'Fransa'ya tarımda boykot olamaz'

Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, Türkiye ' nin geçen yıl Fransa ' ya 274 milyon dolarlık meyve ve sebze ihraç ettiğini belirterek, ' ' Buna karşılık 6 milyon dolarlık ithalat yaptık, bu nedenle en azından tarım sektöründe boykot çağrıları mantıklı gelmiyor ' ' dedi.

Fransız senatosundan geçen sözde soykırıma ilişkin kararla artan gerilimin, ekonomik alana yansıtılmamasını isteyen İbrahim Yetkin, ' Türkiye ' nin Fransa ' ya karşı bu sektörde ciddi bir üstünlüğü var. Bu nedenle de son günlerde dillendirilen tarım sektöründeki boykot çağrılarının mantıklı olmadığını düşünüyorum ' ' diye konuştu.

FİYATLAR YAVAŞ YAVAŞ DÜŞECEK: Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkili sağanak ve fırtınalar nedeniyle bazı nehirlerin taştığını, üretim havzaları ve seraların zarar gördüğünü ifade eden Yetkin ' Meyve ve sebze fiyatları 1-2 ay yüksek seyredebilir. Bu artış nisan ayında tarla ürünlerinin tezgahlarda yavaş yavaş yer almaya başlaması ve zarar gören seraların yenilemesiyle düşüşe geçer ' diye konuştu.

Ynt: 'Fransa'ya tarımda boykot olamaz'

Tarımda boykot bence de mantıklı değil ama eğer ki onlar böyle birşey yapsalar biz ortada kalacağız kendi kendimize geçinemiyoruz bana kalırsa boykota değil buna bir çözüm bulmaları lazım..

FİYATLAR YAVAŞ YAVAŞ DÜŞECEK: Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkili sağanak ve fırtınalar nedeniyle bazı nehirlerin taştığını, üretim havzaları ve seraların zarar gördüğünü ifade eden Yetkin ' Meyve ve sebze fiyatları 1-2 ay yüksek seyredebilir. Bu artış nisan ayında tarla ürünlerinin tezgahlarda yavaş yavaş yer almaya başlaması ve zarar gören seraların yenilemesiyle düşüşe geçer ' diye konuştu.

Fiyatları çiftçiye bağlamasınlar, haberde domatesin kasası 40 kuruşa salça fabrikasına gitti diyordu.Çiftçinin malını değerlendirmiyorlar geçtim bu fiyat yüksekliğini çiftçiye bağlıyorlar aracı yok satan yok sorun üreticide, batan üretici var mı acaba haberleri...