daha guclu tumosan ne zaman cıkacak

Ynt: daha guclu tumosan ne zaman cıkacak

olcay39 link=topic=51549.msg522804#msg522804 date=1327781789' Alıntı:
bence 140-90 fiatagri seklinde cıkarsalar daha ıyı olur cok satılır 6 silindirli on pto ve hıdrolıkte takıcaklar mukemmel olur

bence hiç iyi olmaz, 40 yıllık firma artık başkalarını kopyala yapıştırı bırakmalıdır, fiatagriyi bırakmalı, tamamen işte bu herşeyiyle Türk traktörüdür denecek bir alet çıkarmalı diye düşünüyorum. Tümosan kurulurken fiatagri ile anlaşma yapmıştır tamam, fakat 5-6 yıldan sonra seri üretimi kurupta belli bir miktar satış yapıp para kazandıktan sonra geç kalınmış arge ' ye önem vermeliydi bence, hadi 40 yıl vermedin kendini doğru dürüst geliştirmedin bari bu saatten sonra neden vermezsin argeye önem.

Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama hala taklit traktörleri gördükçe, Tümosan ' dan soğuyorum. Ne yalan söyliyim, gözüm yabancı markalara gidiyor.

ya tamam kopya yapmasınlar ancak tumosanın yeni kasaları hıc hosuma gıtmıyor benım bısıye benzemıyolar klasık serı seklınde yapsalar daha ıyı olur o yuzden ole yazdım bende. klasık serıde fiatagri kopyası oldugu ıcın dusundurucu bisi ama daha sekıl yani

olcay39 link=topic=51549.msg522884#msg522884 date=1327785562' Alıntı:
ya tamam kopya yapmasınlar ancak tumosanın yeni kasaları hıc hosuma gıtmıyor benım bısıye benzemıyolar klasık serı seklınde yapsalar daha ıyı olur o yuzden ole yazdım bende. klasık serıde fiatagri kopyası oldugu ıcın dusundurucu bisi ama daha sekıl yani

ben sadece kasadan bahsetmiyorum, motordan, şanjumana, diferansiyelden, hidrolik aksama kadar herşeyiyle Türk malı olan... Bunu yapabilecek kapasite olduğunu düşünüyorum Tümosan ' da.