Bu 5 şeyi çocuğa asla yedirmeyin

305120120130055424636.jpg
Sosisler ve şarküteri etler

408120120130055259493.jpg
Çabuk hazırlanan hazır gıdalar

321320120130055228487.jpg
Bağımlı gibi sürekli içilen yapay meyve suları

799320120130055059993.jpg
Şekerden ve katkı maddelerinden ibaret olan kola ve gazozlar

292620120130054946680.jpg
Aşırı yapay olan gıda boyalı herhangi bir şey

Ynt: Bu 5 şeyi çocuğa asla yedirmeyin

eline sağlık.
kesnlikle kola fazla içmeyin
kendim 3 4 senedir coco cola bağımlısıyım. hergün 2.5lt bitiriyorm. bırakamıyorm.. 1bardak suyu içemem ancak yemekte o da beyki. ayda içtiğim su 2.5ltyi geçmez. su kullanmıyorm devamlı kola içiyorm.ve kilo yaptırıyor. su içmemektenmidir bilmem.
+kusura bakmayın ama büyük tuvaleti 4 5 günde 1 yapıyorsun. buda kilo yaptırıyor sanırm.
yazın köyde olmasam davul gibi olmuştum şuan. kışın alıyorm yazın veriyorm. o aradada boyum uzuyor orta oluyorm çok zayıf deillmdir ama kiloluda deilmdir..
yazın tarlada devamlı çalıştığım için suyu içiyorm bol bol.
hele bir gün yaz sıcağı sineklerin çok oldğu zaman gündöndümüydü ne öle bişe o zmna yakın zamanlarda aydın kazarken tarlada sadece tek başıma 2.5ltyi bitirdim o günün içtiğim suyu bile fark ettm kendimde. suyu bol için bu arada gerçekten faydası çok çabuk belli oluyor..
bir kötü örnek oluyorm :(

nh_fıat link=topic=51720.msg525922#msg525922 date=1328052906' Alıntı:
eline sağlık.
kesnlikle kola fazla içmeyin
kendim 3 4 senedir coco cola bağımlısıyım. hergün 2.5lt bitiriyorm. bırakamıyorm.. 1bardak suyu içemem ancak yemekte o da beyki. ayda içtiğim su 2.5ltyi geçmez. su kullanmıyorm devamlı kola içiyorm.ve kilo yaptırıyor. su içmemektenmidir bilmem.
+kusura bakmayın ama büyük tuvaleti 4 5 günde 1 yapıyorsun. buda kilo yaptırıyor sanırm.
yazın köyde olmasam davul gibi olmuştum şuan. kışın alıyorm yazın veriyorm. o aradada boyum uzuyor orta oluyorm çok zayıf deillmdir ama kiloluda deilmdir..
yazın tarlada devamlı çalıştığım için suyu içiyorm bol bol.
hele bir gün yaz sıcağı sineklerin çok oldğu zaman gündöndümüydü ne öle bişe o zmna yakın zamanlarda aydın kazarken tarlada sadece tek başıma 2.5ltyi bitirdim o günün içtiğim suyu bile fark ettm kendimde. suyu bol için bu arada gerçekten faydası çok çabuk belli oluyor..
bir kötü örnek oluyorm :(
Bende kolayı çok içiyorum olmassa olmaz gibi.. Yazın çok içiyordum.. Ama azalttım.. Midem çok kötü yanıyordum bıraktım düzeldi..

Dqn link=topic=51720.msg526106#msg526106 date=1328097978' Alıntı:
Bende kolayı çok içiyorum olmassa olmaz gibi.. Yazın çok içiyordum.. Ama azalttım.. Midem çok kötü yanıyordum bıraktım düzeldi..
evet yazın evde bende çok içiyordum tarladan geldnmi fln direk kolaya. ama tarlada su içtiğimden dengeyi saglıyordu.
JOSEPH link=topic=51720.msg526112#msg526112 date=1328098292' Alıntı:
Arkadaşlar siz siz olun bu kolayı çok sık içmeyin mideyi çürütüyormus ve içinde zararlı maddeler varmıs :)
bnmki : ' ( iç-*-*
Freston link=topic=51720.msg526108#msg526108 date=1328098114' Alıntı:
Günde en az 1 lt.
noo-*-s

kola kadar lanet birşey yok bir ara bende bağımlısı olmuştum 1lt 1.5 alıyordum asitdi kaçmasın diye sabah açıp akşam atıyordum. şimdi içtiğim zaman afedersiniz balgam yapıyor. dişlerm bir tuhaf oluyor. kolayı bırakalı çok zayıfladım

Cocuklara yedirmeyin diyolar ama sarkuteri etleri disinda cidden et yedirmek mesele cocuklara. Hos biz almanyadayiz ve saglik dedimmi burda akan sular durur. O yüzden sorun yok, kola desen ayda bir girmez eve. Meyve suyu yine cok az. Su herseyin baslangici. Beni resimlerden az cok bilirsiniz. 1 ay öncesine kadar 122 123 kiloydum. 2 ocakta diete basladim, su an 109 kiloyum. Sabah ufak bi cavdar ekmeginden sandwich, aksama 300 gram kadar et, haftada 2 kerede sadece salata. Arada meyve. Tabi günde en az 2,5 -3 litre su...Aramizda iri sayilabilecek epey adam var, tavsiye ediyim dedim. Özelliklede RAHIM AVCI.))) Horlamam kesildi, bel agrilarim gitti..95 kiloya kadar inecem. Bu sefer hayli kararliyim. Bu ay sporada basliycam. Köye gidince sigarayida birakip köyde dag bayir kosaycam.....

qarizmatiqa link=topic=51720.msg526362#msg526362 date=1328115190' Alıntı:
kola kadar lanet birşey yok bir ara bende bağımlısı olmuştum 1lt 1.5 alıyordum asitdi kaçmasın diye sabah açıp akşam atıyordum. şimdi içtiğim zaman afedersiniz balgam yapıyor. dişlerm bir tuhaf oluyor. kolayı bırakalı çok zayıfladım
Dişlerdeki yumuşaklık hissi kadar kötü bişey yok , içmemek lazım .
Gazlı içecek çekerse canımız, maden suyu içelim bence iç-*-*

benim çocugum kalp rahatsızlıgı çeçirdi.ünlü bir profösörüm yurtdışından oglum için geldi.işini yarı yarı bırakıp.ve ilk sözü bunlar oldu.yani yukarıdakiler.
evet arkdaşlar bizler kimyasaldan uzak gdo lu bir üretimden uzaklaşalım.
sen yersen senin ürününü alanda onu yesin.
ama bizim milletinde zihniyeti degişmeli..

köylü link=topic=51720.msg526415#msg526415 date=1328117387' Alıntı:
benim çocugum kalp rahatsızlıgı çeçirdi.ünlü bir profösörüm yurtdışından oglum için geldi.işini yarı yarı bırakıp.ve ilk sözü bunlar oldu.yani yukarıdakiler.
evet arkdaşlar bizler kimyasaldan uzak gdo lu bir üretimden uzaklaşalım.
sen yersen senin ürününü alanda onu yesin.
ama bizim milletinde zihniyeti degişmeli..

Geçmiş olsun, maalesef içimiz dışımız gdo.

evet çok zararlı ama bırakamıyom. onun yerine zararsız ne içebilrz ?
ben asitsiz kola içemem her kolanın dibinide bırakırım tadı tuhaf oluyo her gün olsada.
+sigarada kullanıyorum ama zayıflama fln olmuyo kola yüzünden.

kolaları renklendirmek için kola böceği varmış onu öütüp renklendirmekte kullanıyorlarmış. kilosuda 250 dolar diye duymuştum daha önce bilen var mı?