İLGİ TARIM (KALİTE KOKUYOR)

Ynt: İLGİ TARIM (KALİTE KOKUYOR)

omerfarukkoc link=topic=51900.msg528711#msg528711 date=1328394777' Alıntı:
kuru tarım yapanların tercih edebilicegi bir alet... nadasları ikileme için güzel olr...
paylaşım için tsekkürler...
bizim çiftçiliğimizde vazgeçilmezlerden biri diskaro.biz bunsuz çiftçilik yapamayız ama biz sulu tarım yapıyoruz pamuk,mısır başka çeşit ekmiyoruz
Dqn link=topic=51900.msg528702#msg528702 date=1328394020' Alıntı:
Bu aletler eskide kaldı yav :( Emeğine sağlık :)
bu diskaro 2010 model ama bizim burlara daha yeni geliyor ama süper bişey otları çok rahat kıyıyor.bizim burdakinler diskaronun geçtiği yerden otlar tekrar ayağa kalkıyor ;D

demir45 link=topic=51900.msg528755#msg528755 date=1328429395' Alıntı:
Bildiğimiz gobledisk...Malzeme kalitesi iyidir ama görünüşte ve işleyiş bakımından herhangi bir değişiklik görmedim diğer firmalar ile... :)
göble ayrı diskaro ayrı şey.ama bu adamlar diskaroyuda göble tarzı yapmışlar.bu modeller ağır olduğundan tarlada sekmiyor ve daha iyi batıyor.bazı diskaroların üstüne batsın diye kum çuvalı konuyor :D

hellboy-07 link=topic=51900.msg528761#msg528761 date=1328429992' Alıntı:
göble ayrı diskaro ayrı şey.ama bu adamlar diskaroyuda göble tarzı yapmışlar.bu modeller ağır olduğundan tarlada sekmiyor ve daha iyi batıyor.bazı diskaroların üstüne batsın diye kum çuvalı konuyor :D

Ön sıra goble, çentikli diskler ..Arkalar düz disk.. Yani goble +diskaro birleşimi gobledisk oluyor... Goble-Gobledisk-Diskaro şeklinde 3 e ayrılıyorlar... ok*0*-
Normal diskarolar hafif oluyor bu goblediskler ağır tiptir..Yani çoğu firmanında bu şekilde var ama bu ağır tipleride çekmeye motor lazım...Yani ben yine bir değişiklik görmedim... :) :)

1. resime satıcılar merdaneli diskaro diyorlar veismi gerçekten öyle.. ama siz ne diyorsunuz onu bilmem.
2i resim bildiğimiz diskaro
3. resim ağır tip göble
senin çentiklerle göble-diskaro olmasının bir anlamı yok.satıcı firmalar soruyor soruyorlar zaten diskleri nasıl olsun diye.en son biz göble yaptırdık usta sordu diskleri nasıl olacak dedi,bizde önleri çentikli olsun arkalar düz olsun dedik.şimdi biizim diskaroda önler çentikli ddeğilde düz disk olsaydı diskaromu olacaktı :S :D

hellboy-07 link=topic=51900.msg528792#msg528792 date=1328435637' Alıntı:
önemli değil mahmut,senin ddiğin veya benim dediğim önemli değil.ben kesinlikle benim dediğim olsun demiyorum ok-*-s benim yanlışım varsa sen düzelt anlş-*s

Bakıyorum nerede bulabilirim ama bunlar hakkında da pek bilgi yok heryerde diskaro denip geçilmiş...Genel kullanım bakımı ile goble yada diskaro deniliyor..Yani ben kimseden daha gobledisk diye birşey duymadım...Ama emin olmasam bu kadar bu konu hakkında yorumda bulunmazdım...

Bizim köyde diskaro var sadece..Asılır tipine Gobil, çekilir tipine ızgara deniliyor... :D

ilgiecostarhafiftipgobl.jpg

Arkadaşlar yaza ilgi tarımın ECOSTAR - Hafif Tip Gobley 24 lüsünü almayı düşünüyorum. Katoloğunda traktör gücü için 55- 75 hp arası diyor. MF 285 geniş tekerlek çekermi bunları acaba? Hem fiyatları nerelerde bu 24 lülerin ? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz?