sizce gelecek 10 yılda tümosan traktör dışında başka bir araç üretebilir mi

tümosan otomobil veye kamyonet üretebilir mi arkadaşlar

• Kullanılan toplam oy
    20
Ynt: sizce gelecek 10 yılda tümosan traktör dışında başka bir araç üretebilir mi

Arkadaşlar bana göre bir marka çok şey yapmak peşinde olmamalı. Bir tane şey üretsin ama adam akıllı üretsin. Tümosan elbette istediği herşeyi üretebilir ama kalitesiz bişey yaptıktan sonra ne anlamı var. Kalitesiz milyonlarca çeşit üretse mi daha iyi yoksa kaliteli bir tane çeşit mi üretse daha iyi? Bence sadece traktör piyasasında kalmalı, geliştirmelerini bu yolda yapmalı ve bütün gücünü bu yolda kullanmalı.

Ynt: sizce gelecek 10 yılda tümosan traktör dışında başka bir araç üretebilir mi

bence ürete bilir hatta tarım aletleri üretmeli... Traktör ve Tarım Aletleri birbirine çok yakın iki kavram... bir firma ekipman üretmeden önce traktörleri inceliyorlar... ekipmanları Traktör firmaları üretmesi bence daha mantıklı... en azından hangi ürün hangi traktöre göre daha iyidir bunu daha iyi çözebilirler... büyük (traktör)firmaları ele aldığımızda birçok ekipmanı kendileri üretiyor...

arkadaşlar bence üretemez cünkü obir türk malı bakın yeni modellere bi sürü para ama hic özellik yok bence aynı kalır diyor saygılarımı sunuyorum

okan6445 link=topic=5844.msg88944#msg88944 date=1225114122' Alıntı:
arkadaşlar bence üretemez cünkü obir türk malı bakın yeni modellere bi sürü para ama hic özellik yok bence aynı kalır diyor saygılarımı sunuyorum
Kardeşim ne demek o bir Türk malı.Türk malı olunca iyi değil mi neden Türk mallarını aşağılıyorsunuz bilmem.Bugün Arçelik-Beko,Vestel çok büyük atılımlar yapmış firmalar.Daha adı aklıma gelmeyen bir sürü firma var.Yapmayın kardeşim şunu Allah aşkına ya

valla öyle ama kardeş şimdi hem türk malını kötülemek icin demedim ama gercegide o yani ne var tümüoda siz söyleyin ben de eyvallah baba yanlış konuşmuşum boş bogazlık etmişim diyeyim herkesten de özür dileyim vvede özür dilemesinide biliriz yani

o tümosan önce adam gibi traktör üretsinde başka araçta eksik olsun

marksman link=topic=5844.msg88993#msg88993 date=1225120264' Alıntı:
Kardeşim ne demek o bir Türk malı.Türk malı olunca iyi değil mi neden Türk mallarını aşağılıyorsunuz bilmem.Bugün Arçelik-Beko,Vestel çok büyük atılımlar yapmış firmalar.Daha adı aklıma gelmeyen bir sürü firma var.Yapmayın kardeşim şunu Allah aşkına ya

çok güzel bir örnek vermişsin seni tebrik ederim...
özellikle VESTEL bugün Dünya ya teknoloji satıyor... Zorlu...
Arçelik ile Beko da aynı fabrikada üreiliyor : genelde iç piyasaya Arçelik, dış piyasaya ise Beko ihraç ediyorlar... bu 3 marka dünya genelinde ün yapmış ve kendini kanıtlamıştır...

POYRAZLI SALİH link=topic=5844.msg89229#msg89229 date=1225140872' Alıntı:
çok güzel bir örnek vermişsin seni tebrik ederim...
özellikle VESTEL bugün Dünya ya teknoloji satıyor... Zorlu...
Arçelik ile Beko da aynı fabrikada üreiliyor : genelde iç piyasaya Arçelik, dış piyasaya ise Beko ihraç ediyorlar... bu 3 marka dünya genelinde ün yapmış ve kendini kanıtlamıştır...
Yani aldığı ödüller belli hergün yeni bi yenilik yapıyorlar.Dedim ya adı aklıma gelmeyen birçok firma var.At gözlükleri takılmış Türk malı kötü alınmaz diye hep aynı.Ben sitede kolay kolay tartışmaya girmem ama bazı dayanamadığım noktalar var bedeli ne olursa olsun öderim hiç problem değil.Daha fazla da konuşturmayın beni kuralları çiğnemek istemiyorum.Bir dahaki mesajım daha da sert olur kaldıramayabilirsiniz(Salih lafım sana değil)

yaa konu nerden nere gitmiş oo biz tümodan bahsediyoz bikere tümonn yg kartelinde hala iveco damgası var rkadaş hallide katılıyorum ilk önce notoru düzeltsin sonra ne yaparsa yapsın gurur duyarız

Türk malı alınmaz çok yanlış bir kavram fakat şahsen ben vestelden bir iğne almam hiç bir müşterime de vestelden git şunu al demem ama arçelik ve beko ya diyecek lafım yok neyse gelelim asıl mevzuya bugün dünyada bir fabrikada en fazla model üreten fabrika bursa renault fabrikasıdır ve bu fabrika 6 farklı model üretiyor (düşünün koskoca fabrika içinde bir bölümden diğer bölüme gitmek için arabyala gidiyorsunuz)bunlar : clio, clio symbol, clio van, clio station wagon, megane 2 sedan, megane 2 station wagon düşünün bu fabrika dünyanın en hızlı fabrikalarından birisi (54 sn de bir araç banttan iniyor) şimdi ele alalım tümosan öncelikle bir ar ge merkezi ayarlaması lazım araba için burada çalışacak otomobil tasarımcıları gerekli burada aerodinamik hesaplamalar , aracın üstüne koyulacak en ufak parcanın maliyet hesaplamaları yok efendim bu araçların montajı için robot sistemi (bildiğim kadarıyla tümosan elle montaj yapıyor) bu sistmelerin kurulması bu olanakların sağlanması gerekiyor bence tüosan hiç kalkışmasın direk traktör ve ekipmanları üretsin çünkü uzman olduğu konu bu

saygılarımla...

okan6445 link=topic=5844.msg89652#msg89652 date=1225228487' Alıntı:
yaa konu nerden nere gitmiş oo biz tümodan bahsediyoz bikere tümonn yg kartelinde hala iveco damgası var rkadaş hallide katılıyorum ilk önce notoru düzeltsin sonra ne yaparsa yapsın gurur duyarız
Kardeşim biz nerden taa nerelere giden konular gördük kafanı yorma rahat ol.Onlar gibi bu konu da şimdi amacı dahilinde dewam edecek hiç şüphen olmasın

dennizs aynen katılıyorum sana bakın ben bir jd kullanıyorum şimdi diyeceksiniz ki ondan tümoyu kötülüyosun diye ama alakısıyok bildigim kadarıyla nh ninde türk malı var motor dışardan geliyo sadece demi ama adamlar onu dört dört lük yapmış hak verin sizde bana 8066 da 98 den beri levye var benim bildigim sekromec var bunları daha tümosan yeni yaptı dogrumu yanlışmı tümson onsene ye kadar sadece tork atabilr motorlara saygılar

okan6445 link=topic=5844.msg89756#msg89756 date=1225275536' Alıntı:
densiz aynen katılıyorum sana bakın ben bir jd kullanıyorum şimdi diyeceksiniz ki ondan tümoyu kötülüyosun diye ama alakısıyok bildigim kadarıyla nh ninde türk malı var motor dışardan geliyo sadece demi ama adamlar onu dört dört lük yapmış hak verin sizde bana 8066 da 98 den beri levye var benim bildigim sekromec var bunları daha tümosan yeni yaptı dogrumu yanlışmı tümson onsene ye kadar sadece tork atabilr motorlara saygılar
densiz derken beni mi kastediyorsun_?