Veterinerlerden memnunmusunuz

Selamueleykim arkadaslar. Veterinerlerden memnunmusunuz acil bi durumda cagirdiginizda hemen geliyomu yoksa gec mi geliyo hic veterinerlerin gec mudahlesinden uturu hayvanlarinizi kaybetiginiz oldu mu ben sahsen bi kac veteriner taniyorum birisi haric diyerleri hic bi isten anlamiyo sadece bi agri kesici antibiyotik verip gidiyo butun dertleri para almak ya sizlerin bu konuda dusunceleriniz nasil.

Ynt: Veterinerlerden memnunmusunuz

bizimki çok acil olmadıktan sonra hemen gelmez zaten kendısine durumu anlatırım ona göre gelir saat verir.memnun kalmadığı vitamini önermez sana bırakır verdiği ilaçlara aşırı zam koymaz usulüne uygun yapar :D

Bilader konu için teşekkürler.4-5 yıldır aynı veterinerle çalışıyorum işyeri köye yakın 10 km köyüde 7-8 km alo dedimmi il dışında değilse hemen gelir,çok çok altından kalkamadığım hastalık olmassa çağırmam tedavi için ilaç kalmassa elimde alo derim geçerken bırakır gider ,riskli doğumlar olursa mutlaka çağırırım (ama veterinerlerde ilaç fiyatları yüksek mümkün oldukça Konyadan depodan almaya çalışıyorum)

Veterinerlerden menunmusunuz

Ben sahsen cok veterinerle calistim ama biri haric hic birinden memnun kalmadim o birininde madi durumu iyi diyil oltrasyon aleti falan yok herneyse . Gecen sene bi inegim durduk yere sancilandi hamileydide ama asiri bi sancilanmaydi bende arkadasin tavsiyesi uzerine bi veterineri cagirdim geldi bakti demir yutmus dedi bende tamam hemen ameliyat edek dedim o yok miknatis verelim dedim ise yaramazsa ameliyat ederiz dedi bende bisey biliyor ki ondan diyor dedim tmm dedim bilmiyordum ki amaci iki tedavi parasi almakmis neyse miknatisi hayvana verip gitti bi iki saat sonra hayvan ulecek gibi oldu baktik olecek direk kestik karninda yavrusuyla bende veterineri tekrar cagirdim yanliz inegi kestigimi demedim geldi ve geldigi gibi yakasina yapistim inegin yanina goturdum bi daha bu cevrede senin yuzunden bi hayvanin oldugunu duyayim seni bu inek gibi keserim dedim bi kac gun sonra sordum diyarbakiri terk etmis memleketi mardin kiziltepeye dunmus sonra ne oldu ona bilmiyorum.

Memnun olmasak ne yapacağız.:S Dün akşam bir doğum oldu, gayet sağlıklı ve çokda güzel bir yavrusu var, inek 12 yaşında falan, biraz temkinli davrandık fazla sağım yapmadık ama şu an galiba doğum felci(süt humması). Yatıyor kalkmıyor, yemesinde içemesinde bişey yok, sabah mecburen çağıracaz.:)

at-*-* memnun değilim daha damdan yatalak bir inek iyileştireni görmedim basit hastalıklarda iğne verip düzeltiyorlar zaten iğne elimde bulunsa bende vurup düzeltiyorum daha hiç ultrasonlu baytar görmek dahi nasip olmadı gebeliklerine hep ellen bakıyorlar

nailyetek link=topic=51940.msg529918#msg529918 date=1328562162' Alıntı:
Memnun olmasak ne yapacağız.:S Dün akşam bir doğum oldu, gayet sağlıklı ve çokda güzel bir yavrusu var, inek 12 yaşında falan, biraz temkinli davrandık fazla sağım yapmadık ama şu an galiba doğum felci(süt humması). Yatıyor kalkmıyor, yemesinde içemesinde bişey yok, sabah mecburen çağıracaz.:)
Adı şu an aklımda değil ama ete yapılan haricinde ağızdan verilen bir ilaç var,onu içtiği zaman eğer hafif durumdaysa ayağa kaldırıyor orta dereceli olunca da serumla beraber epey iş görüyor.İnşallah elden çıkmaz düzelir abi.

Bence veteriner işi çok anlaşılması zor bir iş değil,hayvancılığı biraz olsun bilinçli yapmaya çalışanlar işini bilenle bilmeyen veterineri anlar.Bizim burda 3-4 adet veteriner var,bir kısmı ilçede bir kısmı ankara merkezde oturuyor.Çok esktra durumlar olmadıkça birinden biri muhakkak bulunur.Biraz da meseleye kendi yönümüzden bakmak lazım.Asıl mesele hayvanı hastalandırmamakta.Hastalandıktan sonra hayrını gör en basitinden bir antibiyotik yapıyor çoğu süte karışıyor 10 gün sütü döküyosun.Bu hipokalsemi(süt humması) mesela en beter hastalıklardan biri,kurtulsa bile ineğin ömründen ömür alıyor.Onun için koruyucu hekimlik dedikleri şey önemli dikkat etmeye çalışmak lazım.

onu bunu bilmemde veteriner çağırmakta tehlikeli aslında ya hastalıklı bir aharda gezipte sizin aharınızada bulaştırsa bir brusello mikrobu yerin altında yaşamına devam eder yıllar sonra bile toprağı tekrar açsanız mikroplar ineğinizi hasta edebilir. sadece tohumlamada ve cok acil bir hastalıkta çağırıyoruz ilacını doğurtmasını ve çoğu aşısını kendimiz vuruyoruz...