Sigara mesanesini çürüttü. sizler için hala

Günde dört paket sigara içen hastanın mesanesinde tümör görüldü. Hastaya bağırsağından idrar torbası yapıldıKONYA'da Özel Medline Hastanesi’nde kanser sonrası idrar kesesi alınan 66 yaşındaki Mustafa Küçük’e bağırsağından idrar torbası yapıldı.

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Talat Yurdakul, hastada tespit edilen mesane tümörünün lenf bezlerine atlama riski olduğu için mesanesinin alındığını söyledi. Hastanın ince bağırsağından alınan 45 santimetrelik parçanın idrar borusuna bağlandığını ve idrar kesesinin oluşturulduğunu belirten Prof. Dr. Yurdakul, bundan sonra da hastanın eskiden olduğu gibi doğal yolla ihtiyacını görebileceğini kaydetti.

SİGARA MESANE TÜMÖRÜNE ETKİ EDİYOR

Sigaranın mesane tümörünün oluşmasına etken olduğunu belirten Prof. Dr. Yurdakul, 'Mesane tümörlerinin yarıdan fazlası kapalı ameliyatlar halledilebilir. Yüzde 35-40'lık bölümünde ise mesane tamamen alınır. Bu tür ameliyatlarda hastanın bağırsakları kullanılarak mesane yapmak ve normal yoldan idrarını yapmasını sağlamak en iyi yöntemdir. ' dedi.

Bundan sonra hastanın ömür boyu dışarıdan vücuduna bağlı olarak bulunan idrar torbası taşımasından kurtulduğunu belirten Yurdakul, yaklaşık 8 saat süren bir ameliyatın ardından hastanın taburcu edildikten sonra normal yaşantısına döneceğini ifade etti.

GÜNDE 4 PAKET SİGARA İÇİYORDUM

Günde 4 paket sigara içtiğini ifade eden 66 yaşındaki 5 çocuk babası Mustafa Küçük, en ufak bir ağırlık taşırken zorlandığını ve idrarından hemen kan gelmeye başladığını belirtti, Doktora gittim ve ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Bende dedikleri gibi ameliyat oldum şu an iyiyim sağlık durumunun bundan sonra daha iyi olacağını belirterek bir daha sigara içmeyi düşünmüyorum ameliyatı yapan doktora teşekkür etti.

929220120208040918503.jpg

Ynt: Sigara mesanesini çürüttü. sizler için hala

kızıyorum böylelerine, ya bırakmak için illa böyle mi olması lazım ,66 yaşına gelmişsin neyine senin 4 paket sigara içmek madalya mı takıyorlar çok içiyorsun diye Allah bilir 35-40 senedir de içiyordur ,yahu bir düşün bu mereti şu kadar zamandır içiyorum bunun zararı belli bırakayım falan hiç aklına bile gelmiyor. ne zaman ki bir musibet çıkıyor; bir daha sigara içmeyi düşünmüyorum diyor daha da bıraktım lanet olsun geç bile kalmışım demiyor,düşünüyormuş ,bırakabileceginden o iradeyi göstereceginden kendi de emin degil çünkü. N.atsız ' ın dediği gibi kendine hakim olan dünyaya hakim olur.

nabolant link=topic=52085.msg532236#msg532236 date=1328783856' Alıntı:
kızıyorum böylelerine, ya bırakmak için illa böyle mi olması lazım ,66 yaşına gelmişsin neyine senin 4 paket sigara içmek madalya mı takıyorlar çok içiyorsun diye Allah bilir 35-40 senedir de içiyordur ,yahu bir düşün bu mereti şu kadar zamandır içiyorum bunun zararı belli bırakayım falan hiç aklına bile gelmiyor. ne zaman ki bir musibet çıkıyor; bir daha sigara içmeyi düşünmüyorum diyor daha da bıraktım lanet olsun geç bile kalmışım demiyor,düşünüyormuş ,bırakabileceginden o iradeyi göstereceginden kendi de emin degil çünkü. N.atsız ' ın dediği gibi kendine hakim olan dünyaya hakim olur.
cehaletten başka bişey değil abicim ...

yakında oda olacak ,sigorta kötü alışkanlıklardan kaynaklanan bu yükü daha ne kadar taşıyacak bugun akciger kanserlerinin %95i,siroz vakalarının %80i bunlardan kaynaklanıyor tedavisi zaten masraflı, kişinin yatırılan sigorta primlerinin hepsinin toplamından kat be kat fazla tedavi masrafı. bunlar devletin cebinden yani bizim cebimizden çıkıyor.yakında sigorta diyecek ki arkadaş sen sigaraya devam edersen primin şu para,alkole devam edersen de şu kadar fazla ödeyeceksin