n-cebeci yani Necati Abimizin JD si..

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

Arkadaşlar; bu JD n-cebeci nickli Necati Abimizin John Deere'sidir. Kendileri trakkulüpte konu açmıştı, 154 Leyland almak istiyordu, o olur bu olmaz derken en hesaplı olarak bu JD yi sahibinden com. da bulduk ve aldılar. Face de benim duvarımda bu videoyu paylaşmış ve sitede de ben paylaşayım dedim. Muhtemelen şoförde kendisi.:D arab-*-*

http://www.facebook.com/photo.php?v=3053651536715

Ynt: n-cebeci yani Necati Abimizin JD si..

Nail beyin de dediği gibi, bir sebepten dolayı traktor almamız gerektiğine karar vermiştik.
Hesaplı birşey olmalı hemde işimizi görebilmeli idi.
Traktörden anlamadığım için siteye konu açmıştım.
Çok arkadaşlardan yardım gördüm.
Özellikle de Nail beğden, Nail bey traktor için ayrılan payın üzerine ilave etmemi ve o markayı değil de john deere almamı tavsiye etti.
Bunu her hali ile öneriyordu.
Her aşamada fikrine başvuruyordum.
En son sahibinden com da bunu bulduk ve aldık. Gerçekten de iyi bir traktörmüş.
Bu vesile ile Nail beye tekrardan teşekkür ederim.
Kullanmasını da iyi bilemiyorum. :))
Bu arada traktoru kullanan değil; videoyu çeken benim.:))

Ağır Abi link=topic=51529.msg522580#msg522580 date=1327769633' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun allh kaza bela vermesin maşallh iyi gidiyor traktörü aradan çıkardın abi sıra hayvancılığa giriş yapmakta :)
Teşekkürler muhtarım evet traktoru çıkardık aradan sadece hayvancılık kaldı. Birde ahır yaptık mı işe başlayabiliriz gibime geliyor.
Allah hayırlısını versin. Acelemiz yok. Yavaş yavaş inşallah.
Beni en çok üzen şey köydeki yerlerin sahipsiz kalması, inan çok üzüyor.
İnsanın babadan dededen gelen arazisi sanki ailden bir kişilik gibi kimliği gibi öksüz sanki heryer.
omerfarukkoc link=topic=51529.msg522588#msg522588 date=1327769889' Alıntı:
güzel bir secim yapmıssınız...
hayırlı ugurlu olsn, güle güle kullanın....
Teşekkürler sağolun.

n_cebeci link=topic=51529.msg522628#msg522628 date=1327773136' Alıntı:
Teşekkürler muhtarım evet traktoru çıkardık aradan sadece hayvancılık kaldı. Birde ahır yaptık mı işe başlayabiliriz gibime geliyor.
Allah hayırlısını versin. Acelemiz yok. Yavaş yavaş inşallah.
Beni en çok üzen şey köydeki yerlerin sahipsiz kalması, inan çok üzüyor.
İnsanın babadan dededen gelen arazisi sanki ailden bir kişilik gibi kimliği gibi öksüz sanki heryer.Teşekkürler sağolun.
Abi; terkedilen evlerin dünyaya küstüğü söylenir bizim buralarda. İlk başlarda bende; cansız nesneler için böyle bir durumun olmayacağı fikri oluştu. Lakin, köyümüz giderek virane bir hal aldı, hangi hane boşaldıysa 2 senede yıkılacak duruma geldi, ömründe bir kiremit dahi düzeltilmeyen evler içinde insanlar yaşarken dimdik ayaktaydı, şimdi ise kuvvetli bir lodos veya iyi bir kar yağmasına dayanacak güçleri kalmadı. :(