new holland ile case ıh birbirlerine neden bu kadar düşman

tabiri caizse bunlar aynı ana-babanın çocuğu ;) case bayiisi new hlland kötü,new holland bayiisi case kötü.sonuçta bunlar civatasına kadar aynı.case standaart sürüngen vites üretiyor,new holland opsiyonel üretiyor.bana göre tek fark bu ok-*-s neden birbirlerini kötülüyorlar anlamış değilim..
avrupa modelleride birbirine çok benziyor
jxu=5bin serisi
maxxum=6bin serisi
puma=7bin serisi
özellik olarak pek değilde tip olarak magnum=9bin serisi

Ynt: new holland ile case ıh birbirlerine neden bu kadar düşman

mustafagursacli link=topic=51731.msg526003#msg526003 date=1328086770' Alıntı:
abi aralarında bi fark olsa anlicamda pek farkta yok.tamamen çıkar davası olmuş bu durum.abi bak case ıh sloganı şöyle ' ' biz traktörden anlayan çiftçiye traktör satarız ' ' diyorlarr yani traktörden anlamayan adam new holland alıyor ;D zuha-*-s

hellboy-07 link=topic=51731.msg526007#msg526007 date=1328087004' Alıntı:
abi aralarında bi fark olsa anlicamda pek farkta yok.tamamen çıkar davası olmuş bu durum.abi bak case ıh sloganı şöyle ' ' biz traktörden anlayan çiftçiye traktör satarız ' ' diyorlarr yani traktörden anlamayan adam new holland alıyor ;D zuha-*-s
ikisi arasında aşırı fark yok tamamen bayilerin satış stretejisi şimdi git case al oda aynı diyemez ya zeten case naylon rekabet ürünü

bizim burda abartılı şekilde birbirlerine düşman değiller. ama nh nin sahibi ise case bayisi bizden gelip parça alıyor diyordu. :D case bayisinede iyiki açmışsınız diyorlar siz olmadan önce nh bizi adamdan saymıyordu diyorlarmış. :D

ALİ DURMUŞŞŞŞŞ link=topic=51731.msg526010#msg526010 date=1328087356' Alıntı:
bizim burda abartılı şekilde birbirlerine düşman değiller. ama nh nin sahibi ise case bayisi bizden gelip parça alıyor diyordu. :D case bayisinede iyiki açmışsınız diyorlar siz olmadan önce nh bizi adamdan saymıyordu diyorlarmış. :D
bizim burda aşırı rekabet vardı ama şimdi biraz sular duruldu gibi :)

Çağrı link=topic=51731.msg526014#msg526014 date=1328087909' Alıntı:
bayiler arasında bir sıkıntı vardır yoksa yüzde 90 aynısı ama ben casenin iç tasarımını ve tipini daha çok beğeniyorum :)
tasarım derken içide aynı herhalde sadece döşemeleri farklı.case ' in rengi bej .ama toza falan pek gelmez hemen kirleniyor..

hellboy-07 link=topic=51731.msg526016#msg526016 date=1328088560' Alıntı:
tasarım derken içide aynı herhalde sadece döşemeleri farklı.case ' in rengi bej .ama toza falan pek gelmez hemen kirleniyor..
evt içi bej doğru kirlenir ama daha güzel gözüküyor içi tamamen aynı değildi birkaç değişiklik var tdnin içi çok kötü ve adi duruyor case biraz daha hoş geliyor benim gözüme tercih meselesi tabi :)

burdur da case bayisine gittim.genç bir delikanlı..eleman gerçekten traktorden anlayana satıyor malı.bana nh nin,tmosanın ,erkuntun bayilerinin yerlerini söyledi,git incele en son bana gel dedi..ben hiç düşmanlık görmedim:))

hellboy-07 link=topic=51731.msg526001#msg526001 date=1328086688' Alıntı:
tabiri caizse bunlar aynı ana-babanın çocuğu ;) case bayiisi new hlland kötü,new holland bayiisi case kötü.sonuçta bunlar civatasına kadar aynı.case standaart sürüngen vites üretiyor,new holland opsiyonel üretiyor.bana göre tek fark bu ok-*-s neden birbirlerini kötülüyorlar anlamış değilim..
avrupa modelleride birbirine çok benziyor
jxu=5bin serisi
maxxum=6bin serisi
puma=7bin serisi
özellik olarak pek değilde tip olarak magnum=9bin serisi
9000 ile stx birbirine benzer abi magnum t8 e benzer :D
t9000_head_pic.jpg

f48b46b4.jpg

oguzcu link=topic=51731.msg526870#msg526870 date=1328143473' Alıntı:
burdur da case bayisine gittim.genç bir delikanlı..eleman gerçekten traktorden anlayana satıyor malı.bana nh nin,tmosanın ,erkuntun bayilerinin yerlerini söyledi,git incele en son bana gel dedi..ben hiç düşmanlık görmedim:))
komşu case ile new holland ' ın bayiileerini yazarmısın.bizim burdaki bayiilerin yan kolları olması lazım burdur ' da.case bayiisi heltrak olması lazım,new holland ' da özata olması lazım herhalde :S

alışıldık bayii politikası hepsi birbirini kötüler içinden iyiyi kötüyü bilir ama dışa kötü olarak yansıtır nh bi önceki modellerinin kalıplarını caseye kullanıyo. geçenlerde köye bağ bahçe tipi case getirdi case bayiisi kamyondan bi indirdiler benim nh tn75n nin aynısı vitesinden göstergesine kadar hiç bi farkı yok bi dingilden dönme değil bayiiye söyledim yok kendine özgü bi model diyo gösterdim tn75i açıldı gözleri bayiinin bile bişeyden haberi yok.

ben traktör konusunda newholland derim case hem pahalı hem ikinci el piyasasını düşünecek olursak çok dibte ama new holland bebe altını gibi her zaman para eder yıpranmaz yolda bırakmaz

newwwww hollandddd :)

yıpranma yolda kalma konusunda katılmıyorum aynı motorlardır ama alım satımda case dez avantajlı misal sıfırı nh den 8 milyar pahalıysa satarken ancak 5 milyar pahalı olabiliyor