CASE Mİ ERKUNT MU?

Ynt: CASE Mİ ERKUNT MU?

konu aylar önce başlamıştı ozaman erkunt çıkmamıştı net konuşamıyorduk bugün net olarak konuşabilriz artı ve eksilerden söz edebiliriz :
erkunt :
+16 ileri 16 geri vites düğmeli buçuk
+elektro hidrolik hidrolik kolları
+çok sayıda hidrolik çıkışı
+kuyruk mili hız seçenekleri
-4400 cc perkins motor
-fiyatı çok yüksek
-servis ağı yaygın değil
-ve çok büyük önyargı var buda şimdiye kadar yapılan yalan dolan yakıt testleri yüzünden bence ve hileli çekişmeler.

case :
+20 ileri 12 geri sürüngen vites
+ power shuttle ileri geri
+3900 cc iveco motor
+yaygın servis ağı ve kolay yedek parça imkanı
+güçlü 2. el ve müşteri güveni
+fiyatı uygun
-hidrolik sistemi eski teknoloji
-4 güç çıkışı mevcut
-2 kuyruk mili hızı mevcut
-şanzuman 30 km

erkuntun motoru kötü olsa da güzel traktör gerçi binip kullanmadım ama kağıt üzernde iyi duruyor ha bu fiyat farkına değer mi ona da siz karar verin.

qarizmatiqa link=topic=50968.msg569970#msg569970 date=1332873142' Alıntı:
konu aylar önce başlamıştı ozaman erkunt çıkmamıştı net konuşamıyorduk bugün net olarak konuşabilriz artı ve eksilerden söz edebiliriz :
erkunt :
-4400 cc perkins motor
-fiyatı çok yüksek
-servis ağı yaygın değil
-ve çok büyük önyargı var buda şimdiye kadar yapılan yalan dolan yakıt testleri yüzünden bence ve hileli çekişmeler.

case :
+3900 cc iveco motor
+fiyatı uygun
-4 güç çıkışı mevcut
-şanzuman 30 km

erkuntun motoru kötü olsa da güzel traktör gerçi binip kullanmadım ama kağıt üzernde iyi duruyor ha bu fiyat farkına değer mi ona da siz karar verin.

erkuntun motoru kötümü?

semi_dj link=topic=50968.msg569721#msg569721 date=1332855631' Alıntı:
kardeş öyle diyorsunda erkuntun geçmişi olmadığı için iyi mi kötümü revaştamı tutar mı tutmaz mı ve yeni olduğu için hatalarını eksiklerini tam olarak bilemezler tecrübeleri yok,adamlar daha erkuntun ilk 90 bg çıkarttılar bence buna güven olmaz,tabi iyide olabilir kötüde,ama bu bir risktir bence... şimdi case nin 160 yıllık tecrübesi var admlar uzman ve profesyonel olmuşlar. ERKUNt ise 2003 ten beri...CASEyle karşılaştırılamaz bence...

jx lerin caseyle hiçbir alakası yokki :D tamamen fıat 66 serisinin kopyası.erkunt 90 nın üstündeki aksamın tıpkısı linder geotratada kullanılıyor ve avrupanın önde gelen traktör markalarından biri bu linder geotrac.ama almışsın hayırlı olsun caselerde güzel motor güle güle kullan. :D

perkins ivecoyla kıyaslanmaz bile.dünya devleri neden perkins yerine ıveco kullanmıyor? yada dünyada kaç tane ıveco motor kullanan marka var?

agco sisu power sadece agco gurubunun traktörlerinde kullanılan bir motor oldugundan erkunta konması imkansız.

servetim link=topic=50968.msg570017#msg570017 date=1332876581' Alıntı:
ne alakası var kardesim sisu istese alamayacak mı yani ucuz diye perkinss koyuyo bence iveco bilee daha pahalı arastırın istersenizz

tabi öyle.agconun kendi traktörlerine ürettigi bir motor.sizin dediginz gibi olsa diger büyük şirketlerde sisu dizel kullanır.

qarizmatiqa link=topic=50968.msg570018#msg570018 date=1332876669' Alıntı:
deutz yakışırdı bu traktöre yazık oldu

herkez deutz motorun yakıtından şikayetci.hem 3 ve 4 silindirli bfc serisi deutz motor bloglarıda türkiyede erkunt sanayi aş de dökülüyor.adamlar araştırmış hangi uyumluysa onu koymuş.

Arkadaşlar erkunt un kıymet-kudret-haşmet serilerinde kullanılan zf 557 şanzımanı araştırdım(kendi web sitesinden), 105 hp e kadar güçlere öneriliyo. haşmet 110 hp değil mi?
ayrıca linder dünya sıralamasında nerde? ben göremedim. Agro gruptaki valtra da sisu motor, grubun lideri mf de genellikle perkins motorlar kullanılmış.
iveko motora gelince, bence motor iyi de sanırım new hollandlarda pompayla oynayıp, mazotu çok vererek güç yakalıyolar o yüzden kullananlar şikayetçi.ivekonun üzt motorlarından koymaları gerek, ama o zamanda fiyat cazip olmaz diye düşünüyorum

sisu hayranlığı da nereden çıktı sisu türkiyede kaç senedir kullanılıyor ki bu kadar övülüyor massey ferguson agco grubunun bir firması olmasına rağmen modellerinin çoğunda sisu değil perkins kullanıyor motorda öncü firmalardandır perkins deutzlar çok güzel motorlar ancak phantom serisinde görüldüğü üzere yakıtları biraz fazla ve rektefeleri çok pahalı üstte erkuntun caseden pahalı olduğu yazılmış bu bilgi yanlış erkunt 90 ın liste fiyatı 86.500 case nin 93.000 gerisi bayilere kalmış iskontolar ayrıca erkuntun caseden 5 bg fazlası var nh td serisi ile jx neredeyse aynı zaten

ıveco motoru her zaman perkins ' ten bir adım önde tutarım özellikle kullanım ömrü açısından çoğu kişide türk traktörün ürettiği traktörleri beğenmiyor ama türk traktörün ürettiği TD ve JX serisi motor aksamı yerlilerin içerisinde en uzun ömürlüsü ve piyasası açısından çok iyi makinalar yakıtıda tarlaya girdiği zaman çok iyi yaktığı yakıta göre performansı da süper... TD ve JX serisini kullananlardan hiç şikayet duymadım şikayet edenler genellikle traktörü kullanmayan bilmeden kulaktan dolma bilgilerle bildiğini söyleyen kişiler hep şikayet eden...

qarizmatiqa link=topic=50968.msg569970#msg569970 date=1332873142' Alıntı:
erkunt :
-4400 cc perkins motor
-fiyatı çok yüksek
-servis ağı yaygın değil

case :
+3900 cc iveco motor
+fiyatı uygun
-4 güç çıkışı mevcut
-şanzuman 30 km

Aynen katılıyorum,kardeş ben case aldım.motor konusuna gelince masseylerde gördük ve görüyoruz perkins motoru:) bence ıveconun tıerIII motor daha iyi ?