date=1326216088' Alıntı:
jd firması kubotayla uğraşana kadar müşteri memnuniyeti 1 lastik için 1 sene hukuk çabası verdim ve kazandım ortalama değeri 6bin ama bir deutz müşterisinin motorunu değiştiyor ben 5725 2010 da 6 defa elazığ malatya servislerinde hidrolik açtırdım servisler hiç bir şey bilmiyorlar sadece müşteriye laf yetiştirme derdindeler adamlar zengin olma peşinde her şeferinde malatya 120 km fazlası onların olsun gidiş geliş 1200 km arazide çalışana kadar ömrüm yollarda geçti bu nedir çifçinin çilesi reklamlara para verene kadar kaliteyi artırsın kubotayı niye karalıyor kapımda 8540 2011 model var en ufak beni işimden eden hata olmadı japonlar işi biliyorlar amerikalılar dedelerinden hep zorbalık görmüşler müşterinede onu yapıyorlar ırakta gördük tam bir fiyasko yarın motorlarıda bir fiyaskoyla sonuçlanır yalanım varsa
john derede sende var kubotada sende var ikiside babayın oğlunun malı değil ....... bilende konuşuyor bilmeyende

gerçekler her zaman acıdır ben şahsıma başkaları gibi bayilere yalakalıp yapıp çevreme motor sattırsaydım onlar için benden iyi olmazdı ama arkamdan küfür ettirmem

bir kubota kullanıcısı olarak düşüncem JD boş işler peşinde, kıyaslama yapacağına
şu videodaki 3x3 şamzımanlı 5000 serisinin viteslerini çoğaltsında traktör
ürettik diye reklam yapsın.

bartu link=topic=50692.msg508925#msg508925 date=1326227018' Alıntı:
bir kubota kullanıcısı olarak düşüncem JD boş işler peşinde, kıyaslama yapacağına
katılıyorum mustafa abi.

bartu link=topic=50692.msg508925#msg508925 date=1326227018' Alıntı:
Cihan_özece link=topic=50692.msg508929#msg508929 date=1326227073' Alıntı:
katılıyorum mustafa abi.

bence de bu video fazlasıyla gereksiz olmuş :) ancak m ve r serisiyle kıyaslama yapılırsa daha doğru olacaktır, e serisi bence de tam bir fiyasko.

doganbey1 link=topic=50692.msg509045#msg509045 date=1326234586' Alıntı:
Bence Kubotanın M 40 serisi ile John Deerin M serisi kıyaslanmalı. Kubotanın Mx serisi ile de John Deerin R serisi kıyaslanmalı aynı bg güçlerinde
yalnız doğan ikisini kıyaslarsak kubo çok geride kalır. kubonun artıları konik dişli , 16 valf , jd nin artıları çelikşase geniş kabin yolcu koltuğu gürültüsüz kabin, vb

Mehmet Ali Kubotayı kullandın mı acaba? Çünkü Kubotanın kabinide en az JD kadar sessiz ve Görüş açısı çok iyi. Kubotayı konik diş 16 v olarak tanımlamayın. Tanımlarken tümden alın. Kubotanın tek eksiği varsa oda hostes koltuğu ve kabinin iki kişi için dar olmasıdır. Dediğim seriler ;

Kubota M 7040- 8540- 9540***** John Deer 5085 M- 5095 M serisi

Kubota M100X-M108 X **** John Deere 5095 R- 5100 R serilerini kıyaslamalıyız. Keşana gidince ayrıntılı olarak vide ve fotoğraf çekip yüklerim :)

doganbey1 link=topic=50692.msg509054#msg509054 date=1326235448' Alıntı:
Mehmet Ali Kubotayı kullandın mı acaba? Çünkü Kubotanın kabinide en az JD kadar sessiz ve Görüş açısı çok iyi. Kubotayı konik diş 16 v olarak tanımlamayın. Tanımlarken tümden alın. Kubotanın tek eksiği varsa oda hostes koltuğu ve kabinin iki kişi için dar olmasıdır. Dediğim seriler ;

Kubota M 7040- 8540- 9540***** John Deer 5085 M- 5095 M serisi

Kubota M100X-M108 X **** John Deere 5095 R- 5100 R serilerini kıyaslamalıyız. Keşana gidince ayrıntılı olarak vide ve fotoğraf çekip yüklerim :)
Kubota kullanmadım. civarımda fazla kubo yok. sadece gördüklerim babında yorum yaptım. ben kubota m40 serisinlen 5r sserisini kıyaslıyosun zannettim. Bana sorarsan deere m sserisi 5025 plus serisini newholland tdd serisinle bile karşılaştırmam. Ama ben jd nin 5r serisi ve üst modellerini üzerinde dünyanın en iyi motoru olarak görüyorum. Fendt başlı başına mükemmel makina ama onu fendt yapan vario şanzıman. o yüzden fendi hesaba şimdilik koymuyorum. ama malzeme kalitesi konfor sağlamlık dayanıklılık denince jd fovarim. Ben bide bir motoru alırsan 15 20 sene kullanma düşüncesinde olan bir insanım. o yüsden jd nin sağlam yönü benim ilgimi çekiyor.

kubonun güzel bir tanıtım videosunu çekersen güzel olur.