PULLUKTA TRAKTORUNZ KAC L MAZOT YAKIYOR?

BENIM 90.80 1,700 GR FLAN YAKIYO 4 LÜ PULLUKTA YA SIZIN TRAKTORLERINIZ?

• Kullanılan toplam oy
    65

Ynt: PULLUKTA TRAKTORUNZ KAC L MAZOT YAKIYOR?

Siz çakma traktörlerle kendinizi teselli edin 168 in ne olduğunu gösteriym köye utb 683 dt var gidebiliyomu öyle yok hema 60 var o zaten hergün arka dağıtıyo şu ana kadar 168 den hızlısı yok

HEMA 60 link=topic=5725.msg336817#msg336817 date=1297087271' Alıntı:
kralına gerek yok 68 liğin hakkıındann sıradan bi hema gelir 68 neyki kralı gelsin diyon zaten sende bi tuhaflık olmassa bukadar uzatmassın herseyii

UTB 533 link=topic=5725.msg336818#msg336818 date=1297087507' Alıntı:
hemacı haklı burda sen adamla neden laf yarıstırıyon herkes keni makinasını över 68 lik kaç hema çekti bugüne kadar 168 ligin ne oldugunu bilmezzsek inandıracaksın bizi bestepeli
2 kişi konuşurken 3. kişiye laf düşmez ok-*-s :8

yakıtı etkileyen bir çok faktörler var. bunları sayacak olursak traktörün beygir gücü topragın yapısı kullanılan pullugun traktöre uygunlugu pullugun toprağa gecme derinligi pulluk sürümü yapılırken kullanılan fitesler vs. bu sebeblerden dolayı yakıt tüketimi fark eder. hangi traktörün ne kadar çok ne kadar az yaktıgını ögrenmek için . yukarıda saydıgım faktörleri saglayarak aynı şartlarda traktörleri karşılaştırıp ne kadar yakıt yaktıklarını ögrenirsek daha garanti olur. ıuy*u-*

utb 683 köye giremiyo hema hergün arka dagıtıyo bu hemaların arkasını camdan mı yapmıslar acaba ozaman sizin köydeki tek traktö 68 lik tir baska traktör yok sıkıyosa o 683 e baglasana yada hema 5875 e bagla hangisi cakma görelim ee tabi onlara baglaycak kadar cesaretliysen o begenmedigin hema da ford sanzıman var ve ford sanzımanda dünyadaki en iyi sanzımanlardan biridir sen o sanzımandaki dişliler senin motorundan kalitelidir hema nın kendi dişlilerieri

UTB 533 link=topic=5725.msg337771#msg337771 date=1297196809' Alıntı:
utb 683 köye giremiyo hema hergün arka dagıtıyo bu hemaların arkasını camdan mı yapmıslar acaba ozaman sizin köydeki tek traktö 68 lik tir baska traktör yok sıkıyosa o 683 e baglasana yada hema 5875 e bagla hangisi cakma görelim ee tabi onlara baglaycak kadar cesaretliysen o begenmedigin hema da ford sanzıman var ve ford sanzımanda dünyadaki en iyi sanzımanlardan biridir sen o sanzımandaki dişliler senin motorundan kalitelidir hema nın kendi dişlilerieri
Masseyin şanzumanını geçer mi sence yalan mı söylüyoruz arka dağıtıyo işte

DqN 58 link=topic=5725.msg316354#msg316354 date=1292689715' Alıntı:
Km demiş MF patinaj eder o uzel e has bir özellik. Biz 168 in arkaya 4 tane 50 kg ağırlık attık+kabin var+Ara şanzumandan dolayı uzun fiat tan az patinaj yapıyor. Hem bizim köyde hema 3860 var 3lü 11 no takıyorlar dönüme 2LT altına inmiyor yemin olsun :D
bizdede var hema 2lt yi bulmuyo 3lü 12 takıyoz. 50lt deposu var 35-36 dönüm yer yapabiliyor. 266gold var 3lü 12 pulluk 70lt depo 30 dönüm yer sürebildi. 55 56 60lt depo 3lü 10 35 dönüm yer sürdü. hema tarla işinde emsallerinden hem az yakar hemde çok çeker...

• Beğen
Tepkiler: baller

bence bunları tartısmamız bile tarımın halini gosterio normalde hiç onemli olmayan konular ama maalesef durum ortada bencede bu bole gelmiş bole gider mazot aldı basını gidio bugday fyatları hala 0,5 0,6 arası yazık isterse bugday 0,1 lira olsun ama maaliyetler dussun . ben 10 yıldır tarlaya gidiorum en iyi zamanda 2 litrenin altına dusmedi traktörüm 80-66 tek çeker 96 model

ben daha sınavım kötü geçti diyen öğrenci motorum çok yakıyo diyen çifçi görmedim......KİMSEYİ KASTETMEDİM KİMSE ÜZERİNE ALINMASIN (benim araba 2.0 motor bende az yakıyo diyom benzinli bide )

mustafagursacli link=topic=5725.msg372673#msg372673 date=1301942478' Alıntı:
ben daha sınavım kötü geçti diyen öğrenci motorum çok yakıyo diyen çifçi görmedim......KİMSEYİ KASTETMEDİM KİMSE ÜZERİNE ALINMASIN (benim araba 2.0 motor bende az yakıyo diyom benzinli bide )
yaktığının hakkını veriyosa hiç bi sorun yok :)))

mustafagursacli link=topic=5725.msg372679#msg372679 date=1301942807' Alıntı:
haklısın .....hemde çok haklısın...... kaba bi tabir var tam yerinde ama demeyim.....
bnde erkunt 60 meyveci var hattat h45e taktığım çizeli aynı derinlikte batırıyorum çekiş aynı hız aynı yakıt farklı erkunt hattata göre çok yakıyo ben niye bedava mazot yakayım ki hattatla çizel çekiyorum hem hattat daha yüksek askıdada kalmıyo

Arkadaşlar tarla sürecekseniz 2 litreyi gözden çıkaracaksanız.Tarlaya çizgi çekeceksiniz olursanız 1.5 litre hatta 1 litre bile yaktırabilirsiniz.
Kendinizi kandırmayın sağ teker çiziye girsin traktör şöyyyle sağ tarafa yatsın o şekilde tarla süründe 1.5 litre yakın görelim