işte kangal

Ynt: Köpeklerinize sahip cikin....

bizim pederin anlattığına göre eskiden kurtlar böyle yöntem uygularmış ölü taklidi yaparlarmış beygir lere ineklere falan yanına gidincede somaklarına saldırırmış.koyunlarıda enseden yakalayıp dümenleyerek istediği yere götürürmüş..

feuer_frei link=topic=52016.msg530843#msg530843 date=1328645510' Alıntı:
bizim pederin anlattığına göre eskiden kurtlar böyle yöntem uygularmış ölü taklidi yaparlarmış beygir lere ineklere falan yanına gidincede somaklarına saldırırmış.koyunlarıda enseden yakalayıp dümenleyerek istediği yere götürürmüş..
yörüğün bir anlatıyordu koyun köprüden atladığını ve kurt gördüğünü hiç unutmazmış...

Ynt: işte kangal

Black.Boyss.37 link=topic=51986.msg530156#msg530156 date=1328612026' Alıntı:
köpek dalaştırmayı pek sevmem ama kangal köpekleri cok kinci hayvanlardır amcamın oğlunda k 9 cinsi kurt var bu bizim eski yaşlı kangalı enseden yakalayıp amcamın oğlu gelene kadar bırakmadı amcamın olu geldi bıraktı k 9 ama bizim kangal cok yaşlanmıştı artık son günlerini yadıyor diyebilirim aradan bi hafta gecti gene salınıp kavgaya tutuşmuşlar ve kangalın asıl gücünü orda gördüm 9 10 yasında rahat vardı kangal o almankurtunu biz gelene kadar boğmuş yaanında bekliyordu öylece ondan orda sonra hayvan barınagına verdik aradan 1 hafta gecti görmeye gittim beni gördü bi havaya girdi anlatamam yani aradan 1 ay gecmiş yine gittim ölmüştü ardından kangal cinsinin 7 8 türü var ve bende ayıboğan cinsi 1 adet erkek getirttim sivastan ama pek bakamadım hayvana biraz boyu bodur kaldı ama gene heybetini koruyor suan 1,5 yasında yazın domuzlarla mücadele ediyordu kurta hiç aman vermez kangal . ama yina acı verici bi olay her tarafını kemirmiş hayvanın celimsiz yaşlı bi kangal olabilir yada cok genc .. onun için kapının önünden en az 2 kangalın mutlak olmalı yada alman kurdu diğer köpekler kurtlarla baş edemezler bende amerikan pitbull u dahil vardı o cins köpekler insanlaı cok hedef alıyor fakat bi kangalın alman kurdunun insana bi saygısı vardır kovalar ama ısırmaz cokca sahit oldum kendimden örnekleride var kangal kadar vefalı köpek yoktur dünyada..
Kangalin bilmem kac cesit cinsi olmaz gardas. Kangal tek bir irktir. Ayibogan kurtbogan itbogan diye ayri ayri degildir. Kim diyosa sallamis. Dünyadaki calisan köpeklerin icinde en güclülerin icindedir. Onlarla ayni özellige sahip türkmen alabai ler, volkadovlar(genelde yazin davar kisin dövüs icin beslenirler) ve yine kafkas coban köpekleri basta gelir..sarplaniac denen yine balkanlardaki bir irk kurtlarla gayet iyi mücadele edebilmekde. Türkiyede cok fazla köpek irki varken boz karabaslarin hepsine kangal derler ama cok yanlis bilgidir. Örnek verirsek tuz gölü civarinda akbaslar yogundur. Kar beyazi olurlar, kangal kadar iyi davarci ama insanalara karsi daha agresiflerdir. Aksaray bölgesinde malakli dedigimiz irk yaygindir. Bekcilik ve bogus icin beslerler. Davarda basarili olamaz. Kars ve karadeniz dag köpekleri birbirine benzer köpeklerdir ve sürü korumada calisirlar.

Dqn link=topic=51986.msg530905#msg530905 date=1328647056' Alıntı:
Sağol abi :) Bizim köyde yavrusu filan yaklaşık 30 tane kangal çoban köpeği var. Tabi ne kadar kangallar bilemem ok-*-s
30 köpekden 5 tanesi saf kangalsa cok iyi rakam sayilir muhammet. merakümde ve kaymakamlikda hatta tigemde kirmalar satilirken köylerde saf kangal olmasi pek olacak is degil cünki....

satocan58 link=topic=51986.msg530909#msg530909 date=1328647191' Alıntı:
30 köpekden 5 tanesi saf kangalsa cok iyi rakam sayilir muhammet. merakümde ve kaymakamlikda hatta tigemde kirmalar satilirken köylerde saf kangal olmasi pek olacak is degil cünki....
grin-*-s Eğer bir kurdu yakalasalar ortadan bölerler. Tek dolaşanı görmedim. İnsana saldırıyorlar cidd*-*-* Yazıda yabanda yakalasalar adamı yerler slk-*-s

iste kangal

Yaw arkadas bu ne bicim bi hayvandir hayatimda kurt gurmedim sadece tvde bide internete gurdum pekte korkulacak bi hayvanmis gibi gelmiyor yanliz sizin anlatiklariniza bakilirsa cuneyt arkinin kurtlasmis hali gibi geliyor bana .

Ynt: iste kangal

Hebun021 link=topic=51986.msg530919#msg530919 date=1328647468' Alıntı:
Yaw arkadas bu ne bicim bi hayvandir hayatimda kurt gurmedim sadece tvde bide internete gurdum pekte korkulacak bi hayvanmis gibi gelmiyor yanliz sizin anlatiklariniza bakilirsa cuneyt arkinin kurtlasmis hali gibi geliyor bana .
Seninle bir duello yapsada görsen bir ))) :D

Ynt: iste kangal

Hebun021 link=topic=51986.msg530919#msg530919 date=1328647468' Alıntı:
senin elinde olcak bi çakı şener şen gibi saldırırsın kurda.. yaş kaç senin hacı zuha-*-s zuha-*-s

Ynt: işte kangal

valla bizim köpegin hayatı tehlikede napacaz bilmiyorum tek oldugu için pek ayrılmıyor evin etrafından evin yanına kadar geliyor kurtlar.. hızan zamanları tekte gezmiyorlar.. çok tehlikeliler insanada saldırıyolar evvelki senelerde bi motorsikletliyi karlı havada 3-4tane kurt ta köyüne varana kadar kovalamışlardı adam donmuştu soguktan elleri tedavi görmüştü sonrasında.. karlı oldugu için yol da suratlide gidemiyormuş elinde levye ile öbür elide motor sikleti kontrol ederek köye varmış..