Neden Kubota

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: Neden Kubota

kubotayı seven beğenen gene alsın ona diyecek lafım yokta kubota sanki pek çok traktörden daha üstün onlar çok geride gibi anlatıyorlar ya benim itirazım ona kubotaya benim başka diyeceğim yok aslında isteyen alır istemeyen almaz.

SALİM link=topic=51650.msg525067#msg525067 date=1328010003' Alıntı:
kubota iyi traktör hoş traktörde lift otomatiğininin olmaması büyük eksiklikbu özellik çok daha rahat dönmesinden daha önemli ayrıca kubota bulunmaz hint kumaşı mı bu konforu ve rahatlığı pek çok traktör veriyor. lift otomatik size üç kat zaman kazandırır kolunuzuda bi o kadar yormaz.
sal,m bey b,zde l,ft omatik,in mucidi fiat 60-56 mız var kubota cızıdan çıkıp diğer cızıyı yarılayana kadar diğeri dönemiyor..... kubota yakıtta ve kullanımda çok farklı ama tercih meselesi....

mustafagursacli link=topic=51650.msg525086#msg525086 date=1328011222' Alıntı:
sal,m bey b,zde l,ft omatik,in mucidi fiat 60-56 mız var kubota cızıdan çıkıp diğer cızıyı yarılayana kadar diğeri dönemiyor..... kubota yakıtta ve kullanımda çok farklı ama tercih meselesi....
tek çeker traktörden çokmu manevrası :S

çağrı en azından motor tipi yazıyor broşüründe onunla araba yaparsan motoru hakkında herseye ulaşırsın.. mesela kubota nın nekadar sorunsuz ve uzun ömürlü bi motor yapma istegi içinde oldugunu da görebilirsin ben bunları gördügüm için kubota ya karar kıldım.. örnegin Wastegate sistemi var motorların da ne işe yarar:

Modern Turbo veya Kompressör Motorlarda basinc ayari Wastegate ile kontrol ediliyor.Belirli bir basinci tutmak amacli kullanilan Sibop´a Wastegate adi verilmis.Hava Motora ulasmadan disari birakiliyor.Cogunlukta elektromanyetik bir sibop ile gerceklesiyor bu basinc sinirlamasi.

bunu ögrenince anlıyorum ki kubotanın turbosu kolay kolay arıza vermez patlamaz çatlamaz :)

zaten eliftin olmadıgını kubotada bi eksik oldugunu bizde biliyoruz inkar etmiyoruz her traktörde eksiklikler fazlalıklar vardır.. konik dişli ön aks nasılki hiç bi avrupalı rakibinde yoksa. veya şanzıman park kilidi... bunun gibi eksikliklerde olabilir ha oks çokta gereklimi kolla yaptıgınızı dügme ile yapıyorsunuz kolun madalını ayarlayınca zaten sabit kalıyor derinlik.. bu bi külfettir bu arıza cıkarabilecek bişey bu acıdan japonlar 100bg altına koymamış.. mx serisinde mevcut incelemenizi tavsiye ederim.. zaten mf5400 serisinde bana göre tek ciddi fark yarı otomatik şanzıman.. bu benim yorumum ha size göre çok fark vardır.. kubota bana daha cazip geldi seçimimi yaparken her yönden kendi degerlendirmemi yaptım 85bg de alabilecegim en makul traktör buydu aldım satmayıda düşünmüyorum :) (alıcılarıda hazır).. 5400 serisinin 5445 ve daha buyuklerini begenirim o kasaya onlar uygun.. 5435 ve 5425 için o kasa hantal duruyor bence.. kubota nın otomatik şanzımanlı m100x veya m110x serisi ile birde 5400 serisini beya 6400 serisini karşılaştırın bakalım..

neyse esen kalın bu konuya bukadar yorum yeter... bu sayfa bugunun en hiti sanırım Okunma sayısı 739 defa :)

ceya023 link=topic=51650.msg525101#msg525101 date=1328011730' Alıntı:
çağrı en azından motor tipi yazıyor broşüründe onunla araba yaparsan motoru hakkında herseye ulaşırsın.. mesela kubota nın nekadar sorunsuz ve uzun ömürlü bi motor yapma istegi içinde oldugunu da görebilirsin ben bunları gördügüm için kubota ya karar kıldım.. örnegin Wastegate sistemi var motorların da ne işe yarar:

Modern Turbo veya Kompressör Motorlarda basinc ayari Wastegate ile kontrol ediliyor.Belirli bir basinci tutmak amacli kullanilan Sibop´a Wastegate adi verilmis.Hava Motora ulasmadan disari birakiliyor.Cogunlukta elektromanyetik bir sibop ile gerceklesiyor bu basinc sinirlamasi.

bunu ögrenince anlıyorum ki kubotanın turbosu kolay kolay arıza vermez patlamaz çatlamaz :)

zaten eliftin olmadıgını kubotada bi eksik oldugunu bizde biliyoruz inkar etmiyoruz her traktörde eksiklikler fazlalıklar vardır.. konik dişli ön aks nasılki hiç bi avrupalı rakibinde yoksa. veya şanzıman park kilidi... bunun gibi eksikliklerde olabilir ha oks çokta gereklimi kolla yaptıgınızı dügme ile yapıyorsunuz kolun madalını ayarlayınca zaten sabit kalıyor derinlik.. bu bi külfettir bu arıza cıkarabilecek bişey bu acıdan japonlar 100bg altına koymamış.. mx serisinde mevcut incelemenizi tavsiye ederim.. zaten mf5400 serisinde bana göre tek ciddi fark yarı otomatik şanzıman.. bu benim yorumum ha size göre çok fark vardır.. kubota bana daha cazip geldi seçimimi yaparken her yönden kendi degerlendirmemi yaptım 85bg de alabilecegim en makul traktör buydu aldım satmayıda düşünmüyorum :) (alıcılarıda hazır).. 5400 serisinin 5445 ve daha buyuklerini begenirim o kasaya onlar uygun.. 5435 ve 5425 için o kasa hantal duruyor bence.. kubota nın otomatik şanzımanlı m100x veya m110x serisi ile birde 5400 serisini beya 6400 serisini karşılaştırın bakalım..

neyse esen kalın bu konuya bukadar yorum yeter... bu sayfa bugunun en hiti sanırım Okunma sayısı 739 defa :)
benim itirazım sadece karşılaştırmalar ve sitesindeki eksik bilgilerdi,yoksa kim niye kubota almış veya kubota iyidir kötüdür yazmadım hiçbir yere,tercih meselesidir tabi ki saygı duyarız :)

gokhanozkan link=topic=51650.msg525009#msg525009 date=1328005067' Alıntı:
kubotanın 95 hp lik modelinin tork eğrisini ceya023 yollamış.bende mf 5435 inkini ekliyorum.bu eğrileri nasıl karşılaştıracağımı,hangisinin daha iyi olduğunu ben anlamadım! anlayan varmı hangisi daha performanslı ve daha uzun devir aralığında daha yüksek tork sağlıyor.bu bilgileri perkins motorun ingilltere sitesinden aldım.mf nin en ölü hali ,kubotanın en torklu halinden bile daha yüksek tork üretiyor.yaklaşık 40 nm.

http://img213.imageshack.us/img213/1810/5435torkerisi.jpg

Uploaded with ImageShack.us

bende aynısını yazacaktım abi emeğne sağlık. torkun tepeleşmemesi belli br devir aralığında sabit olması iyi birşey ama sabit olcak diyede düşük olması kabul edilebilir birşey değil diğer markaların en alt en üst torkun en düşük olduğu devirleri kubotadan daha torklu keşke onlarda düz olsa hep max torkda olsalar

değerli kubota sahipleri elbette bu traktörler ince teknolojilere sahip. yakıt ve çekiş konusunda iyiler manevrada da iyiler.tercih meselesidir almanızı saygıyla karşılarım başkalarınında almasını aynı şekilde saygıyla karşılarım.benim eleştirim en konforlu en çekişli traktör izlenimi verilmesidir. özellikle yavuz beyin tarafsız sade anlatımlarıda çok önemli bize kubotayı daha iyi tanıtıyor.bilmediğimiz noktalara dikkatimizi çekiyor.

:D Bir kere bir insan bir mala gıcık kapmışsa o dünyanın en iyi malı bile olsa almaz, ve almadığı gibi hiç kullanmasa bile kullandığını zannederek yorum yapar ve yanılır. 11 yada 12 kasım 2011 tarihinde İpsala/ İbriktepe köyüne gittik. Hava -5 dereceydi. Gece gece çektik bi kahvenin önüne. Kurtarıcıdan indirdim motoru. Işıklarını yaktım. Millet geldi ne malı bu kaç para, ağırlığı ne kadar, kaç bg, vs gibi laflar söyledi kimisi beğenmedi, kimisi pompasını sordu. Ben motora bindim çalıştırdım. Gaz verdim ve olduğum yerde 5-6 kişi vardı. Döndüm ve gaza yüklendim. 1-2-3-4 derken ben 6 ya geçirdim. Tekrar döndüm ve 25 km/h ile giderken frenlere asıldım çok çok az kaydı ve durdu. Anında 20 kişi motorun etrafını sardı ve soru yağmuru başladı. Sadece 2 kişi bindi kendileri gitti ve geldi a.... kodumu japonu süper motor yapmış!!!!! Bunu söyleyen adam da 85 bg lik Claas ve 95 model 70-56 var.

Karizmatik Berkayım bende fen lisesi mezunuyum. Bugüne kadar bir çok uluslar arası proje olimpiyatı, fizik matematik vs olimpiyatlara katıldım. Tubitak olsun, inepo olsun, adanası izmiri vs olsun gittik. Ama lisede bunları göstermiyorlar kardeşim. Gösterse bile yüzeysel. Gel üni 3. 4. sınıfa o zaman gösterirler. Ertaç daha iyi bilir.

Ben Kubota ilk çıktığında çin mlı demiştim :D Ama sonra tanıdıkça öğrendim. Fanatikmiyim hayır. Motorum varmı hayır. Kalitesini nereden biliyorsunuz. Kullandınız mı? Ben şuna kızıyorum. Neden kullanmayan insanlar fikir beyan ediyor MF iyidir de Kubota kötüdür. Çağrı ben sana şunuda diyeyim o Camry dediğin araba çok kaliteli ve güzel araba. Ama neden Corolla ondan çok sattı yada avensis. Millet almayınca adamlarda ona göre parça tedarik ediyor. Hyundai Genesis ' e bak bide. O da yılın arabası seçildi. Ama neden ülkemizde o araba fazla yok. Çünkü millet mercedes audi bmw ye lüx gözüyle bakıyorda ondan. Bizde sorento var. Kore malı. İnanın çokda sağlam araba.

Yakınlarda bana inanmayan üyelerimiz varsa Keşan sanayi sitesinde Kirli erol lakaplı erol ustaya sorsunlar bakalım 3.085 MF nin gaz teli kaç günde geldi. Bir insan inanmak istemzse zaten gözlerini açsanda göremez. Kubotanın M40 serisinin diğer ithallerden eksiği nedir size söyleyeyim.
** Elektronik Hi- lo
** Yarı otomatik vites veya tam otomatik vites ki buda çoğu muadil ithalde yok.
** Lift o matik
** Fiyatının ucuz olması
** Marka adının duyulmayışı

Bunlara ilave eksik olarak bulanlar lütfen yazsın. Girdiği 4 yılda Kubota 1700 ü aşkın satış yaptı diye biliyorum. Sizin keyfinize kalmış

SALİM link=topic=51650.msg525153#msg525153 date=1328014281' Alıntı:
değerli kubota sahipleri elbette bu traktörler ince teknolojilere sahip. yakıt ve çekiş konusunda iyiler manevrada da iyiler.tercih meselesidir almanızı saygıyla karşılarım başkalarınında almasını aynı şekilde saygıyla karşılarım.benim eleştirim en konforlu en çekişli traktör izlenimi verilmesidir. özellikle yavuz beyin tarafsız sade anlatımlarıda çok önemli bize kubotayı daha iyi tanıtıyor.bilmediğimiz noktalara dikkatimizi çekiyor.
bilgisayar mühendisi fark olacak illaki ....

ceya023 link=topic=51650.msg525050#msg525050 date=1328008354' Alıntı:
sitemizdeki makina muh arkadaşlar çok daha iyibilirler kendi yorumum
iki tork egrisine de dikkatlle bakarsak biri tepe şeklinde biri ise çok az egimli..

şimdi maksimum torku sağladıkları mf5435 için 1500dd de üretilen güç 55kw dan biraz fazla..
kubota m9540 ın 1700dd maksimum tork devrinde ürettgi güç yaklaşık 57kw... yani neredeyse aynı güçü üretiyorlar maksimum tork devirlerinde..

ikinci bi özellik olarak mf5435 in devir aralıgı 800-2300dd yani aralık 15 devir çizgisi
kubota nın ki ise başlangıcı verilmemiş tam olarak biz onuda 800dd kabul edersek bitişi 2600dd buda 18 devir çizgisi eder.. yani çalışma aralıgı kubotada daha geniş.. başka bi yönden bakarsak 5435 in 2200 devirden sonra motorunun performansının düştügünü görürüz 2200dd de maksimum güçü üretir 2300de bu güç bi miktar düşer buda işte tork egrisinin sert düşüşünden kaynaklanıyor.. 2200dd den sonra bastıgını gaz boşa gidecektir muhtemelen..

mf de yakıt tüketim degerleri verilmemiş kw başına..

kubotada en alttaki çizgide yakıt tüketimin nasıl degiştiginide görebilirsin..1400 ile 2100dd arasında özgül yakıt tuketiminde kubotada bi degişim olmuyor..

benim yorumuma göre sabit devirli çalışmalarda mf5435 avantajlı olabilir ama bunun dışında degişken devirli çalışmalarda ara işlerde v.s. kubota daha avantajlı olacaktır..

ayrıca kuyruk mili işlerinde kubota yine avantajlı olur 83bg kuyruk mili güçüne sahip.. ama her ne hikmetse mf5400 serisinin bu bilgisi devlet sırrı gibi saklanmış kendi sitelerinde göremedim.. bu sitede : http://www.hamiltontractor.com/mf5400.htm ve bu broşürde :http://www.agroconex.ro/imggallery/MF_5400Series_Brochure.pdf

60bg olarak yazılmış bi kaç sitede daha rastladım öyle ise çok düşük kuyruk mili verimi..

http://c1201.hizliresim.com/t/z/28sgu.png

http://img213.imageshack.us/img213/1810/5435torkerisi.jpg

çagrı sen demek ki resmi sitelere bakmayı da bilmiyorsun sana direk linkinide verebilirim ama araştır kendin bul gayette heryerde torku egrisi mevcut sadece turkiyedeki sitesine koymamışlar herkes tork egrisinden anlıyor diye sanırım :) donanım olarak 5400 serisinin neyi fazla (dyna4 şanzıman haricinde) veya jd m serisinin ... ve şunuda belirteyim 20bin tl fiyat farkı var rakipleri ile rakiplerinin 20bin tl degecek neyi fazla yaz da bilelim... yazdıklarımıda çarpıtma ben 'araştırmayı bilmiyorsun ' tabirini sadece sitede ki bir kişiye cevap olarak yazdım lafından alıntı yaparak !.. başkalarına mal etme lafı mı..

abi en ufak farklılığı mütiş bir özellikmiş gibi anlatıyosun t480 de 3000 devir çeviriyor çok mu iyi tarla motoru mu ?

doganbey1 link=topic=51650.msg525158#msg525158 date=1328014463' Alıntı:
:D Bir kere bir insan bir mala gıcık kapmışsa o dünyanın en iyi malı bile olsa almaz, ve almadığı gibi hiç kullanmasa bile kullandığını zannederek yorum yapar ve yanılır. 11 yada 12 kasım 2011 tarihinde İpsala/ İbriktepe köyüne gittik. Hava -5 dereceydi. Gece gece çektik bi kahvenin önüne. Kurtarıcıdan indirdim motoru. Işıklarını yaktım. Millet geldi ne malı bu kaç para, ağırlığı ne kadar, kaç bg, vs gibi laflar söyledi kimisi beğenmedi, kimisi pompasını sordu. Ben motora bindim çalıştırdım. Gaz verdim ve olduğum yerde 5-6 kişi vardı. Döndüm ve gaza yüklendim. 1-2-3-4 derken ben 6 ya geçirdim. Tekrar döndüm ve 25 km/h ile giderken frenlere asıldım çok çok az kaydı ve durdu. Anında 20 kişi motorun etrafını sardı ve soru yağmuru başladı. Sadece 2 kişi bindi kendileri gitti ve geldi a.... kodumu japonu süper motor yapmış!!!!! Bunu söyleyen adam da 85 bg lik Claas ve 95 model 70-56 var.

Karizmatik Berkayım bende fen lisesi mezunuyum. Bugüne kadar bir çok uluslar arası proje olimpiyatı, fizik matematik vs olimpiyatlara katıldım. Tubitak olsun, inepo olsun, adanası izmiri vs olsun gittik. Ama lisede bunları göstermiyorlar kardeşim. Gösterse bile yüzeysel. Gel üni 3. 4. sınıfa o zaman gösterirler. Ertaç daha iyi bilir.

Ben Kubota ilk çıktığında çin mlı demiştim :D Ama sonra tanıdıkça öğrendim. Fanatikmiyim hayır. Motorum varmı hayır. Kalitesini nereden biliyorsunuz. Kullandınız mı? Ben şuna kızıyorum. Neden kullanmayan insanlar fikir beyan ediyor MF iyidir de Kubota kötüdür. Çağrı ben sana şunuda diyeyim o Camry dediğin araba çok kaliteli ve güzel araba. Ama neden Corolla ondan çok sattı yada avensis. Millet almayınca adamlarda ona göre parça tedarik ediyor. Hyundai Genesis' e bak bide. O da yılın arabası seçildi. Ama neden ülkemizde o araba fazla yok. Çünkü millet mercedes audi bmw ye lüx gözüyle bakıyorda ondan. Bizde sorento var. Kore malı. İnanın çokda sağlam araba.

Yakınlarda bana inanmayan üyelerimiz varsa Keşan sanayi sitesinde Kirli erol lakaplı erol ustaya sorsunlar bakalım 3.085 MF nin gaz teli kaç günde geldi. Bir insan inanmak istemzse zaten gözlerini açsanda göremez. Kubotanın M40 serisinin diğer ithallerden eksiği nedir size söyleyeyim.
** Elektronik Hi- lo
** Yarı otomatik vites veya tam otomatik vites ki buda çoğu muadil ithalde yok.
** Lift o matik
** Fiyatının ucuz olması

Bunlara ilave eksik olarak bulanlar lütfen yazsın. Girdiği 4 yılda Kubota 1700 ü aşkın satış yaptı diye biliyorum. Sizin keyfinize kalmış

kubotaya bişey dediğimiz yok kendi çapında iyi motor bizm td tümosan ekunt gibi markalarımızdan da iyi ama torku düşük bu konuda hemfikiriz sanırım. 100-110 bin lra civarında fiyatı varsa yerlilerle değil ithallerle karşılaştıralım dedik baktık 5425 t5040 çok daha donanımlı motorlar.

kubota benim gözümde yerli motorla avrupa motor arasındadır avrupadan kötü yerliden iyidir. yalnız 95 beygirini alıyorsan 85 beygirmiş gibi düşünmekde fayda var tork sıkıntılı.

sofular link=topic=51650.msg524518#msg524518 date=1327948047' Alıntı:
kubota traktörlerinin torku hakkında internette bir döküman bulan veya bilgisi olan varmı o kadar araştırmama rağmen tork değerlerini bulamadım satanlarda yüksek tork deyip duruo kaç arkadaşım mesela m9540'ın torku...

Arkadaşım bu sitede kubota'nın motorları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsin. M9540'ın motoru Kubota V3800-DI-T serisindedir, teknik değerlerine bakabilirsin.

http://www.kubotaengine.com/products/v3/v3800di_t_e3.html

Sayfanın altındaki Product Specifications (PDF 451kb) linkindede motorun detaylı bilgisine ulaşabilirsin. Performance Curve yazan grafikte üst çizgi tork eğrisidir, ortadaki beygir gücü, alttakide kw başına gram cinsinden yakıt tüketimi...

İlgi ve bilginize...

Sen bu tork olayına çok takıldın kardeşim. Söyler misin tork ne işe yarar? Ama bilimsel olarak değil bir çifçi çocuğu gözüyle.
New Holland TL-A 100 e çok yakıyor diyorlar. 96 hp makina. Çokda severim ve beğenirim tip olsun konforu olsun güzel makina. Eee Kubotada 95 hp. Ama ondan kat ve kat az yakmıyor mu? Dönüşleri ondan üstün değil mi? Ben TL-A 100 e kötü asla demem şahane makina ama her makinanın eksiği var dimi... Bunları kötü özellik olarak değil eksik özellik olarak düşüneceksiniz. Ayrıca MX veya M S serileri Kubota aslında bunların muadili. Klimaya gelecek olursak motoru çalıştırdım ve 200 metre kadar gittim içerisi sıcak oldu hesaplayın.

doganbey1 link=topic=51650.msg525158#msg525158 date=1328014463' Alıntı:

Ben Kubota ilk çıktığında çin mlı demiştim :D Ama sonra tanıdıkça öğrendim. Fanatikmiyim hayır. Motorum varmı hayır. Kalitesini nereden biliyorsunuz. Kullandınız mı? Ben şuna kızıyorum. Neden kullanmayan insanlar fikir beyan ediyor MF iyidir de Kubota kötüdür. Çağrı ben sana şunuda diyeyim o Camry dediğin araba çok kaliteli ve güzel araba. Ama neden Corolla ondan çok sattı yada avensis. Millet almayınca adamlarda ona göre parça tedarik ediyor. Hyundai Genesis ' e bak bide. O da yılın arabası seçildi. Ama neden ülkemizde o araba fazla yok. Çünkü millet mercedes audi bmw ye lüx gözüyle bakıyorda ondan. Bizde sorento var. Kore malı. İnanın çokda sağlam araba.

** Elektronik Hi- lo
** Yarı otomatik vites ki buda çoğu muadil ithalde yok.
** Lift o matik
** Fiyatının ucuz olması

Bir kere önce konuyla ilgili olmadığı için toyota konusunda sana cevap vereyim doğan.Bir kere verdiğin örnek saçma kusura bakma.Segment olarak tabi ki corolla camryden her türlü fazla satar.Biri lüks diğeri ise birçok insanın alabildiği orta segmentte.Ha camry denen arabada aklın hayaline gelmeyecek her türlü özellik var,3.0 V6 190 hplik benzinli motor var üzerinde.Ama gel gör ki ikinci el 2008 modeli 45bin tl,yenisi 100bin tlden fazlaydı ki artık getirilmiyor bildiğim kadarıyla türkiyeye :) bu konu traktörden çok daha farklı onun için başka bir konuda tartışalım,bu konu amacından sapmasın.

Kusura bakma ama bana göre 6 vitesi olması ve kahvenin önünde fiyakalı olmasının hiçbir önemi yok :) 3,085 örneğini de garipsedim açıkçası,şimdi sen hangi parça kaç günde geldi bana söyle,ben gideyim acentadan alayım edirneye yollayayım 1 günü geçmez :) Kaldı ki bu illetin fabrikası istanbulda :) Neyse benim itirazım şurda,sen bu traktörü ithallerle kıyaslayamazsın çünkü muadil değil.Özelliklerinden dolayı tabi ki ithallerden ucuz olacak bir de aynı fiyata olsaydı.Mesela sen kıyaslamadın ama burda 5400 serisiyle kıyaslanıyor,senin eksik olarak gördüklerinin hepsi 5400 serisinde var.5425 liste fiyatı 105-110 bin TL civarı,Kubota M8540 94.600 TL.O özellikleri ekleyince kusura bakma ama arada o kadar da fark olsun :)

Ha bu motora ben kötü veya iyi birşey demiyorum,yine belirteyim.Herkesin aklı fikri var beğenen alır iyi veya kötü beni alakadar etmez.Ama bir mala değerinden fazla değerliymiş gibi göstermek iyi değil o mala haksızlıktır.Bu traktörün muadilleri Yerli üretim traktörlerdir.Onlarla karşılaştırmak en doğrusu.Ha şöyle yavuz abinin dediği gibi gider kubotanın 100 hp üstü modelleriyle karşılaştırırsın,ona denk olarak da 5445-55 veya 6400 le karşılaştırırsın veya JD R ile vs.. o zaman doğru bir karşılaştırma olur.

doganbey1 link=topic=51650.msg525173#msg525173 date=1328015384' Alıntı:
Sen bu tork olayına çok takıldın kardeşim. Söyler misin tork ne işe yarar? Ama bilimsel olarak değil bir çifçi çocuğu gözüyle.
New Holland TL-A 100 e çok yakıyor diyorlar. 96 hp makina. Çokda severim ve beğenirim tip olsun konforu olsun güzel makina. Eee Kubotada 95 hp. Ama ondan kat ve kat az yakmıyor mu? Dönüşleri ondan üstün değil mi? Ben TL-A 100 e kötü asla demem şahane makina ama her makinanın eksiği var dimi... Bunları kötü özellik olarak değil eksik özellik olarak düşüneceksiniz. Ayrıca MX veya M S serileri Kubota aslında bunların muadili. Klimaya gelecek olursak motoru çalıştırdım ve 200 metre kadar gittim içerisi sıcak oldu hesaplayın.

silindir hacmi fazla olduğu için olabilir mi ? kubota sürmedim az mı çok mu yaktığını bilmiyorum ama çekişine göre yakar diyebilirim hem tl00a eskidi artık t5060 nasıl :D başka konularda silindir hacmi düşük az yakar dediğim zaman yüke binince hepsinden çok yakar diyorlardı :D

hamza40_7 link=topic=51650.msg525075#msg525075 date=1328010573' Alıntı:
Evet bende onu diyorum işte bizim kasabada 5435 yokta 45 var sahibiyle konuşuyorum tarlada el gazını 15 e ayarlıyom diyo koltuğu yan çeviriyorum bacak bacak üstüne atıyorum birazda kuruyemiş kola alıyorum sadece dümeye basıyorum pulluğu kaldırıp indirmek için diyo gerçekten mf ile kubotayı kıyaslayamayız ya o kadar parayı hiç vermiycen yada veriyorsan gidip mf alacan ben kobota kötü olmasada almam yine mf yine mf sesi yeter şapılıyo :)
aynısını bizde kubotayla yapıyoruz bir özellik değil...

Arkadaşlar kubota da kırktane özellik olsun yada olmasın biz kendimize şu soruyu sorduk ?

60-56 mız var 13 yaşında 1 kere devrildi 8-9 bin saat çalıştı kuyruk mili ile sürekli iş gördü bir kere devrildi hala sapasağlam bunun kadar hangi traktör dayanır dedik ... bir firmanın yetkilisi herşeyi noter huzuurnda yaparken buna cesaret edemedi kubota haricinde bakın mazotu siz kaç tlden alıyosunuz 4 tl olmasa litresi kubota almazdık bizde ...... benim MAKİNAM AZ YAKSIN PARÇA BOZMASIN SAĞLAM VE UZUN ÖMÜRLÜ OLSUN yeter benim kıstaslarım bu hepimiz bir torktur takdınız rica edeceğim 30 saatte bicon kesen 40 saatte şaftından ses gelen makinalar çiftçimize yazık değilmi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...