akü garanti

Ynt: akü garanti

Traktörün markası nedir ?
Bildiğim kadarıyla traktör firmasını bağlamaz akünün garantisi ama, aküyü üreten firma tarafından garanti kapsamına alınabilir. Mesela bir traktörün kullandığı Yiğit akü markasının garantörü Yiğit akü firmasıdır diye düşünüyorum. Aynı sistem teyplerde de vardır, teyp arıza yaptığında onu traktörün servisine değil, teybin yetkili servisine götürmeniz gerekir.

Ahmed Gülsu link=topic=50722.msg509072#msg509072 date=1326237956' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla traktör firmasını bağlamaz akünün garantisi ama, aküyü üreten firma tarafından garanti kapsamına alınabilir. Mesela bir traktörün kullandığı Yiğit akü markasının garantörü Yiğit akü firmasıdır diye düşünüyorum. Aynı sistem teyplerde de vardır, teyp arıza yaptığında onu traktörün servisine değil, teybin yetkili servisine götürmeniz gerekir.
tüketici kanununa göre traktör firması traktörün heryerinden sorumludur ki böyle uygulanıyorda zaten.
senin dedğin gibi olsaydı şayet pompa arızalandı git bosh a , hidrolik arızalandı git hema ya jannta sorun çıktı git jantsa ya jamaş a . radyotörün arızalı çıktı git kale ye olurmu hiç kardeşim böyle iş

Ahmed Gülsu link=topic=50722.msg509072#msg509072 date=1326237956' Alıntı:

arkadasım traktorun genel olarak 3 adet garantı kapsamı vardır bırıncısı traktorun metal olan ve elektronıgıyle ılgılı olan kısımlarında sorun oldugu zaman yetkılı servıse muracaat edersın ıkıncısı lastık garantısıdır servısede gıtsen senı lastıgının yetkılı servısıne gonderırler üçüncüsü de akü garantısıdır onuda akün hangı markaysa o markanın yetkılı servısıne gonderırler kucuk ve orta sınıf bayıı ve servıslerde genelde boyle olur ama buyuk plaza seklındekı bayıı ce servıslerde bu tur işlerle klasslarını sarsmamak için bu işleri kendi elemanlarına yaptırırlar sanada gıt su zaman gel derler herhalde..

New hollanda elektrik aksamındaki sorunları pek kale almıyor.Benin TT55 in şarj lambası traktör çalıştıktan sonra hafif yanık kalıyor.bu durum sadece gece farları söndürünce traktör çalışırken görünüyor.Servise gittiğimde sordum.Serviste elektrik ustası yok.başka yere yönlendirdiler.Onlarda Nh lerin bağzılarında aynı sorun var dedi.hiçbirşey olmaz dedi.tatmin olmadım..

arkasım ben traktore calısırken ne kadar şarj ettıgını gormek ıcın ampermetre taktırdım bır gun gece tarla surerken sarj lambam yandı ama zayıf sekılde yanıyordu sarj dınamosunun bakımını da henuz yaptırmıstım komurlerını dıyotlarını bılyelerını falan komple yenı degıstırmiştim neyse amper metreye baktım sarj dınomosu 14,2 volt sarj edıyordu elektrıkcı tanıdıktı gece tel cektım durumu anlattım yavv dedı sarj lambasının gırıs soketlerınden bırısı ısınmadan dolayı plastıgı erımıstır tam temas etmedıgı ıcınde lamba zayıf yanıyordur dınamoda arıza olsa ampermetre gostermez dedı sen işini bitir sabah bakarız dedı neyse sabah olunca baktıkki gercektende soketlerden bırısı bıraz erımıs sebebıyse benım kabınde haddınden fazla lamba ve teyp tertıbatı var gece hepsı bırden calısınca kablo yuku cekmemiş kobloyu degıstırdık sorun cozuldu...

LORUOĞLU link=topic=50722.msg509324#msg509324 date=1326296961' Alıntı:
arkasım ben traktore calısırken ne kadar şarj ettıgını gormek ıcın ampermetre taktırdım bır gun gece tarla surerken sarj lambam yandı ama zayıf sekılde yanıyordu sarj dınamosunun bakımını da henuz yaptırmıstım komurlerını dıyotlarını bılyelerını falan komple yenı degıstırmiştim neyse amper metreye baktım sarj dınomosu 14,2 volt sarj edıyordu elektrıkcı tanıdıktı gece tel cektım durumu anlattım yavv dedı sarj lambasının gırıs soketlerınden bırısı ısınmadan dolayı plastıgı erımıstır tam temas etmedıgı ıcınde lamba zayıf yanıyordur dınamoda arıza olsa ampermetre gostermez dedı sen işini bitir sabah bakarız dedı neyse sabah olunca baktıkki gercektende soketlerden bırısı bıraz erımıs sebebıyse benım kabınde haddınden fazla lamba ve teyp tertıbatı var gece hepsı bırden calısınca kablo yuku cekmemiş kobloyu degıstırdık sorun cozuldu...
içime süphe düştü simdi :S
bnm tla da da yaklasık 3metre led var,da :)

mehmet kara link=topic=50722.msg509278#msg509278 date=1326293380' Alıntı:
beyinli traktörler fazla beklemeye gelmiyo 12 günde bi çalışması gerekiyo
bu bilgi nh 6010 nun kullanma kitabında yazıyo
aynen, bnm akü gecen sene 5 senelikti,
gecen kısın 3 ay boyunca hiç calıstırmadık bahara aküde kimse yok ;D
2 saat ugrastık calıstırmaya, aküden aktardık olmadı, en sonunda dinamonun önündeki kapagı söktüm ordan verdik ek akü yü öyle calıstırdık...
ve akü bu sene 12 saat dedimi bitiyor zuha-*-s
hem gecen seneden bi boklar oldu hmde normalde bir akünün 6 seneden fazla çalısmadıgına inanırım, o yüzden die düşünüyorum :)