YENİ CASE JX PRO 90 LIK ALDIK HANGİ PULLUK VE KAÇLIK ALMALIYIZ ÖNERİLERİNİZ...

Arkadaslar yeni case jx90 aldık ve Ünlü mü?, Alpler mi? yoksa bildiğiniz iyi markalar ve pulluklar varsa kaçlık ve kaç inclik almalıyım önerilerinizi bekliyorum...

Toprak genel olarak ORTA SERTLİKTE

Ynt: YENİ CASE JX PRO 90 LIK ALDIK HANGİ PULLUK VE KAÇLIK ALMALIYIZ ÖNERİLERİNİZ...

Alpler öneririm toprağınız yumuşaksa çok ağır değilse 5-13 yada 4-14 4-13 gider diye düşünüyorum.

Ynt: YENİ CASE JX PRO 90 LIK ALDIK HANGİ PULLUK VE KAÇLIK ALMALIYIZ ÖNERİLERİNİZ...

ALİ DURMUŞŞŞŞŞ link=topic=51252.msg518111#msg518111 date=1327265922' Alıntı:
kilit açık değil ondan öyle döner. :D bende sana alpleri önerrirm. toprağınız nasıl detaylı yazarsan daha iyi yorumlar yazarız...

Kardeş anahtarla kiliti açtım sonra boşa donüyor kitlediğim zaman zaten hiç dönmüyor.. kapak yarım açık gibi ne kapanyor tam nede açılıyor ...

semi_dj link=topic=51252.msg518117#msg518117 date=1327266077' Alıntı:
Kardeş anahtarla kiliti açtım sonra boşa donüyor kitlediğim zaman zaten hiç dönmüyor.. kapak yarım açık gibi ne kapanyor tam nede açılıyor ...
kardeş kilidi açtınmı zaten o çıkar fazla uğraşmanı gerektirecek bir durum yok...

kapak kılıtlı oldugunda bos doner anahtarı tersine bük kapağı çevir

4 lü 14 yada 16 numara güzel pulluk 5li bıçak küçük parça talrlara tam oturmaz bu sadece senin değil tüm sıfır motor alanların sorunu bende kararsız kaldım esener yada ünlü alacağım bakalım hayırlısı ....

mustafagursacli link=topic=51252.msg518137#msg518137 date=1327266707' Alıntı:
4 lü 14 yada 16 numara güzel pulluk 5li bıçak küçük parça talrlara tam oturmaz bu sadece senin değil tüm sıfır motor alanların sorunu bende kararsız kaldım esener yada ünlü alacağım bakalım hayırlısı ....
Ünlü çok alan oldu buralarda mustafa iyi çevirmiyor anızı eseneri bilmiyorum

semi_dj link=topic=51252.msg518117#msg518117 date=1327266077' Alıntı:
hayırlı olsun.. boşa döndüğünde kilitli durum oluyor. diğer durumda hiç dönmüyorsa o açık durum sadece biraz fazla sıkmışlardır güçlüce çevirin :D

Biz alplerden memnunuz,kalın malzeme 4lü 14' işini görecektir ama bu ara ünlü de çok pulluk satıyor ünlü olunca 5li 12' rahat olur ünlünün pullukları 1 boy büyük takıyorlar genele göre

alpler taştan pek kurtulmuyormuş. ünlüde pıcak sağsola yatıyomuş toprağı iyi işliyormuş alpler ünlüden ağır diyorlar. birde bazıları alpler de yay yerine gaz ve yağ basıncıyla esniyor ünlüde ise yay var sadece... benim alma iht. yüksek olan pulluk>> ünlünün inc ayarlı (mekanik) 4+1 i var onu almayı düşünüyorum güzele benz.iyor...

alplerdede var mekanik ich ayarlı gecen sene varmıs ama simdi hidroli ayarlanabilirler varmış.mekanik satmıyorlar.(alplerde)simdi oda çok pahalı ünlüden ve eski mekanikle arasında çok fark var alplerin..

senin aldığın motora göre 5 li 12 no veya 4 lü 14 no çeker tahminim ben 80 lik motora 5 li 10 no ünlü kullanıyorum gayet güzel amaaaaa çok sert dediğimiz yerde motoru sündürüyor gerçi senin motorun 90 lık biz ünlüyü 5 yıldır kullanıyoruz tabi seçenek senin alplerde güzeldir