trakkulup üyelerinin dünya görüşleri aile içine yansıyor mu?

arkadaşlar hepimiz güzel güzel konuşuyor yazıyoruz.kaçımız bu konuşmalarımızı ,düşüncelerimizi ailesinde ve çevresinde yaşıyor vede uyguluyor. dünya ve siyaset anlayışınzı aileniz ve çevrenize yansıtıyor ve uyguluyorsunuz.
benim görüşüm ailemde ve çevremde uygulanıyor.çogunlukla.son söz ben de olur genelde.

Ynt: trakkulup üyelerinin dünya görüşleri aile içine yansıyor mu?

Kuşak çatışmasından dolayı trakkulüp durumumu benden büyükler anlamıyor, yada kabullenemiyor. Oğlum benim izimde.:D Dünyaya tv den bakan arkadaşlarım var.:) onların durumu tamamen klinik vaka.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

Abi aile olmak icin genelde eslerin dünya görüsünün zaten ayni olmasi gerekir. Zaten daha sonraki düsünce ayriliklari genelde bosanmaya kadarda gidebilir. Onun icin es secerken bu konulara dikkat etmek lazim..

Genelde anlaşırız aile fertleriyle ama tabi oluyor bazı fikir ayrılıkları

ertac sahın link=topic=51340.msg519568#msg519568 date=1327427324' Alıntı:
ah ben aya cıkacagım 55 ıle babamın dedıgı ' ' ' ne gerek var ' ' ' duva*-*0
zaten bu ne gerek var ne napacan laflarını türkçeden kaldırmak lazım :)

Aile içerisinde karşı görüş yoktur, sesimiz koro halinde çıkar, ben dışarıda kahvede toplumda çekinmeden düşüncelerimi açıklarım hatta çetin tartışmalara girerim tabiki kırıp dökmeden, karşı görüşteki arkadaşlar da benimle tartışmayı çok severler.dini inancım tam olmasına rağmen şu sıralar imamlarla siyaseti çok tartışıyoruz onlarında hoşuna gidiyor.

köylü link=topic=51340.msg519994#msg519994 date=1327474880' Alıntı:
fikirlerinizi neden saklıyorsunuz kormayın ceza vermiyorlar.düşünce özgürlüğü var...

ben farklı bir Türkiye ' de mi yaşıyorum acaba, görüşünü açık açık bildirenlerin çoğu hapiste. bak gazetecilere, parasız eğitim istiyoruz diyen 2 hukuk öğrencisine, vb. birçoğuna neredeler ?

Neyse, ailemle genelde anlaşırız, Allah bozmasın.

bn 14 yasında okulu bıtırdım okumadım babamın yanında çalışmaya basladım babam süt toplar bnde yanındayım gecen seneye kadar hersey çok güzel (hala güzel gerci) firma ile benim bi anlasmaz lığım olmustu sonra fabrıkadan +iş teklifi geldi ben babama girme yapma dedim dinlemedi sonra yıne fabika iş bozanlık yapıp bı mıktar paramı kestı bu sebeble babamla 6 ay bi kafa uyuşmazlığı oldu şimdi iyiçok şükür anlaşıyoruz ama eskısı kadar değil önce görenler maşallah baba oğul değil iki arkadas gibisiniz dıyolardı herhalde göz değdiler.

her kuşakta olur çatışma.ama ev içinde hane içinde aile içinde kalırsa çatışma görüş farklılıgı olu.ileri giderse ayrı insan lar ayrı haneler olurki buda zaten şuan türk aile yapısında değişiklik yapmak isteynelere bal şeker olur.
bizim aile yapımız bozulmamalı.görüşler fikirler ayrı olabilir.ama ayrılık olmamlı.ka,vga olmamalı.

asıl konu şu ben konuyu aile içi çatışmadan çok hani alıyoruz satıyoruz.ahkam kesiyoryuz ya böyle olmlı,şöyle olmalı gibi bu sözlerin nereye kadar gittğini ögrenmek.sosyolojik olarak.kökeni
ögerenmek.
aile içi sorunları degil ailede reisliği ögrenmek istemiştim.
hani hükümete kızarız ,millete kızarız niye oy verdiler diye.niye bunu böyle yaptılar diye...
biz bunların nersindeyiz diye merak ettim.konuyu açtım.bu işer derin işler ...bir gü-n lazım olur..belki..

nailyetek link=topic=51340.msg519557#msg519557 date=1327426466' Alıntı:
Kuşak çatışmasından dolayı trakkulüp durumumu benden büyükler anlamıyor, yada kabullenemiyor. Oğlum benim izimde.:D Dünyaya tv den bakan arkadaşlarım var.:) onların durumu tamamen klinik vaka.
sizin köydekiler yine iyi be muhtar
bide ülkeyi tv den yönetenler var