hayvancılık zor iş.... eşek yetiştiriciliği yapsak ne kazanırız?

bereket” tvde izledim. İtalya’da modern ahırlar, yüzlerce dönüm, etrafı tellenmiş tarlalar, yemyeşil bayırlar. değişik renklerde kocaman eşekler. Dişisi, erkeği, genç yavruları ve minik sıpaları.
televizyonun program yapımcısı, İtalyan çiftlik sahipleri, eşek besleyicileri, yetiştiricileri ile konuşuyor, dönüp izleyicilere Türkçe olarak anlatıyor.
Bu çiftlik, Avrupanın en büyük eşek çiftliği. 800 eşek barındırılıyor. Sütleri sağılıyor ve 30 avroya yaklaşık 75 TL litresi satılıyor. Dünya üzerinde en besleyici, az yağlı vs. sütmüş. En ünlü bebe mamalarında kullanılıyormuş
acaba bu işe girsek çok para kazanırmıyız? Boğazdan Yalı alabilirmiyiz. Unutmayın yalıda oturan fabrikatör var. Çiftçi yok.

konu ile ilgili birde eşşek şakası iliştirelim :D

Mustafa Karadeniz Sakalari Essek Eti Sakasi flv

Ynt: hayvancılık zor iş.... eşek yetiştiriciliği yapsak ne kazanırız?

çoğunlukla hastalar içiyo anne sütüne en yakın süt die her önüne gelen deil yani onun içinde süt pahalı alıcı az :8 ok-*-s

Piyasada eşek çok sütleride sağılıyor, enflasyonu olan bir ürünü tercih etmemek lazım!

Ama ilginç konu teşekkürler...

bende izlemiştim o programı çok ilginç gelmişti ama adamlar eşekten bile para kazanıyo bizim halkımız ineğin sütü için neler ile uğraşıyo. yok silaj dı yok yem di küspeydi derken elde lan nedir bilmem. Allah sabır versin halkımıza :(

Freston link=topic=52057.msg531594#msg531594 date=1328725835' Alıntı:
10 Litre eşşek sütü 500 TL EŞSÜT ' ten zuha-*-s Eşek sütü eşeğin ta kendisi grin-*-s zuha-*-s şety*-*
3 deil 5 deil 7 deil tamm 10 litre yanlış anlamadız tam 10 litre eşsüt 500 lira tamamen yüksek kesimlerde doğal çevresinde yetiştirilim hijjen sağlık koşullarına uyarak üretiyoruz.........
-meraba efendim bi tadına bakarmısınız
-tabi
...
-nasıl
-güzel
-eşek sütü eşşeğin ta kendisi ;D zuha-*-s

saimbal link=topic=52057.msg531602#msg531602 date=1328726077' Alıntı:
3 deil 5 deil 7 deil tamm 10 litre yanlış anlamadız tam 10 litre eşsüt 500 lira tamamen yüksek kesimlerde doğal çevresinde yetiştirilim hijjen sağlık koşullarına uyarak üretiyoruz.........
-meraba efendim bi tadına bakarmısınız
-tabi
...
-nasıl
-güzel
-eşek sütü eşşeğin ta kendisi ;D zuha-*-s
;D zuha-*-s ;D zuha-*-s ;D Sandalyeyi kırdım gülmekten ;D zuha-*-s