ÇİFTÇİ TARLASINDA ODA MEZAR BULDU

Adana'nın merkez Sarıçam ilçesinde içerisinden 7 iskelet bulunan yeraltı oda mezarı ortaya çıkarıldı.
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Gökbuket köyünde bir çiftçi tarlasında iş makinesiyle çalışma yaparken yeraltında oda mezar buldu.

Çiftçinin durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri inceleme başlattı. 170 santimetre genişliğinde ve 110 santimetre yüksekliğinde 3 adet oda mezar bulan ekipler, oda mezarlardan birinde 2, diğerinde 4 ve ötekinde ise 1 adet olmak üzere 7 iskelet buldu.

İskeletlerin kime ait olduğunun belirlenmesi için Adana Müze Müdürlüğünden uzman ekip çağrıldı. Ekibin yaptığı incelemede, iskeletlerin Roma veya Bizans dönemine ait olabileceği tahmin ediliyor.

Altındaki alanın kireçlendiği belirlenen iskeletler, detaylı inceleme yapılmak üzere Adana Müze Müdürlüğüne götürüldü.
23.01.2012
http://www.adanahaber.com/haberdetay.asp?haberid=20703

Ynt: ÇİFTÇİ TARLASINDA ODA MEZAR BULDU

bzm köyde bi bk yok :D ama annemin köyü çok eski köymüş. bilecik söğüte bağlı. çok tarihi eserler varmıştı annemin anlattığına göre çocukken. imdi hiç bişey yok taşlar fln varmıştı.
6 7 sene önce o köye gitceğimz gece ananem bi rüya görmüş köyün biyerini kazmış hazine fln çıkmış. sabah köye gttigimzde gidem bkm fln dedim ama üşendik gtmedik. bide o köydeki evin bahcesinde görmüş gariba. yani o köy incelense daha çok şeyler çıkar. bidaki gidişimde kazacam :D beyki zenginlerim ;D

nh_fıat link=topic=51292.msg518708#msg518708 date=1327336429' Alıntı:
bzm köyde bi bk yok :D ama annemin köyü çok eski köymüş. bilecik söğüte bağlı. çok tarihi eserler varmıştı annemin anlattığına göre çocukken. imdi hiç bişey yok taşlar fln varmıştı.
6 7 sene önce o köye gitceğimz gece ananem bi rüya görmüş köyün biyerini kazmış hazine fln çıkmış. sabah köye gttigimzde gidem bkm fln dedim ama üşendik gtmedik. bide o köydeki evin bahcesinde görmüş gariba. yani o köy incelense daha çok şeyler çıkar. bidaki gidişimde kazacam :D beyki zenginlerim ;D
Hadi lan ;D Burdaki kaleye bağlı eski mezarlığın yanında tarla var taş kaynıyor. Bazende kemik çıkıyor pulluk atıyor kemikleri ;D zuha-*-s

Köyün en uzağına giderken bi göl var küçük bişey giderken eski yerleşim yeri gibi yer var bi ara gittikte yakalanıyoduk zor saklandık bu işler öyle kolay şeyler değil bazı şeyler okudum parayı bulup çatır çatır yiyenlere falan böyle hazineyi yıllarca önce gömen adamın hayaletimi ne teberleş olmuş zaten arkadaşımın dediği bi kişi var adam gözlerini kapatıyor 15 dakika bekle nerde hazine var diye sorarsan anında söylüyor bizim köylü arkadaş sordu adama filanca yerde varmı diye var ama az miktar yerini tarif et dedik adam görmediği yeri birebir anlattı korktum vallahi adamdan filanca yerde varmı dedim var ama çok dikkatli olun yoksa başınıza kötü şeyler gelir falan dedi o gün bugündür yanına gitmem onun bi garip bişeyler oluyor adama yerini söylüyor.Çook uzaktan tanıdığım komşu köylerden birinde yine aynı o adama sordu adam söyledi ona 1-2 ay bekledi gece gidecem dedi gitti dahada haber yok o adamdan yazarken bile tüylerim ürperdi gerçek bunlar dahada o giden adamdan haber yok bu işler sakat hazine işleri falan...

Freston link=topic=51292.msg518715#msg518715 date=1327337245' Alıntı:
Köyün en uzağına giderken bi göl var küçük bişey giderken eski yerleşim yeri gibi yer var bi ara gittikte yakalanıyoduk zor saklandık bu işler öyle kolay şeyler değil bazı şeyler okudum parayı bulup çatır çatır yiyenlere falan böyle hazineyi yıllarca önce gömen adamın hayaletimi ne teberleş olmuş zaten arkadaşımın dediği bi kişi var adam gözlerini kapatıyor 15 dakika bekle nerde hazine var diye sorarsan anında söylüyor bizim köylü arkadaş sordu adama filanca yerde varmı diye var ama az miktar yerini tarif et dedik adam görmediği yeri birebir anlattı korktum vallahi adamdan filanca yerde varmı dedim var ama çok dikkatli olun yoksa başınıza kötü şeyler gelir falan dedi o gün bugündür yanına gitmem onun bi garip bişeyler oluyor adama yerini söylüyor.Çook uzaktan tanıdığım komşu köylerden birinde yine aynı o adama sordu adam söyledi ona 1-2 ay bekledi gece gidecem dedi gitti dahada haber yok o adamdan yazarken bile tüylerim ürperdi gerçek bunlar dahada o giden adamdan haber yok bu işler sakat hazine işleri falan...
Aynen tılsımlı filan oluyor neyse fazla ayrıntıya girme muzaffer nasıl uyuyacak gece )))

Dqn link=topic=51292.msg518719#msg518719 date=1327337401' Alıntı:
Aynen tılsımlı filan oluyor neyse fazla ayrıntıya girme muzaffer nasıl uyuyacak gece )))
Dahada ben hazine işiyle falan uğraşmam ama aklıma takıldı arkadaş bizim tarlada hazine var diyor adam ya söylediğide doğru çıkıyor ayrıca korunuyor falan dedi boşver ya en iyisi bileğinin hakkıyla kazanmak hazine işi falan ters işler tehlikeli...

Bu gören adamda birşey var içine birşey kaçmış olabilir... bay-*s

Freston link=topic=51292.msg518722#msg518722 date=1327337498' Alıntı:
Dahada ben hazine işiyle falan uğraşmam ama aklıma takıldı arkadaş bizim tarlada hazine var diyor adam ya söylediğide doğru çıkıyor ayrıca korunuyor falan dedi boşver ya en iyisi bileğinin hakkıyla kazanmak hazine işi falan ters işler tehlikeli...
Evet haram para yeme.. Burda yakın köyde Biçerdöverin altına dedektör takıyorlar. biçerciyle tarla sahibi anlaşıyor. Malı 2 ye bölecekler. Bunlar gece eşmeyi planlıyorlar. Biçerci biçerin bozulduğunu söylüyor (Yalan söylüyor). tarla sahibini parçaya gönderiyor. tabi tarla sahibi anlıyor olayı. Biçerci eşerken jandarmayı getiriyorlar. biçerci tutuklanıyor ;)

demir45 link=topic=51292.msg518723#msg518723 date=1327337665' Alıntı:
Kaçıyor bazen grin-*-s

steyr5454 link=topic=51292.msg518710#msg518710 date=1327336673' Alıntı:
sen iyisimi kazmaya git bide gece kaz yakalanma yanlız ortakçı çoğalır ona göre besmele çekmeyide unutma
o köye pek gitmem ama çok ipne adamlar var :D bizim köyde olsa sorun olmazda. yalnız köyde insan yok zaten doğru düzgün. tek başıma bulsam gider devlete verir yarısını alırım. sonuçta bozdurmak mesele en iyisi rahat olmak :D ;D
Dqn link=topic=51292.msg518713#msg518713 date=1327336887' Alıntı:
Hadi lan ;D Burdaki kaleye bağlı eski mezarlığın yanında tarla var taş kaynıyor. Bazende kemik çıkıyor pulluk atıyor kemikleri ;D zuha-*-s
lan öle taş deil sadece köyde evlerin yanlarında fln koca byük taşlar varmış böle işlenmiş fln çok eserler zamanında çalınmış o köyden. sahibsiz biraz. :D
çok korkutucumuş yahu :D zaten gece s.. gitmem :D :D zaten köyü pek bilmiyom. giderim bi gün kazarım gelirm :D rüyasına çıktına göre hayırlıdır yaw : ' (
Dqn link=topic=51292.msg518719#msg518719 date=1327337401' Alıntı:
de getlan ben gece muhabbet etyom onlarla zuha-*-s
Freston link=topic=51292.msg518722#msg518722 date=1327337498' Alıntı:
aynen çok tehlikelide maceracıyız biraz biz )))

Üç harfli ortasında İ harfi var
Aklıma bişey geliyo ammaaaa ??? ;D zuha-*-s zuha-*-s ;D
demir45 link=topic=51292.msg518723#msg518723 date=1327337665' Alıntı:
O gün bugündür yanına uğramam zaten mahmut korktum gardaşım yaw gözler mözler bişey oluyo böyle bi garip 15 dakka bekliyor şakırt diye söylüyor adam hemde görmediği yeri tıpa tıp söyledi 5 dönüm tarlan var sağ üst köşelerinde çok büyük bir hazine var fakat korunuyor dedi çok garip dediği herşeyde tutuyor.
Dqn link=topic=51292.msg518725#msg518725 date=1327337745' Alıntı:
Evet haram para yeme.. Burda yakın köyde Biçerdöverin altına dedektör takıyorlar. biçerciyle tarla sahibi anlaşıyor. Malı 2 ye bölecekler. Bunlar gece eşmeyi planlıyorlar. Biçerci biçerin bozulduğunu söylüyor (Yalan söylüyor). tarla sahibini parçaya gönderiyor. tabi tarla sahibi anlıyor olayı. Biçerci eşerken jandarmayı getiriyorlar. biçerci tutuklanıyor ;)
Kaçıyor bazen grin-*-s
Eşek herif kendi kazdığı kuyuya düşmüş ;D zuha-*-s
zuha-*-s
nh_fıat link=topic=51292.msg518728#msg518728 date=1327337837' Alıntı:
o köye pek gitmem ama çok ipne adamlar var :D bizim köyde olsa sorun olmazda. yalnız köyde insan yok zaten doğru düzgün. tek başıma bulsam gider devlete verir yarısını alırım. sonuçta bozdurmak mesele en iyisi rahat olmak :D ;D lan öle taş deil sadece köyde evlerin yanlarında fln koca byük taşlar varmış böle işlenmiş fln çok eserler zamanında çalınmış o köyden. sahibsiz biraz. :D çok korkutucumuş yahu :D zaten gece s.. gitmem :D :D zaten köyü pek bilmiyom. giderim bi gün kazarım gelirm :D rüyasına çıktına göre hayırlıdır yaw : ' ( de getlan ben gece muhabbet etyom onlarla zuha-*-saynen çok tehlikelide maceracıyız biraz biz )))
köyü adım gibi biliyorum fakat gece gitmem gece 4 arkadaş gittik kazmaya birazda bira falan çektik jandarmaya yakalanıyoduk valla zor kaçtık kazarken

Yazın çalışıyoruz bizim kalfayla. Bir adam geldi. Hazineden konu açtı. Adam hazineciymiş ;D Bizim kalfaya dediki topal ayı resmi gördünmü dedi kayada. Bizimkide gördüm dedi ;D adamı yalvarttı yerini söylemedi ;D Adam malın yarısı senin dedi. Sonrada öyle kapandı gitti. Topal ayı resminde çok çıkıyormuş. Kuş resmi var filan.

Dqn link=topic=51292.msg518734#msg518734 date=1327338138' Alıntı:
Yazın çalışıyoruz bizim kalfayla. Bir adam geldi. Hazineden konu açtı. Adam hazineciymiş ;D Bizim kalfaya dediki topal ayı resmi gördünmü dedi kayada. Bizimkide gördüm dedi ;D adamı yalvarttı yerini söylemedi ;D Adam malın yarısı senin dedi. Sonrada öyle kapandı gitti. Topal ayı resminde çok çıkıyormuş. Kuş resmi var filan.
Kayada topal ayımı biz ayı bulamıyoruz adamlar kayada (topal) ayı buluyor topalıda var bide ;D zuha-*-s Benim muhabbet kuşunun fotosunu bi kayaya yapıştırsam çıkarmı acep ;D zuha-*-s ;D

Freston link=topic=51292.msg518732#msg518732 date=1327337984' Alıntı:
Üç harfli ortasında İ harfi var
Aklıma bişey geliyo ammaaaa ??? ;D zuha-*-s zuha-*-s ;DO gün bugündür yanına uğramam zaten mahmut korktum gardaşım yaw gözler mözler bişey oluyo böyle bi garip 15 dakka bekliyor şakırt diye söylüyor adam hemde görmediği yeri tıpa tıp söyledi 5 dönüm tarlan var sağ üst köşelerinde çok büyük bir hazine var fakat korunuyor dedi çok garip dediği herşeyde tutuyor.Eşek herif kendi kazdığı kuyuya düşmüş ;D zuha-*-s
zuha-*-sköyü adım gibi biliyorum fakat gece gitmem gece 4 arkadaş gittik kazmaya birazda bira falan çektik jandarmaya yakalanıyoduk valla zor kaçtık kazarken

İçtiğiniz için olmuştur yoksa okuyarak gitseydiniz birşey olmazdı...Büyü falan uğraşanlar var yani korkarım zaten ben..

Freston link=topic=51292.msg518737#msg518737 date=1327338236' Alıntı:
Kayada topal ayımı biz ayı bulamıyoruz adamlar kayada (topal) ayı buluyor topalıda var bide ;D zuha-*-s Benim muhabbet kuşunun fotosunu bi kayaya yapıştırsam çıkarmı acep ;D zuha-*-s ;D
Var gerçekten adam telefonundan açtı resmini gösterdi ok-*-s Bizim burdaki kalenin mağarası var. Uzun uzun merdivenler iniyor. Kore savaşında bu mağaranın girişinde kan izleri görülmüş. Büyük bir hoca gelmiş. kaleyi göstermişler hocam burda varmı demişler. Burda çok var ama hz. mehdinin askerlerine kalacak demiş.

Bizim tarla fotoğrafa bakıldığında kalenin solundaki tepede