bas vurunca ritim tutan ışık ufak bir çalışma video ve resimler

forumda ömer faruk koç isimli arkasımızın açtığı konu üzerine ewdeki hurdalardan ufak bir çalışma yaptım uğraşırken aküyüde bitirdik şety*-* neyseki erkunt yetişti hemen imdadıma babam görmeden halletik güçç*-* arabada düzgün cd yoktu boş cd de bulamadım bende laptopu aux ile bağlayıp ondan aldım sesi videolar pek düzgün değil telefonla ancak bu kadar oluyor nede olsa amatör işi bim-*s bim-*s
bas sesleri pek belli olmuo ses çok kötü çıkmş

resimler

fatih0646.jpg

fatih0647.jpg

fatih0648.jpg

fatih0649.jpg

fatih0652.jpg

fatih0653.jpg

fatih0654.jpg

fatih0655.jpg

video

Fatih 0004

borusu elimde kaldı videonun sonunda zuha-*-s

Fatih 0005

Ynt: bas vurunca ritim tutan ışık ufak bir çalışma video ve resimler

teşekkür ettim agam alk-*s
1 numara olmus ok-*-s
kabin bass olsa bi bnde de ;D

da anlamadıgım ve sorucagım 2 sey var..

1-) serit led bagladım demişşin, led ses siddetine göre ortadan kenarlara dogrumu yanyor??
2-) sağ tarafta avometre ile ne iş yaptın merak ettim? :)

1. sorumu geri alıyoırum :) direkt baglamısın heralde, ekolayzer göstergeleri gibi inip inip kalkma veya ortadan kenarlara dogru siddete göre yükselme yok :)

işte burda, arbada veya traktörde tane ledi nasıl kullanabiliriz serit ledin yerine??

veyahut bnm actıgım konuda, pc ye baglı tane ledlerin yerine serit ledi nasl kullanabiliriz ??

biri birinde olmuyo biri birinde ;D nasl iş anlamadm yahu :D

şimdi açıklayım sana direk bağlamışın demişin ewet aslında öyle sayılr eskiden kalma bitane sub bas filtresiyle ufak birde anfi devresi vardı onları baştan bağladım avometre ise anfinin çıkışındaki değeri 12 yi geçmemesi için filtrenin ayarını oynerken gerilim değerine baktm
araç marşa basıldığında şarj dinımosunın etkisiyle 14.4 volta yükselir ve şeritte olsa sonuçta onlar led ve fazla gerilim altında böyle ritim tutarsa ömrü çok kısa olur ve bir bir sönmye başlarlar sen hangi videodaakini diosun onu anlamadım hepsi pcye bağlı galıba rdaki vumetrelerin
ledleri 12 v ile çalıştracaksan 4tanesini seri bağlaman yeterli

1-)bnm actıgım konudaki videolar ve ordaki devre resminde tane led yerine serit ledi nasıl kullanırım?
2-) senin bu sistemde serit ledin yerine tane led oluyor mu?
bn tla ' ya denedim olmadı tane ledi yakmıyo :S

arkdsm ledlerin anot ve katolarına dikkat ettin mi bağlarkn biyerde haata yapıosun demkki
şert ledin çalıştığı yerde tanede çalışır yeterki gerilim farklarını ortadan kaldır başka türlü olmaz şerit 12 v ile çaşlışıken tane 3 v ile çalışır ve seri 4 tane bağlayarak çazeb,li,rsin

tane led hem seri hem paralel çalışır ama şeritte ölebi imkanın yok oda çalışırda sonuçta belli bi dizimi var paralel :D güzel olmuş elinesağlık

fatih.337 link=topic=50701.msg514351#msg514351 date=1326845238' Alıntı:
arkdsm ledlerin anot ve katolarına dikkat ettin mi bağlarkn biyerde haata yapıosun demkki
şert ledin çalıştığı yerde tanede çalışır yeterki gerilim farklarını ortadan kaldır başka türlü olmaz şerit 12 v ile çaşlışıken tane 3 v ile çalışır ve seri 4 tane bağlayarak çazeb,li,rsin
yazın denemiştim, seri, paralel, 3led 1 direnc ataraktan filan baya ugrastım yanmadı....
yakınlarda yine denerim....