Kurt bu defa bacadan girdi

Van'ın Çaldıran ilçesi Altıyol köyünde bacadan girdiği ahırdaki koyunları telef eden kurt, pencereden kaçtı.

Aydın Karataş, sabah koyunlara yem vermek için ahırın kapısını açtığında koyunların yarısını ölü, yarısını yaralı halde bulduğunu söyledi. Önce ne olduğunu anlamayıp şaşırdığını anlatan Karataş, 'Bu koyunlara ne oldu diye düşünmeye başladım. Ancak bacanın yıkılmış olduğunu gördüm. Köydeki akrabalarıma ve evime de haber verdim. Ahırın üstüne çıktık, bacanın kazılarak yıkıldığını gördük. Sonradan içerideki tüm koyunları çekerek dışarı çıkardık. Çoğu telef olmuştu, bazıları da can çekişiyordu. Onları da kestik. İçeriye kurt girdiğini anladık. Çünkü ancak bir kurt hayvanlara böyle bir zarar verebilir. Çoğu da iki kuzulu olarak gebe koyunlardı. Kurt kuduz olabilir diye kestiğim koyunların etini yemeye de korkuyoruz. On nüfus bu koyunlarla geçimimizi sağlıyorduk, şimdi ne yapacağımızı biz de bilmiyoruz. Koyunların hepsi de gebeydiler. Hatta doğmuş ve kuzusu olan koyun da vardı. Şimdi annesi telef olan kuzu da annesiz kaldı. Ailece perişan olduk, başka bir gelirimiz de yok, on nüfus kaldık ortada' dedi.

Kurdun bacadan girdiği yeri gösteren Aydın Karakuş'un amcasının oğlu Adil Karakuş ise, 'Bize haber geldiğinde olay yerine koştuk. Telef olan hayvanların çoğunun boğazı kesilmiş, bazıları da korkudan ölmüş, birkaç tanesi ise bağırsakları yere dökülmüş halde gördük. Koyunlar artık yavaş yavaş doğmaya başlamışlardı. Kurt sadece zarar veriyor, yemese de hepsini öldürünceye kadar saldırır. Koyunların hepsi hareketsiz kalınca çıkıp gitmiş. Olanlara çok üzüldük. Bu gariban aile şimdi ne yapacak? Yetkililerin bu aileye yardım etmesini bekliyoruz' diye konuştu.
160120121458388051559_2.jpg

Kurt bu manyak bi hayvan lakin benim koyunlarim olsa ve kustu boyle zarar verse ben o kurta tecavuz ederim kesin dun diyarbakirdan kuye gelirken yolda gordum arabayi durdurup bagaji acana kadar kurt tepenin arkasina gecti yoksa ben onun .... .yardim

Ynt: Kurt bu defa bacadan girdi

Simdi kurda kizmak gerekmiyor. O dogasinin geregi neyse onu yapacak. Öyle yerim, tecavüz ederim olaylari yanlis. Domuzlar artikca mumla ararsiniz o kurt lari. Suc sürü sahibinin...Alacan kapina 2 erkek 1 disi kangal aklin agilinda kalmiycak. Haa onlarin yedigi 10 torba arpayi hesaplarsan böyle olur. Tabi birde oralarda köpek beslemek mekruh olarak görülüyor.

Sürüye güvenlik görevlisi şart. Yoksa sonrasında Satılmış abinin dediği gibi kurda kabahat bulmak manasız olur. Alsınlar 3 tane kangal baksınlar kurt gelebiliyor mu sürünün yamacına. :)

Kurt bu sefer bacadan girdi

Yok dostum hayvani olana evin guvenligi gibi seyler icin kupek beslemek mekruh diyil sadece sus niyetini besleyenlere mekruh oda mezhepi safi olanlara domuz yok bizde keske olsa valla kanas bkc le ava cikariz .

Hepimizin hayvanı var geçmiş olsun mal sahibine adam belkide çok önlem almıştır köpekleride vardır belki ama ne bilsin kurtun bacadan gireceğini,öfkelenmek kızmak doğal birşey ama ölçüsünde Mevlanın yarattığı varlık doğasının gereğini yapıyor insanda avlayacak ne yapacak başka

Kurt öyle girip bi koyunu öldürüp yiyip gitmiyor maglesef. Saldirida öldürebildigi kadarini öldürüyor. Daha sonra yiyebildigini yiyor ve gidiyor. Tabi o öldürdükleri daha sonra yenmek icin...

Asagidaki videodan ne dedigimi anlarsiniz. Ordaki köpek sarplaniac denilen bir coban köpegi irki. Bizdeki karadeniz dag köpeklerine ve kafkas köpeklerine akraba olmalari muhtemel...
Vuk vs Sarplaninac

Yakın bi akrabamında bu ırka benzer tuylu bi köpegi var muhtemelen kafkas çoban köpeği dir beyaz renkli bu yıl bi kurt bogdu gece kalkıyorlar ki köpek bahcede bişeyi boguyor komşuların köpegi zannediyorlar karanlıkta köpegin tasmasına küregi takıp çekiyorlar üzerinden bakıyorlar kurt salıyorlar köpegi köpek hemen tekrar atlıyor üzerine kurdu boguyor.. köpek normalde çok sakin huylu bişey çok tüylü yaz kış hep uyuyor gittigimde ama zamanı gelince işte görüyormuş :) bir ara gidersem resimlerini çekeyim..

satocan58 link=topic=50974.msg513314#msg513314 date=1326735895' Alıntı:
Kurt öyle girip bi koyunu öldürüp yiyip gitmiyor maglesef. Saldirida öldürebildigi kadarini öldürüyor. Daha sonra yiyebildigini yiyor ve gidiyor. Tabi o öldürdükleri daha sonra yenmek icin...

Asagidaki videodan ne dedigimi anlarsiniz. Ordaki köpek sarplaniac denilen bir coban köpegi irki. Bizdeki karadeniz dag köpeklerine ve kafkas köpeklerine akraba olmalari muhtemel...
Vuk vs Sarplaninac