BU NASIL BİÇER :S

Ynt: BU NASIL BİÇER :S

piyasaya çalışıyorlar bizim buraya her sene gelirler bir römork samanı 80 liraya yapıyor i b ne ler kendinden patozlu samanıda fena değil taneyi çok döküyor bildiğin yan sanayi bu modelin tablası 3 metre üzerinde 6 silindirli deutz motor var yanlış olmazsam 90-100 beygir gbi bişeydi

özkan23 link=topic=51328.msg519377#msg519377 date=1327415083' Alıntı:
piyasaya çalışıyorlar bizim buraya her sene gelirler bir römork samanı 80 liraya yapıyor i b ne ler kendinden patozlu samanıda fena değil taneyi çok döküyor bildiğin yan sanayi bu modelin tablası 3 metre üzerinde 6 silindirli deutz motor var yanlış olmazsam 90-100 beygir gbi bişeydi
Aynen katılıyorum. Dediklerin tam olarak doğru.

eski bir jd biçerdede vardı o sistem orjinal değildi sanırım, biçeri bilmemde o patos sistemi çok güzel hem tarla tertemiz oluyor hem biçerci aşağıdan biçmek zorunda kalıyor hemde bir daha bidaha iş olmuyor zaten hiç anlamamışımdır yere döküp sonra yerden toplamanın mantığını iyi yani :D

qarizmatiqa link=topic=51328.msg519382#msg519382 date=1327415399' Alıntı:
eski bir jd biçerdede vardı o sistem orjinal değildi sanırım, biçeri bilmemde o patos sistemi çok güzel hem tarla tertemiz oluyor hem biçerci aşağıdan biçmek zorunda kalıyor hemde bir daha bidaha iş olmuyor zaten hiç anlamamışımdır yere döküp sonra yerden toplamanın mantığını iyi yani :D
Biz hiçbir zaman yerdeki sapı toplamıyoruz. Hayvan yok. Dökülen yerde kalıyor, toprağa karışıyor grin-*-s Bu senede sap çoktu baharın tarlayı sürmesi zor olur. En iyisi biçere kıyıcı takacaksın. Sapı tarlaya dağıtacak. Çünkü sap tarla için çok yararlı.

bizde patos işi farklıdır tüm köyün samanını muhtarlık patos ettirir hayvanı olup saman almak isteyen muhtarlıktan alır bekçi parası gibi ihtiyaçlar ordan karşılanıır hemde köyün tarlaları temizlenir köyde olmayan tarlalar için uygun olabilir...daha balyaya geçemedik 20 sene gerideyiz

yalnız işe nakın köyün okadar patosunu yabancılar yapıyor köyde biride çıkıp bu yıl ben yapayım demiyor yada muhtarlık bir makine alıp yaptırmıyor

evet o sistem sonradan takılıyor biçere. bizede iki senededir diyarbakırlılar dörmeye geliyor. New holland 5070 sapı direk römoğa atığı için çok rahat oluyo bidaha ikinci bi işr gerek kalmıyor.

qarizmatiqa link=topic=51328.msg519384#msg519384 date=1327415693' Alıntı:
bizde patos işi farklıdır tüm köyün samanını muhtarlık patos ettirir hayvanı olup saman almak isteyen muhtarlıktan alır bekçi parası gibi ihtiyaçlar ordan karşılanıır hemde köyün tarlaları temizlenir köyde olmayan tarlalar için uygun olabilir...daha balyaya geçemedik 20 sene gerideyiz

yalnız işe nakın köyün okadar patosunu yabancılar yapıyor köyde biride çıkıp bu yıl ben yapayım demiyor yada muhtarlık bir makine alıp yaptırmıyor
Tarlada kalsın saplar. Ben sizin yerinizde olsam sapımı vermem ;D

qarizmatiqa link=topic=51328.msg519389#msg519389 date=1327416145' Alıntı:
birde ona römork yetiştirmek gerek
Biçercilerin kendi traktörleriyle romorkları var saman işiyle kendileri ilgileniyor, sen sadece buğday alıyorsun.

özkan23 link=topic=51328.msg519377#msg519377 date=1327415083' Alıntı:
hemşerim sen elazığın neresindensin

rençberçiftci link=topic=51328.msg519396#msg519396 date=1327416671' Alıntı:
Erkoçlar (konya) yapımı biçer patozlar var traktör arkasına takılıyor, fiyatı 30.000 tl civarı bir ara ben kullandım fena değil 2 metre bıçak genişliği var günde 30 dekar yer işleyebiliyor.
o hasatta mı yapıyor aman Yarabbi bilmediğimiz neler var , çok değişik bir alet
bundan bahsediyoruz dimi
http://www.erkoclar.com/master_tr.php

Bu nasil bicer

Bu makinalar buralarda cok ama tavsiye etmem fazla saglam makinalar diyil arti motor gucleri dusuk bugdayin sapi fazla ise motorlari boguluyor arti rampalarda falanda cekemiyor hem patinaj yapiyor hemde boguluyor bunun yerine new holland olsun claas olsun almak sonrada patoz taktirmak d.bakirda uludag patoz yapiyor patentlidir 30 dk da patozu sukulup takila bilir saygilar.