işte kangal

180820120207073054474.jpg

işte kangalKöpeklerini takip eden Algül, komşusuna ait olan Kangal köpeğinin parçalanmış halde iskeletiyle karşılaştı. Köpeğin sadece kafasının kaldığını söyleyen Algül, gördüğü manzara karşısında hayretler içerisinde kaldığını belirtti. Dağda aç kalan kurtların köpeğini yediğini dile getiren Algül, 'Hafta sonu Kemalpaşa Mahallesi Tarım Sokak'ta bulunan bahçeli evimizi kontrole gelmiştim. İki tane köpeğimin aşırı derecede huysuzlandığını fark ettim. Köpeklerimi serbest bıraktığımda evimin 100 metre aşağısında başı ve iskeleti kalmış komşumuzun çoban köpeğini gördüm. Çok şaşırdım ve korktum. Çünkü aşırı kar yağışı sonucu dağda aç kalan kurtlar buraya kadar gelip köpeği parçalayarak yemişler' ifadelerini kullandı

301420120207073018965.jpg

Ynt: işte kangal

daha dun akşam 20.30 civarlarında 3 tane kurt ta kapının önune kadar geldi köyümüzde kardeşim köpegin çok havlaması üzerine cıkıp baktıgında gördü bizim 9 aylık kangala da göz koymuşlar :) allahtan kardeşim çıktı geri dönüp silahı alana kadar kaçtılar.. yan köydede kulubesinde baglı bi köpegi parçalamışlar sadece bi ayagı kalmış kulubesinde.. etraf karla kaplı açlar bu ay köye kadar iniyorlar.. bizim köpek tehlikede ... iki gun önce gece yine gelmişlerdi babam fark etti yine vuramadık kaçtılar evin arkasına kadar gelmişlerdi.. köpegi nasıl koruyacaz bilmiyoz

guzel iki kangal olacak şimdi bizim avluya baglıcaksın oraya bi leş atacaksın kurt geldiginde salacaksın kangalları belgesel çekeceksin süper olur :) artık kim kimi yer görürdük.. ama kurtlar 3-4 tane birden geziyor bizim burada..

köpek dalaştırmayı pek sevmem ama kangal köpekleri cok kinci hayvanlardır amcamın oğlunda k 9 cinsi kurt var bu bizim eski yaşlı kangalı enseden yakalayıp amcamın oğlu gelene kadar bırakmadı amcamın olu geldi bıraktı k 9 ama bizim kangal cok yaşlanmıştı artık son günlerini yadıyor diyebilirim aradan bi hafta gecti gene salınıp kavgaya tutuşmuşlar ve kangalın asıl gücünü orda gördüm 9 10 yasında rahat vardı kangal o almankurtunu biz gelene kadar boğmuş yaanında bekliyordu öylece ondan orda sonra hayvan barınagına verdik aradan 1 hafta gecti görmeye gittim beni gördü bi havaya girdi anlatamam yani aradan 1 ay gecmiş yine gittim ölmüştü ardından kangal cinsinin 7 8 türü var ve bende ayıboğan cinsi 1 adet erkek getirttim sivastan ama pek bakamadım hayvana biraz boyu bodur kaldı ama gene heybetini koruyor suan 1,5 yasında yazın domuzlarla mücadele ediyordu kurta hiç aman vermez kangal . ama yina acı verici bi olay her tarafını kemirmiş hayvanın celimsiz yaşlı bi kangal olabilir yada cok genc .. onun için kapının önünden en az 2 kangalın mutlak olmalı yada alman kurdu diğer köpekler kurtlarla baş edemezler bende amerikan pitbull u dahil vardı o cins köpekler insanlaı cok hedef alıyor fakat bi kangalın alman kurdunun insana bi saygısı vardır kovalar ama ısırmaz cokca sahit oldum kendimden örnekleride var kangal kadar vefalı köpek yoktur dünyada..

Bizim dağlar kurt dolu olur 2 gün önce köye kadar indiler diye duydum şakaya gelmez kangal mangal dinlemez kurt bunlar sürüyle gezerler doğada yemek bulamayınca onlar ne yapsın köylere iniyorlar size tavsiyem
Evinizde yemediğiniz fırında satılmayan ekmekleri toplayıp doğaya yol kenarlarına hayvanların bulunduğu bölgelere dağıtın ben köye giderken haftasonu 8 poşet ekmek bıraktım yol kenarlarına dönerken kontrol ettiğimde 1 tane bile kalmamıştı sizde yapın doğanın dengesi bozulmasın hem az bir sevap kazanırız.

Freston link=topic=51986.msg530162#msg530162 date=1328612906' Alıntı:
Bizim dağlar kurt dolu olur 2 gün önce köye kadar indiler diye duydum şakaya gelmez kangal mangal dinlemez kurt bunlar sürüyle gezerler doğada yemek bulamayınca onlar ne yapsın köylere iniyorlar size tavsiyem
Evinizde yemediğiniz fırında satılmayan ekmekleri toplayıp doğaya yol kenarlarına hayvanların bulunduğu bölgelere dağıtın ben köye giderken haftasonu 8 poşet ekmek bıraktım yol kenarlarına dönerken kontrol ettiğimde 1 tane bile kalmamıştı sizde yapın doğanın dengesi bozulmasın hem az bir sevap kazanırız.
fettah abi cok güzel bi düşünce o hayvanlarında yemege ihtiyacı var yoksa kolaymı kangalı alt edip yemek hayatını ne kadar tehlikeye sokuyor onların amacı birbirini dövüp yenmak değil ekmeğinin pesşinde kangal evini koruma endişedinde kolay değil yani ...

Black.Boyss.37 link=topic=51986.msg530168#msg530168 date=1328613250' Alıntı:
fettah abi cok güzel bi düşünce o hayvanlarında yemege ihtiyacı var yoksa kolaymı kangalı alt edip yemek hayatını ne kadar tehlikeye sokuyor onların amacı birbirini dövüp yenmak değil ekmeğinin pesşinde kangal evini koruma endişedinde kolay değil yani ...
Kış aylarında bizim buralarda güvercin çok olur bolu kk tarafında ortaya çıkarlar 3 ekmek aldıysam 1ini veririm yesin hayvancağızlar aç kalmasınlar neyim eksilecek zaten tek kişi 3 ekmek yenilmiyor 1 tanede onlara vereyim 50 kuruş bir ekmek çok birşey değil ama 1 ekmeğe kaç güvercin hayvan doyar.Herkes imkanı olan herkes bu işi yapmalı

Freston link=topic=51986.msg530169#msg530169 date=1328613377' Alıntı:
Kış aylarında bizim buralarda güvercin çok olur bolu kk tarafında ortaya çıkarlar 3 ekmek aldıysam 1ini veririm yesin hayvancağızlar aç kalmasınlar neyim eksilecek zaten tek kişi 3 ekmek yenilmiyor 1 tanede onlara vereyim 50 kuruş bir ekmek çok birşey değil ama 1 ekmeğe kaç güvercin hayvan doyar.Herkes imkanı olan herkes bu işi yapmalı
cok haklısın vala o hayvanların ne günahı var ormana atıver bi ekmek cok sevaba girersin