John deere hakkında

Ynt: John deere hakkında

130 beygir 6430 premıum kullanıorum lazerde ful zorluo 13 - 14 saatte bı depo 185 litre yakıo saatten fazla yarım saat azalıo weya cogalıo ama gaz bamasını bılceksın dewrını tutturcan hele bı euro diesel koyarsan yakıt bıraz fazla oluo ama cekıs % 10 artıo

mirza3455 link=topic=5782.msg60978#msg60978 date=1217459097' Alıntı:
130 beygir 6430 premıum kullanıorum lazerde ful zorluo 13 - 14 saatte bı depo 185 litre yakıo saatten fazla yarım saat azalıo weya cogalıo ama gaz bamasını bılceksın dewrını tutturcan hele bı euro diesel koyarsan yakıt bıraz fazla oluo ama cekıs % 10 artıo
John Deere 6430 premium 115 Hp değilmi ???

6430 standart 120 hp verir. premium modellerinde akıllı güç yönetimi ile güç yolda yada tarlada farketmeksizin + 15 hp daha verebiliyor. yani 135 hp diyebiliriz.

saygılar...

korku351 link=topic=5782.msg61008#msg61008 date=1217486662' Alıntı:
6430 standart 120 hp verir. premium modellerinde akıllı güç yönetimi ile güç yolda yada tarlada farketmeksizin + 15 hp daha verebiliyor. yani 135 hp diyebiliriz.

saygılar...
JD 6430 PREMİUM PLUS
azami güç(97/68 EC) 128hp(94kW)
AZAMİ GÜÇ (Akıllı güç yönetimi ile)97/68EC 134hp (99 kW)
Nominal güç 120hp
Nominal Güç (Akıllı güç yön.ile)130hp

Arkadaşlar,
John Deere traktörleri arazide kullandığınızda ve arkanızda uygun malzeme bulunduğunda yaptığı işe göre yakıtı normal diyebiliriz. Ama boş gezintide ve özellikle çok aşırı devirlerde kullanımda yakıt size yüksek gelebilir. Ayrıca bu akıllı yönetim sistemi ile ilgili bir yanlış anlama var diye düşünüyorum. Bu akıllı güç yönetimini mesela pulluk sürümünde kullanabiliyormusunuz bir araştırmak lazım. Benim bildiğim kadarıyla bu ekstra güç sistemi sadece kuyruk mili uygulamalrında ve yolda transport denilen birşeyler taşırken kullanılabiliyor. Bir çok markada da bu böyle olmalı diye düşünüyorum. Yani diyelim ki pullukla yer sürerken akıllı güç yönetimiyle 15 beygir ekstra güç sağlamanız pek mümkün değil ve uygun da değil diye düşünüyorum.

Arkadaşlar traktörlerin güçlerini yazarken ECR24 standartındaki güçlerini dikkate alın. Çünkü güç verilerinde doğruluğu en çok kabul edilen standarttır. 6430 Premium Plus ' a gelince ECR24 ' e göre Norminalde 115Hp, maksimum 123Hp ve ek güçlede 125Hp yazıyor. Bu veriler İngiltere sitesinden alınmıştır. Ek güç her ne kadar bana eksik gibi gelmiş olsada sitedeki broşürde yazan değerler bunlar. Akıllı GÜç Yönetimine gelince o sistem sadece yolda çalışır. Çünkü yoktan güç var edilmez. Ya güç üretecek bir motor koyacaksın. Yada bir yerden kısıp diğer noktaya gücü vereceksin. Yani bu güç yönetim sistemlerinin yaptığı olay ikinci cümlede geçiyor. Güç eklerken PTO ve Hidroliklerden güç çalarak motora veriyor. Bu sistemde yolda taşıma yaparken çalışabiliyor. Tarlada çalışmaz. Çünkü hidrolikler ve PTO ' dan gücü çalıyorsunuz.....

john deere de bızım kullandımız kadarı ıle 2100 dewırde hıc bayılmadan zorluo motor we yakıt normal sevıyede gıdıo ancak bu dewrı gectın zaman su gıbı ıcıo aynı zamnda kara bı dumanda yapıo bız bu yuzden euro dızel kullanmaya basladık dumanı kestı we daha cok cekıo ama sole bıse war tozlu ortamda ıse hergun fltrelerı temızlemezsenız yakıt artıo acayıp we cekısı etkılemeye baslıo ama sunu dıebılırım 6430 premıum arkasında 30 bıçak göbül lle dönüme 1 litre mazot harcıo yane burdan cıkartın 1 saattede 25 donum yerı harcıo

mirza3455 link=topic=5782.msg61966#msg61966 date=1217729816' Alıntı:
john deere de bızım kullandımız kadarı ıle 2100 dewırde hıc bayılmadan zorluo motor we yakıt normal sevıyede gıdıo ancak bu dewrı gectın zaman su gıbı ıcıo aynı zamnda kara bı dumanda yapıo bız bu yuzden euro dızel kullanmaya basladık dumanı kestı we daha cok cekıo ama sole bıse war tozlu ortamda ıse hergun fltrelerı temızlemezsenız yakıt artıo acayıp we cekısı etkılemeye baslıo ama sunu dıebılırım 6430 premıum arkasında 30 bıçak göbül lle dönüme 1 litre mazot harcıo yane burdan cıkartın 1 saattede 25 donum yerı harcıo
6430 ların hava filtresinde değişiklik yapıldı ama demekki tam randımanlı olmamış

jd 5820 9lu çizel 48 dekarda 90 litre euro dizel yaktı.euro dizeli fazla harcıyo bazen normalle karıstırıyorum daha az yakıyor o zaman.bizim buranın toprakları agır birde.7li çizeli bugday tarlasına hasattan sora dippatlatan yerine cekiyoruz

YAW ARKADAŞLARIM İNSAN BİLE YEMEK YEMEDEN YAŞAYAMAZ Kİ JOHN DEER NE YAKARSA YAKSIN KARŞILIĞINI ON KAT VERİYOR UNUTMAYALIMKİ BÜYÜK DAĞIN BÜYÜK DUMANI OLUR JOHN DEER DE GÜÇLÜ GÜCÜ KADAR YAKAT YAKAR YAKMASA NASIL ÇALIŞSIN