YENİ ERKUNT KIYMET 90 4 WD KABİNLİ LÜKS TEKNİK ÖZELLİK

Ynt: YENİ ERKUNT KIYMET 90 4 WD KABİNLİ LÜKS TEKNİK ÖZELLİK

Kendi milletimizi çok hafife alıyoruz ben nh td 90 yerine erkuntun 90 lığını alırım..

hadi bakalım hayırlısı bir çıksında inceleyelim, yalnız 90 bg lik bir traktörde 8 tane hidrolik çıkışı ne işe yarar hangi ekipmanda kullanılır anlamış değilim, bilen biri anlatsın. 8 tane hidrolik borusu olan ekipmanları genelde 140 bg üstü traktörler çekiyor anlamadım ben açıkçası.

Erkunt yine yapacagini yapmis newhollandda mecbur degisime gidecektir td serisi kaportalari avrupa serileri gibi yaparlar zaten butun isleri isim yada sekil degistirmek

dengesiz link=topic=52006.msg530763#msg530763 date=1328642178' Alıntı:
hadi bakalım hayırlısı bir çıksında inceleyelim, yalnız 90 bg lik bir traktörde 8 tane hidrolik çıkışı ne işe yarar hangi ekipmanda kullanılır anlamış değilim, bilen biri anlatsın. 8 tane hidrolik borusu olan ekipmanları genelde 140 bg üstü traktörler çekiyor anlamadım ben açıkçası.
benim elimde olsa istediğimi yaparım hatta o çıkışları kullanarak öne hidrolik kolu bile yapılır kumandası zaten içeride bizim traktörlerde şuan 4tane var ve yetersiz geliyor mesela arkada kepçe takılıyken römorkun damperini kaldıramıyoruz mecbur kepçenin hortumunu söküyoruz her sökmede yağ kaybı kendi açımdan söylüyorum bu işlemi günde 10kere yapan birisi için sıkıcı ve oyalayıcı oluyor..

keşke fiyatları biraz düşük olsada 10 kişiye pahalıdan satacağına 15 kişiye uygun fiyata verse şahsen benc fiatı türk çiftçisine uygun olsa şuan diyelim piyasada 1000 tane erkunt varsa 1300 hatta 1500 olurdu yani sürümden em sürümden kazanırdı hemde çiftçimiz daha çok yerli ürün kullanmış olurdu. önce onlar biraz fedakarlık yapıcak ki sonra zamda yapsa türk çiftçisi bukadar kınamıyacak. yazık ya kolay mı kazanılıyor sanki çiftçi güneşin altında pişsin alışssın 3 kuruşa satsın gitsin 10 kuruşa motor alsın. uyrra*-*- at-*-*

anayurtlu 3105d link=topic=52006.msg530772#msg530772 date=1328642514' Alıntı:
benim elimde olsa istediğimi yaparım hatta o çıkışları kullanarak öne hidrolik kolu bile yapılır kumandası zaten içeride bizim traktörlerde şuan 4tane var ve yetersiz geliyor mesela arkada kepçe takılıyken römorkun damperini kaldıramıyoruz mecbur kepçenin hortumunu söküyoruz her sökmede yağ kaybı kendi açımdan söylüyorum bu işlemi günde 10kere yapan birisi için sıkıcı ve oyalayıcı oluyor..
haklısın volkan aga ön hidrolik bile takıla bilir

Emin01 link=topic=52006.msg530760#msg530760 date=1328642050' Alıntı:
Kendi milletimizi çok hafife alıyoruz ben nh td 90 yerine erkuntun 90 lığını alırım..
helal erkunt a alk-*s alk-*s ayrıca 60-70 olsa peynir ekmek gibi satılır bu özelliklerle ki sanmam tahminim 80-90 olur fiyatı

Arkadaşlar özellikler bence gayet yerinde özellikler. Fazla olsunda eksik olmasın. Yani kısacası bence özelliklerini tartışmaya gerek yok. Fiyatıda belki özelliklerinden dolayı diğer markalara göre fazla olabilir. Ama buda bu özelliklere göre normal diyebiliriz. Zaten tahmini rakamlar üretiyoruz. Herkes biliyorki verilen fiyat liste fiyatı oluyor. Bayiler pazarlıkta yerli markalarda baya düşüyorlar. Yani liste fiyatına bakmamak lâzım. Misal bir markanın 100 Hp modeline 90.000 TL fiyat biçiyorlar. Adam almaya gidince 70.000 TL ' ye alıp geliyor. Yani diğer yerli firmaların fiyatlarıyla tahmini rakamlara şuan için karşılaştırmak yalnış olur. Hele bir piyasaya çıksın. Fiyatı belli olsun. Pazarlıkta ne kadar düşülüyor onu görelim. O zaman daha doğru karar verilir.

Ayrıca şunuda ekleyeyim. Bu sene içinde diğer yerli markalardan pek yeni modeller göremeyiz diye düşünüyorum. NH ' nin TD5 serisini ben bizzat yakından Almanya ' da inceledim. Motor farkı ve shuttle ' dan başka bir yeniliği yok. Tümosan ' dan zaten yeni bir model çıkacağına dair bir haber yok. Zaten yeni modellerini yeni çıkardılar sayılır. Maxima projesi falan varmış. Ama oda büyük modeller için düşünülüyor. Onun özellikleri Erkunt ' a yakın. Ama üretime geçer mi geçerse ne zaman geçer belli değil. Başak zaten pek belirsiz. Hattat ' da zaten yeni çıktıki Valtra üretimlerinde bile bu tarz özelliklerin bir çoğu şuan için bulunmuyor. Hattat ' da olsun. Başkada kuvvetli yerli firma yok. Yani Erkunt ipi göğüsler diyebilirim....

8 hıdrolık cıkısı konusu bıraz karısık aslında ... tamam ne kadar cok cıkıs o kadar ıyı buna ıtırazımız yok ama .. 8 cıkısa 4 tane ayrı ekıpman baglandıgında arkadakı yag pıstonlarda gezerken sanzıman yagsız kalacak ... ama erkunt bunu akıl etmıstır heralde zuha-*-s

ertac sahın link=topic=52006.msg530788#msg530788 date=1328643373' Alıntı:
8 hıdrolık cıkısı konusu bıraz karısık aslında ... tamam ne kadar cok cıkıs o kadar ıyı buna ıtırazımız yok ama .. 8 cıkısa 4 tane ayrı ekıpman baglandıgında arkadakı yag pıstonlarda gezerken sanzıman yagsız kalacak ... ama erkunt bunu akıl etmıstır heralde zuha-*-s
alk-*s

anayurtlu 3105d link=topic=52006.msg530757#msg530757 date=1328641962' Alıntı:
arkadaşlar T5060 var demişsiniz 80-90bin liraya erkunt onun özelliklerini yakalayabilirse neden ondan pahalı olmasınki sırf türkiyede üretiliyor diyemi?
dememiz $u o traktör ithal gümrük vergisi var o yüzden pahalı .. gümrük vergisi ödemeden gümrük vergisi ödüyomu$ gibi traktöre fiyat koymak piyasaya hakim olmasını engelliyo erkunt almayalım tümosan almayalım demiyorum madem türkiyede üretiliyo gümrük vergisi ödemiyor %20 ucuz olsun herkes erkunt alsın diyorum .. bu fiyatlarla piyasada tercih edilmesi çok zor .. pazar payını başka türlü büyütemez .. %30 kar değilde %10 karla satıcak traktörü peynir ekmek gibi satıcak .. 60 binliraya 90 beygir traktörü kim almaz ..

bu özelliklere sahip olursa erkunt piyaayı ele geçirir en azında nbu bggücünde çok felaket bir pay yakalar ayrıca bu özelliklere sahip traktör 80-90 bin arası olursa çok satar çiftçimiz bu fiyata bu özelliklere sahip bir makinayı alır

ertac sahın link=topic=52006.msg530788#msg530788 date=1328643373' Alıntı:

İnşallah akıl etmiştir, aklı etmesede farketmez Türk çiftçisi bir yolunu bulur, frenin yanına koyar 20 lt yağ tenekesini bir boruyla uzatır şanjumana ;D

cruelmann link=topic=52006.msg530803#msg530803 date=1328644030' Alıntı:
dememiz $u o traktör ithal gümrük vergisi var o yüzden pahalı .. gümrük vergisi ödemeden gümrük vergisi ödüyomu$ gibi traktöre fiyat koymak piyasaya hakim olmasını engelliyo erkunt almayalım tümosan almayalım demiyorum madem türkiyede üretiliyo gümrük vergisi ödemiyor %20 ucuz olsun herkes erkunt alsın diyorum .. bu fiyatlarla piyasada tercih edilmesi çok zor .. pazar payını başka türlü büyütemez .. %30 kar değilde %10 karla satıcak traktörü peynir ekmek gibi satıcak .. 60 binliraya 90 beygir traktörü kim almaz ..
aynen kim almaz.. şu özellikler iştah kabartıyor ben newholland ve mf kullanıyorum ama erkunt u taktir ediyorum helal olsun alk-*s alk-*s

Türk çiftçisini mahrum bırakmışlar. mesela fıat 480 in 1980 küsür modellerinde çiftçeker modelleri var avrupada. Bizlere yaygın olarak 2000 lerin başında getirdiler çiftçekerleri. 90 model 45-66, 55-66 varken bizde hala 75-56 üretiyorlar ve biz hala satın alıyoruz. Şu an çiftçilik yapan her çiftçide traktör var, illaki yenilemek farz mı, bir yıl kimse satın almasa eşşek gibi hayvan gibi fiyat düşürecekler. hepsi hemde. İthal traktörler tonla gümrük vergisi ile türk üretimleriyle yaklaşık fiyatlara satılması bizim bilinçsiz bi tüketici ve halk olduğumuzu gösteriyor. Ve türkiye de işçilik çok pahalı olan bi ülke de değil. Lütfen yeni traktör delisi olmayalım. Önemli olan çiftçiliktir, tarktör bi araçtır, amaç olamamlıdır. Çalışıp didinip kazandığımızla sadece traktör almayalım.

Helal olsun her zaman arkandayız gidip mf alacağıma aynı özelliklerdeki erkuntu alırım. Yerli sanayimiz gelişsin. Bazı arkadaşlar 4 devirli kuyruk milinin ve 8 çıkışlı hidroliğin gereksiz olduğunu söylemiş, bence eksik olmasında fazla olsun. Performansı güzel olur ve birazda ucuz olursa piyasayı eline alır diye düşünüyorum. İnşallah öyle olur.