3'lü Pulluğu 4'lüye Çevirme?

Ynt: 3LÜ PULLUK 4LÜ PULLU YAPILIR MI?

yapılır abi biz geçen sene turan 3 lü 14 inç pulluğu 4 lü yaptırdık Ankara/polatlıda turan pulluklarını tamir alım satım yer var orda yaptırdık düzen tutuyo bi sorun çıkmıyo.

arkadasım gecen yıl ben alplerın 3 lü 14 no pullugunu 4 yaptırayım dedımpulluk 97 modeldı bır kac ustayla gorustum farklı tavsıyeler ve farklı fıyatlar ıstedıler bende alplerın fabrıkasını arayıp yetkılı bır ustayla gorustum bana dedıkı sımdı sen pullugu 4 yapmak ıcın yenı malzeme alacaksın yenı malzemeyle 97 model malzemenın arasında hem teknolojık farklar var hemde eskı malzemelerın asınmıs oldugu ıcın tarlada topragı aynı oranda ıslemeyecek toprak karık karık yada cızgıler halınde ız olacak dedı ayrıca dıyelımkı asınan parcaları komple degıstırelım bıde yapman ıcın gereklı parcaları sana gonderelım sana toplamda xxxx fıyat cıkar dedı eee zaten pullugun yenısının fıyatı xxxx bende baktım cok az bır fark var ustada haklı elımdede bıraz param vardı posta havalesıyle alplere para yatırdım pullugum bır hafta sonra kargoyla evıme kadar geldı gercektende ustanın dedıgı gıbı 97 model pullukla 2011 modelarasında daglar kadar fark var kulak acıları farklı ebatları farklı eskısıyle yenısı arasındakulak basında 2,5 cm oynuyor araları daha acık bızım burda komsularda alplerın 97 model 4 lü pulluklarıda vardı her turlu karsılastırdık cok fark var ısıl işlemli gubre gomucu kulakları var kesek kırıcı kulakları var catı daha yuksek vs vs arkadasım sana tavsıyem yenı yenıdır ımkanın varsa yenısını al eskı don yamalık tutmaz....

• Beğen
Tepkiler: Osman86

TEŞEKKÜRLER LORUOĞLU BENDEDE SEN GİBİ DÜŞÜNDÜM AMA BABAM DEDİ BİR ARAŞTIR ESKİDE OLSA KENDİ PULLUĞU SATMAYA KIYAMIYOR DEDİĞİN GİBİ BİZİM PULLUKLA YENİLER ARSINDA ÇOK FARK VAR BİZİMKİNİN MALZEMESİ ÇOK KALIN ŞAĞLAM 97 MODELLERDEN BİLE KALIN EN İYİSİ FARKINI VERİP SIFIR ALMAK İLGİNİZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER

Eğer pulluğunuzun tahtaları yeni ve okları düzgünse yaptırmanı tavsiye ederim gayette güzel oluyor biz 2 yıl önce yaklaşık 1980 model 12 no 3 lü usta işi pulluğu 250 TL ye 4 lü yaptırdık zaten sizin pulluğunuz da marka, alplerden parçaları sipariş edip kolaylıkla monte edebilirsiniz orjinal olur. yeni pulluktanda hiç farkı olmaz, iz, falan da bırakmıyor yada eski yeni parça farkı olması diye birşey söz konusu değil eklenti sonrası güzelce boyarsan heryeri sıfır olur. yeniye okadar para vermektense eskiyi değerlendirmek daha mantıklı.