USTA TRAKTÖRCÜLER SİZE BİR SORU

ARKADAŞLAR ÜZERİNDE İYİ BİR JOKEY LE UFAK LEYLAND TRAKTÖR LE 2 RÖMÖRK ÇEKECEK OLSANIZ RÖMÖRKLARLA KAÇ TON TAŞIYABİLİRSİNİZ YOL ÇOĞUNLUKLA ASFALT UFAK TEFEK RAMPALAR VAR DİYELİM AYRICA RÖMÖRKLAR DÖRT TEKER 4 TONLUK DİYELİM :S :S

Ynt: USTA TRAKTÖRCÜLER SİZE BİR SORU

Düz yolda anca zoru zoruna 3 hadi 4 taşır bence çünkü boludaki leylandlara düz yolda bile 3 tondan fazla atmıyorlar zorlar daha fazlası kanaatimce

lgere link=topic=50736.msg509248#msg509248 date=1326289300' Alıntı:
ARKADAŞLAR ÜZERİNDE İYİ BİR JOKEY LE UFAK LEYLAND TRAKTÖR LE 2 RÖMÖRK ÇEKECEK OLSANIZ RÖMÖRKLARLA KAÇ TON TAŞIYABİLİRSİNİZ YOL ÇOĞUNLUKLA ASFALT UFAK TEFEK RAMPALAR VAR DİYELİM AYRICA RÖMÖRKLAR DÖRT TEKER 4 TONLUK DİYELİM :S :S
ayrıca kaçlık leyland

leylandları gerçekten vites seçene olarak on numara yapmışlar zamanında bizde de vardı 184 leyland satımıza bin pişmanız çok temiz traktördü yanlış hatırlamıyosm 9 ileri 9 geri olması lazım bi levyesi eksik o motorun bi de hidrolikler sağlam olsa canavar

arkadaslarufak leylanddan bızım burda bırınde vardı ama fazla agır yuk cektıgını gormedım genelde ıkı tekerleklı remorkla 1---2 ton yuk tasırdı adam sonra sattı ve 54 c aldı ama 1998 yılında niğde bor seker fabrıkasında henuz pancara kota uygulanmadıgı zamanlarda bedellı kuspe sırasına gırmıstım o zamanlar traktorlere tonaj serbestti sımdıkı gıbı azami limit 12 ton degıldı 240 s mf traktorun dıkkat edın bır yanlışlık yok 56 ton net kuspeyi özel yapım 4 tekerlekli iki adet remorkla patinaj pedalına basarak burnu yerden bir metre yukarda dönüşleri sag sol fren pedalıyla yaparak 1ci vıteste elgazı sonuna kadar cekik kazıya kazıya yaklaşık 800 m fabrıkanın içinden dışarıya cıkardıgını en az yüz kişi gormüştür ulan para hırsı adama neler yaptırıyor dıye cok kişide söylenmiştir......

bu nasıl römork nu nasıl traktör.Aklım almıyor.56 ton küspeyi damperli iki tıra verirler.240 ın römorkları tır dorsesi gibi desem.onu da dev traktörler çeker.yani ben işin içinde çıkamadım..

kısaca remorkları sıze tarıf edeyım 5,5 m uzunlugunda 2,40 cm genişliğinde net olarak 2 m derınlıgınde dıngıllerı ve makasları buyuk ıhtımalle fort kamyondan cıkmaydı ama as 600 olabılır dıkkatlı bakmadım ama 900/20 ebadında olduklarını ıyı bılıyorum kısacası bır remorkta 8 lastık vardı renklerı koyu yeşildi remork tekerlerınde fren tertıbatı vardı ayrıca remorkların damperlerı ortalarında degıl en ondeydı ve kılıtlı pımle yana da devıren pompalarıda vardı saga devıren bu remorklrın sahıbı buyuk hurdacıydı aadamların istanbul ve bursada buyuk dukkanları var halaaa bu remorkları rusyadan hurda nıyetıne askerıye malı satılmıs artık ihaleyledır sanırım gemiyle rusyadan getırmişler yanı rus ordu malı remorklardılastıklerının seklı bıle cok farklıydı kalıte goze carpıyordu zaten o zamanlar adamlar remorkları fabrıkaya nh l95 getırmişler ama kuspe sırası umdukları zamanda gelmeyınce yani sıra bos gecince (not:eek: arada l95 köye kuspe yıkmaya gıtmişler di)dıger sırada beklıyen motora yani 240 s taktılar buyuk remorkları eeee ne kadar cok kuspe cıkartırsan o kadar cok kar edıyordun o zaman cunku ıcerden tonunu 5 lıraya cıkartıp dısarda 10 15 lıraya aktarmayla satıyorlardı(not: adamları bı tanısanız degıl 56 ton bunlar 156 ton cıkarırlar dersınız haaa nıyetlerıde oyleydı adamlar remorkların tanesıne en az 30 35 ton atmayı dusunuyorlardı ama sırada bekleyenler bagırıp cagırınca fazla yüz bulamadılar 56 tonda kaldılar...)

LORUOĞLU link=topic=50736.msg509280#msg509280 date=1326293445' Alıntı:
arkadaslarufak leylanddan bızım burda bırınde vardı ama fazla agır yuk cektıgını gormedım genelde ıkı tekerleklı remorkla 1---2 ton yuk tasırdı adam sonra sattı ve 54 c aldı ama 1998 yılında niğde bor seker fabrıkasında henuz pancara kota uygulanmadıgı zamanlarda bedellı kuspe sırasına gırmıstım o zamanlar traktorlere tonaj serbestti sımdıkı gıbı azami limit 12 ton degıldı 240 s mf traktorun dıkkat edın bır yanlışlık yok 56 ton net kuspeyi özel yapım 4 tekerlekli iki adet remorkla patinaj pedalına basarak burnu yerden bir metre yukarda dönüşleri sag sol fren pedalıyla yaparak 1ci vıteste elgazı sonuna kadar cekik kazıya kazıya yaklaşık 800 m fabrıkanın içinden dışarıya cıkardıgını en az yüz kişi gormüştür ulan para hırsı adama neler yaptırıyor dıye cok kişide söylenmiştir......
inanırım 240 bu ne yapacağı belli olmaz ama gerçekten merak ettim onu ben ya römorku traktörü falan mübarek traktör :D 48 beygire 56 ton vay anasını yaw

TT 55 link=topic=50736.msg509411#msg509411 date=1326302468' Alıntı:
Zemin düz ise Mf 240 çekmeyecek diye bir durum yok. Adam dişiyle kulağırla 3-4 vagon çekiyor.her biri 40 ton.mesele eğimin sıfır olaması.Ve sürtünmesiz bir yüzey.
eğitimdemi etkilio abi ;D zuha-*-s vay be 240 baya iyi iş cıkarmıs o zaman

Eren ASLAN link=topic=50736.msg509264#msg509264 date=1326291306' Alıntı:
leylandları gerçekten vites seçene olarak on numara yapmışlar zamanında bizde de vardı 184 leyland satımıza bin pişmanız çok temiz traktördü yanlış hatırlamıyosm 9 ileri 9 geri olması lazım bi levyesi eksik o motorun bi de hidrolikler sağlam olsa canavar
aynen vides on numara düzde 4 tekerli ramork ile 184 10 15 ton çeker