motorlu testere tavsiyesi ? (hızar)

Ynt: motorlu testere tavsiyesi ? (hızar)

R.çiftçi link=topic=51974.msg530533#msg530533 date=1328631360' Alıntı:
Ucuzdan pahalısı yoktur, 268 lik huskuarna kullanıyorum 12 yıldır kendi odunumu hazırlıyorum sadece üzerine odun düşürdüm zincir kilidi ve kapağını kırdım biraz ağır gelmeye başladı 500 tl civarında ya bir 236 lık huskuarna yada 170 lik sthıl alacam.
güzel seçim sthıl öneririm iyidir huskuarnada çok iyi makinadır

valla 0 ını inceledim hoştu ama husqrna stihl gibi uzun ömürlü olacağını sanmıyorum.ama alınıp yıllarca kullanılır zaten arkadada yıllık bir iki gün çalıştıracam diyo.ben olsam bende orta sınıf bir motor alırım yani.

bende 3 tane husquvarna var.268 i dedem 1997 senesinde almış. busene motor yaktı rektefe yaptırdım. 15 sene daha çalışır heralde diğerleri 55 ve 61 lik. onlarıda 2 sene önce aldık. bazı arkadaşlar fazla sıkıştırınca motor yakar demiş. 1997 den 2012 ye kadar kestiği ağaçlar İSTANBUL BOĞAZINA 3. KÖPRÜ OLURDU. ne motor yakması kardeşim.. sulu benzini bile bile koyduk yine bişey olmadı. stil de kullandım. bi nazlandımı hapı yuttun.ama bensana OLEOMAC öneririm. husquvarna ,stil fazla gelir oleomac tam orta..

evet ismail abi gerçekten çok sağlamlar bizde yanlışlıkla koyduk sulu benzin çalıştıramadıık başta sonra bujiye normal benzin sürdük tak diye çalıştı sökmedimiz yeri kalmadı yani çok aşırı hor kullanıldı bayada ağaç kesti ama ismail abi daha iyi bilir..

yavuz eğer bulabilirsen 038 magnum alman malı stıl al hem ufak işie hemde büyük işe gider bende 2 tane 70 lil stıl var 1992 almıştık 2000de 038 magnumu komşu almanyada getirdi türkiye den üçte biri fiyatına ömürlük torunlarına bırakırsın bence 1 mal bikere alır eski bir oduncu olarak konuşuyorum

büyük işler için sthıl 70 lik var onu kullanıyorum orta işler için husgvarna 345 var senin işin için en idal olanı husgvarna 345 lik tir 3 hp lik motoru var orta sınıf olarak geçer tavsiye ederim fiatıda yenisi 1200 lira cıvarı ama netten araştır ikinci el bula bilirsin belki.

feuer_frei link=topic=51974.msg530718#msg530718 date=1328640368' Alıntı:
beyler bıçkı motorlarınıza 1 depoda ne kadar yağ koyuyonuz..yağı fazla yada az koyunca motora zararı olurmu buji karartma falan..
benzine bir litreye 45--50 gr koyman yeterli olur fazlası motoru boğar bujiyi bozar ve çok duman yaptırır.

feuer_frei link=topic=51974.msg530718#msg530718 date=1328640368' Alıntı:
beyler bıçkı motorlarınıza 1 depoda ne kadar yağ koyuyonuz..yağı fazla yada az koyunca motora zararı olurmu buji karartma falan..
1000 ml ye 50 ml yağ koy yani %5 bunu ölçülü kapla bir şişede hazırla makinaya direkt karışık yakıt koy yağın fazlasından ziyade azı zararlı çünk motoru aşındırır çok yağ katarsan motorun performnsı azalır ama aşınma yapmaz duman atar zor çalışır azı daha tehlikeli

phantomerkunt link=topic=51974.msg530813#msg530813 date=1328644739' Alıntı:
1000 ml ye 50 ml yağ koy yani %5 bunu ölçülü kapla bir şişede hazırla makinaya direkt karışık yakıt koy yağın fazlasından ziyade azı zararlı çünk motoru aşındırır çok yağ katarsan motorun performnsı azalır ama aşınma yapmaz duman atar zor çalışır azı daha tehlikeli
saol 750 ml depo ms 360 STIHL in. 2 zamanlı motor yağının kapağınla 2 kapak okadara denk gelirmi 50 ml e.

şimdi baştada belirtmiştim egerki çok fazla işim olsa gider en iyisini husqunava,stihl veya dolmar alırım..
fakat ben sadece yılda bi kaç gün çalıştıracagım bi kaç depo benzin tüketecek bi makinaya okadar para vermek istemiyorum sadece evde bulunsun gerektiginde işimi görsün yeter... bu açıdan verdiginiz bilgiler ışıgında... şuan fiyatı uygun olan bi kaç markayı yazıyorum bu markalardan hangisini seçerdiniz birini almanız gerekirse.. distribitör firmalarından baktım hepsinin servisi elazıgda var..

alpina A400 (italyan malı) 2,2hp güçünde.fiyat:)294tl.
bu markanın en ucuz hızarı diger p serisi ile arasında ne fark var bilmiyorum ama fiyatı uygun =294
http://motorlu-agac-testeresi.ucuzu.com/alpina/a-400-p47847797/

EFCO MT 350 (italyan malı) 2,1hp güçünde =377tl fiyatı
efco nun bu modeli sadece ucuz 137 modeli ile aralarında ne fark var anlamış degilim aralarında 130tl fiyat farkı var..
http://urun.gittigidiyor.com/ev-dekorasyon-bahce/motorlu-testere-agac-kesme-efco-mt-350-52052333

OLEO MAC GS 35 (italyan malı) 2,1hp güçünde =388tl fiyatı
efco mt35 ile aynı tamamen.. bu motorla 941c modeli arasında ne fark var ? fiyatları farklı..
http://urun.gittigidiyor.com/ev-dekorasyon-bahce/motorlu-testere-agac-kesme-oleo-mac-gs-35-52051231

Einhell BG-PC 5045 (alman markası çinde üretimi) 3hp güçünde =354tl fiyatı

bu marka çinde üretim yapıyor ama testereleri hızlı ve güçlü 19m/s zincir hızı var
http://www.einhellmagaza.com/einhell_bg_pc_5045_benzinli_agac_kesme_urunu.html

hepside çok kötü markalar değil anladığım kadarıyla.. alpina en uygun fiyatlı olanı einhell en güçlü olanı.. efco ve olemac ta bilinenleri sanırım...homelit markasınıda tavsiye etmiş hemşerim ama fransız almayacagımdan sralamaya katmıyorum.. sizce hangisini tercih etmek mantıklı olur.. yada bi risk alıp gidip 100tl lik hızarmı alim bozulursa çöpe atarım boulmassa 4-5 depoda fiyatını cıkarır :)

sami ÖZKAN link=topic=51974.msg531034#msg531034 date=1328682834' Alıntı:
parça durmları nasıl acep servis falan misal soğukta ipi çektin içerdeki zemberek kırıldı 5 tl lik parça için çöpemi atılacak diyorlar
100tliklerin parcası pek bulunmaya bilir öbur markaların servisi olduguna göre parcasıda bulunur..

garden marka amca oğlu aldı cüzzi bir paraya 5 yıl oldu halen kullanıyor parçasıda bulunuyor ankara bahaustan almıştı gülünç bir rakama bizim işimiz bu makinalarla çok oluyor arazimiz bile orman gibi