SİZE GÖRE , LAVERDA BİÇERLERİNİN , TEKNOLOJİK SEVİYESİ NASIL?

Ynt: SİZE GÖRE , LAVERDA BİÇERLERİNİN , TEKNOLOJİK SEVİYESİ NASIL?

Modellerinin kapasitesi düşük. En büyük modeli bile diğer markaların modellerine göre küçük kalıyor. Diğer markaların segmenti daha geniş. Laverda ' nın M serisi makinalarından daha büyük kapasitede makinalar üretiyorlar......

insomnia link=topic=5727.msg59920#msg59920 date=1217166676' Alıntı:
FENDT patentli biçerlerin daha teknolojik ve kaliteli olduğunu düşünüyorum

Fendt patenti Laverda ' dan alıyor. Laverda gidipte Fendt ' e kendisinden üstün teknolojiyide vermez heralde mantıken...:D Fendt ' in tüm biçerdöverleri başka markalardan alınan patentlerle üretiliyor. Laverda patentli olanlar zaten İtalya ' da Laverda fabrikasında üretiliyor. Boyası orada atılıyor Fendt diye üstüne heheh..:D

alipasalierkan link=topic=5727.msg59921#msg59921 date=1217166840' Alıntı:
Fendt patenti Laverda ' dan alıyor. Laverda gidipte Fendt ' e kendisinden üstün teknolojiyide vermez heralde mantıken...:D Fendt ' in tüm biçerdöverleri başka markalardan alınan patentlerle üretiliyor. Laverda patentli olanlar zaten İtalya ' da Laverda fabrikasında üretiliyor. Boyası orada atılıyor Fendt diye üstüne heheh..:D

fendt istediği gibi , biçeri laverdaya , üretimini yaptırıyor...dolayısıyla fendt etiketliler daha kaliteli oluyor...

insomnia link=topic=5727.msg59924#msg59924 date=1217167060' Alıntı:
fendt istediği gibi , biçeri laverdaya , üretimini yaptırıyor...dolayısıyla fendt etiketliler daha kaliteli oluyor...
Sence mantıken sen bir ürünü üretsen bende gelsem senden bana o ürünü benim markam altında satmak istiyorum desem. Üstüne benim markamı vurucan desem. Sen gidipte en iyi malı bana verirmisin? Diyelim verdin. O zaman ben daha çok satacağım. Sen napacaksın. Daha düşük paraya bana veriyorsun. Ben senin bana verdiğin fiyattan daha yüksek fiyata satıyorum. Aşağısına satamayacağıma göre...Peki burada sen demezmisin. Adam benden çok satıyor. Bu malı o zaman ben niye onun sattığı paralara kendim satmıyorum??????? Demekki burada bir çelişki oluşuyor..... Yani adam gidipte iyisini sana verip kötüsünü kendisi satmaz demek istiyorum....... O zaman kendi zarar eder......

alipasalierkan link=topic=5727.msg59931#msg59931 date=1217167853' Alıntı:
Sence mantıken sen bir ürünü üretsen bende gelsem senden bana o ürünü benim markam altında satmak istiyorum desem. Üstüne benim markamı vurucan desem. Sen gidipte en iyi malı bana verirmisin? Diyelim verdin. O zaman ben daha çok satacağım. Sen napacaksın. Daha düşük paraya bana veriyorsun. Ben senin bana verdiğin fiyattan daha yüksek fiyata satıyorum. Aşağısına satamayacağıma göre...Peki burada sen demezmisin. Adam benden çok satıyor. Bu malı o zaman ben niye onun sattığı paralara kendim satmıyorum??????? Demekki burada bir çelişki oluşuyor..... Yani adam gidipte iyisini sana verip kötüsünü kendisi satmaz demek istiyorum....... O zaman kendi zarar eder......

umarım deere ve claas bu sıkıntıyı yaşamaz

insomnia link=topic=5727.msg59952#msg59952 date=1217170114' Alıntı:
umarım deere ve claas bu sıkıntıyı yaşamaz

İllaki bi taş atacaksınız yani herşeyde fendt ' i bir numara yapmaya çalışıyosun olmuyo işte....

Umarım Deutz ' la fendt bu sıkıntıyı yaşamaz.......................

-silivrilimeriç- link=topic=5727.msg59955#msg59955 date=1217170539' Alıntı:
İllaki bi taş atacaksınız yani herşeyde fendt ' i bir numara yapmaya çalışıyosun olmuyo işte....

Umarım Deutz ' la fendt bu sıkıntıyı yaşamaz.......................

1930 dan beri bir sıkıntı olduğunu bilmiyorum varsada bilmek öğrenmek isterim

dünyadaki küresel ekonomiyi , unutmamak gerekir.. deere motor company , claas traktörlerine dizel temin ediyor...acaba niye temin ediyor..niye rakip firmaya dizel veriyor..deutz kendi ürettiği kaliteli dizellerini fendt e veriyor da ..kendi traktörüne niye uygulamıyor...düşündürücü diye düşünüyorum...saygılar...

atilla link=topic=5727.msg59965#msg59965 date=1217171233' Alıntı:
dünyadaki küresel ekonomiyi , unutmamak gerekir.. deere motor company , claas traktörlerine dizel temin ediyor...acaba niye temin ediyor..niye rakip firmaya dizel veriyor..deutz kendi ürettiği kaliteli dizellerini fendt e veriyor da ..kendi traktörüne niye uygulamıyor...düşündürücü diye düşünüyorum...saygılar...
Gerçekten düşündürücü

alipasalierkan link=topic=5727.msg59931#msg59931 date=1217167853' Alıntı:
Ozaman deutz firmasının Fendt e sattığı motorunu niye kendisinde kullanamıyor veya daha yakın bir teknolojide üretilmiş motorunu kullanmıyor buda düşündürücü bi durum ???