ERKUT 80. 4 ÇİFTÇEKER KULLANAN VARMI.LÜTFEN BİRBİLGİ.

arkadaşlar yeni altığım2012 model 80. 4 erkut e serisi çiftçekerin geldi geleli ön çekere geçirdikden sonra özellikle karlı yerlerde debrajdan ayağını biraz hızlı çek kavramaya ilk geçişde küt diye bir ses geliyor... bu normalmi bana pek normal gibi gelmedi.altdaki şaftında boşluk var gibi geliyor.diğer 6445 mf de hiç böle şeyler olmuyor.bir yerini kıracak diye korkuyorum.yarın inşaallah fabrikayı arayacağım.erkut e serisi çift çeker kullanan arkadaşlar varsa lütfen bir bilgi....

Ynt: ERKUT 80. 4 ÇİFTÇEKER KULLANAN VARMI.LÜTFEN BİRBİLGİ.

arkadaşım sadece kendi görüşümü yazacağım ; öncelikle bunu servisle paylaş hemen müdahele etsinler. önleri çeviren şaftın frezesinden yapıyordur muhtemelen ya arızalıdır yada gevşek falandır. ayrıca güle güle kullanın traktörünüzü

Traktörünüz hayırlı olsun..... benim çok fazla bi bilgim yok bu konuda ama mutlaka servise mutlaka söylemelisin normal deldir bencede

alttaki şaftın şanzımana bağlanan yerde frezeli kovan var bunu sabitleyen pimi kesip bir tarafa kaymış olabilir ama çekerler bu durumda çalışmaz çekerleri bir dene çalışıyormu diye benim başıma geldi şimdi freze dişlerinde boşluk var yolda giderken şır şır ses yapıp gidiyor değiştirecegim komple ama biraz masraflı geliyor o yüzden öyle kullanmaya devam ediyorum sen bir servise göster
kendin müdahale etme