silaj makinemde sorun var sanırım yardım edin

sevgili büyüklerim küçüklerim bende 90 80 tümosan dt var senede 60 dölüm silaj yapıyorum bu sene yeni çelmek tek sıralı şanzımanlı makine aldık ama randıman tutturamadık. Şanzımanlı makinelerin daha iyi olduğunu sanıyodum köyde fimaks kayışlı makineler var gayet hızılı biçiyolar fakat ben II nin 3 ile biçiyorum zayıf yerde II nin 4 ile makinedemi bi sorun var traktördemi lütfen yardımcı olun . Makinen servisini aradım bişi yok makinede dedi. Bana makine motoru çok yoruyor gibi geliyo yardımlarınızı bekliyorum. Benzer kişilerde de aynı sorun varmı ... cevaplarınız için işmdiden teşekkürler...

Ynt: silaj makinemde sorun var sanırım yardım edin

2-4 yetmiyormu bicime.ben hiç yol 1 le slaj yapan yada giden traktör görmedim.dedigin vitesler normal.senin makinayı 150 bg bı traktorede taksan fazla hız yapmaz çünkü makinanın bı kapasitesi var onu geçemez gecmemeli yoksa arızadan yürümez makina.

Bende fimaks kayışlı almıştım gayet güzel biçiyor,td65d 2 nin 2 siyle biçiyorum kendi sılajım olduğu için ağır gidiyorum dedğiniz vitesler uygun bence.

bizde türkay şanzımanl tek sıralı slaj makinesi kullanıyoruz bi abimizle ortak aldık ikimizinde 3085i var biz takviye 3. vites tavçanla gidiyiruz o yol 1 le gidiyor sonrada makine parçalanıyor

seri 1 le silaj biçilmez takviye 2 ve takviye3 normal misirler , takviye 4 lede zayıf zömeksiz misirler biçilir ben nimet70 buçuklu vitesli kullanıyorum misir biçmek zevk veriyor tarla 3 yemezse yarım düşürürüm banamısın demez herkese kolay gelsin

burada abilerimde fimaks var afedersin kopuk uçurtma gibi gidiyo adamlar sinirden traktörün üstünde köpürüyom valla onların i kayışlı bide