İslam dinine böyle hakaret görülmedi

Makedonya'da her sene düzenlenen Vevçani Karnavalı'nda İslam'a ve Müslümanlara Makedonlar tarafından gerçekleştirilen bir temsil ile hakaret edildi.

Makedonya'nın en önemli karnavallarından biri olan Vevçani Karnavalında göstericiler şeytan, cin kılığına girerek gelen misafirlere temsil düzenliyor. Bu sene düzenlenen temsillerden birinde açıkça İslama ve Müslümanlara hakaret ettiği görüldü. Karnavalda çekildiği tespit edilen ve internete düşen videoda ay yıldızlı yeşil bayrağa sarılı erkek cinsel organı var.

Bayrağın etrafında siyah çarşafa sarılmış 7 adam ve bayrağın başında elinde Kur-AN yazılı yeşil bir kitap taşıyan imam ve hayat kadını rolünde bir adam yer alıyor. Hem Kur'an-ı Kerim'le hem de İslam bayrağıyla açıkça dalga geçilen bu karnavala Makedonya Kültür Bakanı Elizabeta Kamcevsak katıldı. Ancak gösteriye hiçbir şekilde müdahale edilmedi.

DİNLER ARASI HOŞGÖRÜ ZEDELENİR

Türk Demokrat Partisi Başkanı ve milletvekili Kenan Hasip mecliste yaptığı konuşmasında çirkin gösteriyi kınadı. Hasip, Struga şehrinde düzenlenen temsile katılan Kültür Bakanı Elizabeta Kamcevsak'ı kınarken, bu gibi olayların dinler arası hoşgörünün zedelenmesine ve dinler arası sorunların başlamasına neden olabileceğini vurguladı.

Haberrumeli

963520120127032429135.jpg

Ynt: İslam dinine böyle hakaret görülmedi

yaaa işte böylee nasıl kufur edıyosunuz bide bu şerefsizlere para kazandırırsınız lafa gelince ital traktör ital tarım aleti dersiniz avrupadan ital traktör istersiniz dahadda bu serefsılre para kazandırıyosunuz duva*-*0

Tümocu link=topic=51486.msg521764#msg521764 date=1327686198' Alıntı:
yaaa işte böylee nasıl kufur edıyosunuz bide bu şerefsizlere para kazandırırsınız lafa gelince ital traktör ital tarım aleti dersiniz avrupadan ital traktör istersiniz dahadda bu serefsılre para kazandırıyosunuz duva*-*0
Ne alaka hepsimi yapıyor bunu sanki ayrıca makedonyadan ithal traktör yok.

ilginterede yasanmadımı bunlar fıransada daha gecen gunlerde türkler ermeni soykırımı yapmıstır aksini ida eden ceza alacakddır diye kanun cıkarmadılarmı almanyadda bunlar yasanmadımı at gözluguyle bakma

Tümocu link=topic=51486.msg521771#msg521771 date=1327686536' Alıntı:
ilginterede yasanmadımı bunlar daha gecen gunlerde türkler ermeni soykırımı yapmıstır aksini ida eden ceza alacakddır diye kanun cıkarmadılarmı almanyadda bunlar yasanmadımı at gözluguyle bakma
İngiltere ne alaka hiçbirşeye at gözlüğüyle bakmıyorum terbiyesizlik yapma lütfen ben sadece makedonyadan ithal ettiğimiz tarım aleti yok dedim ingiltereyi falan bende sevmiyorum ve mallarını kullanmıyorum.