ERKUNT TRAKTÖR DEN İSTEK ÖZELLİK ANKETİ

Ynt: ERKUNT TRAKTÖR DEN İSTEK ÖZELLİK ANKETİ

Bence dört çeker kuyruk mili düğmeli olsa 3tane el freni var gibi km hız göstergesi hidrolik kumanda kolları elektronoik olsa 4 teker bağımsız hidrolik fren olsaon tekerler daha kalın olsa lüks modeller e serisinin kaputu gibi olsa daha öne doğru eğik klima çok daha iyi sogutsa camlar renkli olsa güzel olan traktorumuz daha da güzel olur

buyuk makıneler uretmek yerıne ozellık konusunda cok genıs opsıyonlar sunabılen bır fırma olmasını ısterdım ... opsıyon = on hıdrolık + pto , her renk kaporta , gelısmıs sanzımanlar , konforlu kabın , vs ...

murat_saribas link=topic=51669.msg524716#msg524716 date=1327956743' Alıntı:
düğmeli aks birleştirici ve dört çeker
isteğe bağlı tampon
ön hidrolik aksam
biraz fazla şey mi istedim bilemedim.
ertac sahın link=topic=51669.msg526139#msg526139 date=1328100091' Alıntı:
buyuk makıneler uretmek yerıne ozellık konusunda cok genıs opsıyonlar sunabılen bır fırma olmasını ısterdım ... opsıyon = on hıdrolık + pto , her renk kaporta , gelısmıs sanzımanlar , konforlu kabın , vs ...

Bende arkadaşların isteklerine katılıyorum. Artık mekanik kollardan kurtulmak lazım. Yoksa gelişmeden çok sadece malımı daha fazla nasıl satarım düşüncesi ön plana çıkarılmış olacak. Buda kullanıcının başka markalara yönelmesine sebep olur. Erkunt traktörün kendini daha çok elektro-mekanik yönde geliştirmesi lazım. Mesela avrupada Fendt neyse, benim için Erkunt ta Türkiye de öyle olmalı.

Ayrıca;

1. en önemlisi işçilik kalitesinin ve kullanılan malzemenin 1. sınıf olması şart. Baştan savma iş ve işçilik olmayacak.
2. kabin içinden kullandığım ekipmanı istediğim gibi yönetebilecek donanıma sahip olması,
3. ön yükleyici takıldığında onu kumanda edecek elektrikli düğmelere sahip joystick kumanda kolu olmalı,
4. lastik havalarını kabin içinden kontrol edilebilmesi,
5. ön dingilin konik dişli olması ( daha dar açı ile dönüş için),
6. ön kaldırma kolları + ön pto,
7. çok devirli pto olmalı ( 540-750-1000) gibi,
8. yolda yüksek hızda giderken bile 4x4 te rahatça kullanılabilecek şekilde olması,
9. daha gelişmiş şanzumana geçiş te şart.

Bunlarda benim düşüncelerim.

arkadaslar erkunt nimete cok cuzi bir fiata dijıtal hız gostergesi monte ettim.suan sadece hızını olcebildim.38,6 km hız yapıyo.daha traktorum 100 saatte.pullukta cok isime yarıcak gıbı.mısal h 1 ile 1600 devirde 5,5 km gibi degerlerı alacagım heralde.daha cok bilgisi olan varsa tanısalım

lüks serilerinde olan arka silecek standart olmalı.hele hele koltuk lükslerdeki gibi olmalı.zf sanzımanlarda senkromec sart.kabin ısıtma sıstemi gogusden veya ayakların oralardan olsa daha guzel olur.hidrolık kumanda sıstemlerı elektıronık olmalı.bırde yol bılgısayarı sart.mısal depodaki yakıtın litre olarak dıjıtal yazması.kaç devirde su viteste ortalama yaktıgı mazotu gostermesigibi ozelliklerde olsa baya guzel olurdu

zerenler42 link=topic=51669.msg526240#msg526240 date=1328107949' Alıntı:
arkadaslar erkunt nimete cok cuzi bir fiata dijıtal hız gostergesi monte ettim.suan sadece hızını olcebildim.38,6 km hız yapıyo.daha traktorum 100 saatte.pullukta cok isime yarıcak gıbı.mısal h 1 ile 1600 devirde 5,5 km gibi degerlerı alacagım heralde.daha cok bilgisi olan varsa tanısalım
nadasta tekere baglı hız yanıltıcı olabılır ... hıc bır traktor hıc patınaj yapmadan nadas yapamaz ... 0.5 km de olsa hata olacaktır

zerenler42 link=topic=51669.msg526240#msg526240 date=1328107949' Alıntı:
kaç paraya mal oldu

kardeş ben kullanıcısı deilim ama bende yazmak isterim.1,HOSTES KOLTUĞU 2İLERİ GERİ SHOTLE .ŞUAN ERKUNTTA BU EKSİKLERİ GÖRÜYORUM BELKİ YETKİLİLER DUYAR

arkadaslar erkunt nimete monteledıgım dıjıtal hız gostergesını yakalsık 150 tlye maloldu.yolda yaptıgım denemede navigasyon ve traktorun degerleri hemen hemen aynı oranda idi.sadece soyle yazım erkunttaki hız 35,6 iken navigasyon cıhazı 35,2 gosterdi.bukadarda olur heralde.ciftte nadastada cok yuksek degerde yanlıs gosterecegını zannetmıyorum.çunku traktor gucune gore baya agır.patınaz olayı cok az.belkı nadasta bir iki derece yanılma olur ama normal surumde net sonuc alırım heralde.hava sartları duzelınce vıdeolarına yayınlıcam.

zerenler42 link=topic=51669.msg526666#msg526666 date=1328128686' Alıntı:
arkadaslar erkunt nimete monteledıgım dıjıtal hız gostergesını yakalsık 150 tlye maloldu.yolda yaptıgım denemede navigasyon ve traktorun degerleri hemen hemen aynı oranda idi.sadece soyle yazım erkunttaki hız 35,6 iken navigasyon cıhazı 35,2 gosterdi.bukadarda olur heralde.ciftte nadastada cok yuksek degerde yanlıs gosterecegını zannetmıyorum.çunku traktor gucune gore baya agır.patınaz olayı cok az.belkı nadasta bir iki derece yanılma olur ama normal surumde net sonuc alırım heralde.hava sartları duzelınce vıdeolarına yayınlıcam.
Fotosu varmı acaba ayrıca her traktöre uygulanabiliyormu ?