SİZE GÖRE , LAVERDA BİÇERLERİNİN , TEKNOLOJİK SEVİYESİ NASIL?

Ynt: SİZE GÖRE , LAVERDA BİÇERLERİNİN , TEKNOLOJİK SEVİYESİ NASIL?

biz de bililiyoruz cx in ne kadar yaktığını dane kaybı yok ve dane kalitesi laverda dan daha iyi laverda taneyi kırıyo cx te kesmik için ayrı bi batör var kapasitesi yüksek bir makina ' ' satılık 740 larda ne şikayet var ' '

laverda ve tc uzerındekı motor arasında buyuk fark var gardas bırınde EURO3 motoru var su ankı tc 5070 lerde dahı EURO2 motoru var bunun neresı aynı motor ama dıger bu iç anadolu bolgesındekı tc potansıyelının cok olmasıda ucuz kolay alım satımı oldugu için ve o 100 biçerin oldugu koylerde iddaa söz konusu arkadasım senın kapında 2 tane bende neden olmasın diyo gıdıp o adam 3 tane alıyo borca bı yıl sonrada borcu ödenmeyınce bıcer pıyasaya dusuyo olay bu

atilla link=topic=5727.msg59965#msg59965 date=1217171233' Alıntı:
dünyadaki küresel ekonomiyi , unutmamak gerekir.. deere motor company , claas traktörlerine dizel temin ediyor...acaba niye temin ediyor..niye rakip firmaya dizel veriyor..deutz kendi ürettiği kaliteli dizellerini fendt e veriyor da ..kendi traktörüne niye uygulamıyor...düşündürücü diye düşünüyorum...saygılar...
herkese selamlar.. o düşündürüc dediğin konu deutz motor üretimi yapan firma ile deutz traktörleri yapan firmaların birbirleri isim benzerliğinden başka bir benzerliğinin olmamasından kaynaklanıyor..insanı çelişkiye düşüren bu..konuya biraz daha eğilirsen sende dediğimi göreceksin..saygılar..

her açıdan laverdalar daha sağlam daha kemikli makinalar fiyat performans açısından werimli parasının karşılığını weriyor. bence

arkadaşlar laverdalarda iveco motoru var ve common rain sistemi olduğu için yakıt olayı mükemmel commin rain motorlarda emme olayı yok bu motorlar püskürtmeli bende 225 rev var bu yıl bitane daha aldım 25 nisanda gelecek kısmet olursa bence laverdanın üstüne makina yok hem ekinde hem çeltikte hemde mısırda

Bence lavardalar çok güzel çokta popüler 3mrakayı class,tc(newholland) ve lavarda kullanan bir biçer şöferinden duymuştum lavarda en iyisi diyordu.

şu anda laverda biçerdöverler çeltik hasadında (number one ) dayanıklılığı ile iş kapasitesiyle .....kaliteli ürün ve yedek parçası bol bir makine...:))))

arkadaş 21,50 yi verdi cx740 aldı soluksuz sattı borcu bitmeden batıracaktı valla şimd 21,50 ye devam yakıt performans süper

i_rap_05 link=topic=5727.msg79358#msg79358 date=1222511322' Alıntı:
arkadaşlar öncelikle siz değerli arkadaşlara selam ederim.. ben amasyada yaşamını süren bir insanım. dedemgilin anlattıklarına göre ilk gazlı biçerler çıkmış bizimkiler biçerdöver işine başlamışlar . yani yanılmıyosam 65 li yıllardan beri . alişarmez diye bi biçer varmış . onu kullanmışşlar. ondan sonra 410 massey ferguson almışlar1969 da olması lazım.ondan sonra 510 ferguson almışlar. daha sonra 630 johndeere. ondan sonrada 88 de 1545 new holland almışlar. benim yaşım 20 ben 1545 i hatırlıyorum. daha sonra 97 de 8070 almıştık. devalüasyonun olduğu sene. o seneye kadar sadece bizim arazimiz 300 dönüm civarıydı.sulanabilir arazii.mark 3 katı felan olmuştu velhasılı kelam sildi süpürdü ne var ne yok. bizim iflasımızı getirdi biçerdöver. ama artık öyle içimize işlemişki bu meslek hastalık gibi .babam tornacı . köyde torna dükkanı açtık bi sene o işi yaptık ama yine duramadık. paramız yoktu bi tane m 120 laverda aldık çok bakımsızdı. ona ilk sene normal bi bakım yapıp çalıştırdık. ertesi sene bi tane 510 ferguson biçer bulduk. onla beraber kendimiz baştan bi biçerdöver yaptık sadece şase orjinal kaldı.o biçeri bide boyadık bi köye gittik adamlar sıfır sanıyordular . çocukluk hayalimm hep bi tane tc 56 tıydı. ortaokulda hocam sordu büyüyünce ne olacan diye. 'hocam bi tane tc 56 tım olsa yeter' demiştim ve hoca anlamamıştı .:)yani anlatmak istediğim biz bu bilgilere dayanarak ve tecrübelerimize dayanarak laverda daki sistemi new holland yakalayamaz. ha bu teknolojik değil benim anlatmak istediğim. sistem olarak laverdanın L si olamaz new holland biçerdöverler.dane kaybı minumum.sağlamlık desen o biçim.kendim de 6 sene üstndeydim laverdanın. tc 56 tıyı durdurdu adam bizim kıçı kırık 120 li laverdaya biçtirdi .başkada bişey demiyorum . sayglılarla....
yav ben biçerden hiç anlamam ama her yerde 5070 ,tc 56 daha çok yoldan geçen biçerler hep sarı ayrıca koçuda hiç sevmem ama millet neden hep traktörde ve biçerde koçu newhollandı tercih ediyor sebebi ne koç tılsımlımı...